۱۰ تکنولوژی برتر در هتل ها

۱۰ فناوری های برتر مورد استفاده ی هتل ها در سال ۲۰۱۸

در طی سال های گذشته، تغییرات فراوانی در شیوه ی سرویس دهی به هتل ها، متل ها و سایر شرکت هایی که به مسافران و مهمانان سرویس می دهند، به وجود آمده است و این تغییرات همگی در مسیر بهتر شدن خدمات و در نتیجه رفاه حال و امنیت مسافران بوده است. با پیشرفت تکنولوژی در طی سال های گذشته، ابزاری به دست آمده است تا به رسیدن به رفاه برای هتل ها و مسافران، بهتر عمل شود. از این رو نیز هتل های مختلف در دنیا، با یکدیگر در استفاده از تکنولوژی، سبقت می گیرند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا برترین تکنولوژی هتل های مختلف جهان در سال ۲۰۱۸ را، با هم مرور کنیم.

تکنولوژی و وسایل الکتریکی

۱- دستگاه تلفن همراه به عنوان کلید درب

مطالب مرتبط:
تکنولوژی‌های برتری که روی صنعت گردشگری تاثیر گذاشته اند
چه تکنولوژی هایی به کسب و کار نوین کمک می کنند؟

جالب است که دستگاهی که همیشه همراه شماست و از آن به عنوان وسیلهی ارتباطی، بازی و سرگرمی، دوربین و بسیاری موارد دیگر استفاده می کنید، حالا در جدید ترین کارایی خودش ،به عنوان کلید در نیز استفاده شود. نسل کلیدها روند تکاملشان از یک لوح به یک شی کوچک فلزی و سپس کارت های الکترونیک رسید اما، در حال حاضر گویا نسل جدید کلیدها، گوشی های همراه هوشمند هستند. از این تکنولوژی با استفاده از اسکن کد و یا فناوری NFC، استفاده می شود.

موبایل کلید

۲اتوماسیون خدمات

امروزه مسافران هتل ها، تعامل ساده تر و بسیار کمتر با انسان ها بیشتر ترجیح می دهند و از این رو اتوماتیک کردن خدمات، گامی در رسیدن به این خوایته ی مسافران است.در حال حاضر، گزینه های کنترل و تشخیص از راه دور، در برخی از هتل ها در حال کار است و با توجه به نتایجی که دارد، به سرعت در حال محبوب شدن است.  در حال حاضر، درخواست های بسیاری از طیف اولیه ی مهمانان هتل ها وجود داردند که این تکولوژی را از هتل های میزبان، درخواست کرده اند. استفاده از روش اتوماسیون خدمات، سرعت خدمات را زیاد و اشتباهات انسانی را بسیار کم می کند.

تکنولوژی و ارتباطات

۳ارتباط ثابت تلفن همراه با محل اقامت

فقط یک بار استفاده از این تکنولوژی کافی است تا شما را مجاب کند که دیگر در اقامت هایتان در هتل های مختلف، چیزی کمتر از این تکنولوژی را نمی خواهید. شما می توانید به محض ورود به هتل محل اقامت خود، با یک همسان سازی و یک کد، گوشی موبایل خود را جایگزین هر وسیله ی کنترل گر دیگری در هتل محل اقامت خویش بکنید. استفاده های این تکنولوژی برای منترل تلویزیون، کلید اتاق، سیست صدا و حتی شاید پرده ها نیز می باشد. می توانید با استفاده از این سیستم، تناس های هتل را با خود کنترل کنید. می توانید برای ارتباط با خدمات هتل، جای تلفن همراه، از گوشی موبایل خود استفاده کنید. استفلده از سرویس اینترنت و خدمات اصلی گوشی تلفن همراهتان نیز همچنان سر جای خودش است.

تکنولوژی و آسایش هتل

۴برنامه های مهمان

با خبر شدن از برنامه ها و کنفرانس ها و یا توره ای مختلفی که در هتل محل اقامت شماست، همیشه یکی از دقدقه های مسافران می باشد و اکثرا این حس را دارند که همیشه یک برنامه را، مخصوصا برنامه ای که مطابق مبل و سلیقه ی اوست را از دست داده است. با این برنامه، مهمانان هتل می توانند چه در زمان اقامت خود در هتل و جه در زمانی که در هتل اقامت ندارند، از خدمات هتل باخبر شوید. این برنامه، هتل زا به مسافر و مسافر را به هتل، وفادار می سازد و تعاملی دوسویه بین دوطرف، ایجاد می کند. اگر برای شرکت در این برنامه ها قرار بر پرداخت، مبلغی جداگانه هم باشد، شم امی توانید با استفاده از همین سرویس، به صورت آن لاین، پرداخت خود را انجام دهید.

تکنولوژی در خدمات

۵- نبرد برای پهنای باند اینترنت

استفاده از خدمات پخش آن لاین موسیقی و یا بازی های آن لاین در هتل ها، یا حتی شرکت در کنفرانس های آن لاین، یکی از عواملی است که باعث می شود حجم اینترنت، به سرعت کم شود. قبل از هر چیزی باید در نظر گرفت این مسئله را که هتل، خانه ی ما نیست و باید در استفاده از امکانات محدود آن، ملاحظه کنیم، اما با این حال، هتل ها همواره در حال تلاش برای افزایش چهنای باند خود هستند و سعی در ارائه ی بهترین خدمات از این نظر می باشند.

تکنولوژی در کنترل ها

۶ خدمات مبتنی بر مکان

در این فن آوری، سعی بر این شده است که مسافر هتل، آن جا را  مطابق خود ببیند و چه بسا حتی، با دوران کودکی خویش، حویشتن پنداری کند. با استفاده از SIP-DECT، به طرز موثری، انتظارات و تصویر سازی های مسافر از محل اقامت خود، تبدیل به واقعیت و یا حداقل، لاشی برای آن می شود.

تکنولوژی در اتاق خواب هتل

۷ سالن تکنولوژی

در این سالن شما می توانید، جمعی بزرگ از همه ی شبکه هایی که از آن ها استفاده می کنید را در کنار هم داشته باشید و دسترسی شما به آن ها بسیار سریع باشد. این فن آوری، هر ساله به نسبت سال قبلترش، پیشرفت بیشتری می کند و از  جمله تکنولوژی های محبوب در سفر می باشد.

رستورا با تکنولوژی پیشرفته

۸- SIP-DECT

SIP-DECT در حال حاضر یکی از محبوب ترین تکنولوژی ها در فضای مهمان داری و سایر صنایع هتلداری و گردشگری در اروپا است و یک جایگزین مناسب برای جایگزینی VoWLAN و شبکه های مبتنی برارتباطات رادیویی است.این تکنولوژی برای اولین باردر آمریکای شمالی شروع به کار کرد و توجه بسیاری را به سوی خود جلب کرد. بسیاری از تنظیمات SIP-DECT ویژگی هایی را که معمولا در شبکه های ثابت به کارکنان تلفن همراه در سراسر هتل و یا محوطه ی خود در شبکه های ثابت به کاربران خود می دهند و یافت می شود، می دهد. با هزینه ای نسبتا کم در مقایسه با گزینه های دیگر، سهولت استقرار و کیفیت، کیفیت صدای قابل پیش بینی، SIP-DECT آمادگی خود را برای راه اندازی وسیع در هتل های مختلف، اعلام می کند.

اتاق کنفرانس پیشرفته

۹- فضاهای جلسه با تکنولوژی فعال

فضاهای مدرن در جلسات و اتاق های کنفرانس، از جمله امکاناتی است که مهمانان و مخاطبان هتل ها، بسیار مخاطب و خواها نآن هستند. امکاناتی مثل، ویدئو کنفرانس، سالن مجهز به صدای دالبی و ۳ بعدی، اینترنت پر سرعت، میکروفون و گوشی های ترجمه همزمان، از جمله امکاناتی هستند که هنل ها برای مهمانان خویش در نظر می گیرند.

تکنولوژی و سیستم ثبت انتقادات و پیشنهادات

۱۰- سیستم های دریافت و ثبت پیشنهادات و انتقادات

مسافران همیشه از تجربیات خود در مسافرت ها و اقامتشان در هتل ها می گویند و داستان های زیادی تعریف می کنند اما، تا زمانی که سیتیم برای دریافت و ثبت این پیشنهادات وجود نداشته باشد، هیچ کدام از این هتل ها یا مراکز نه نقاط قوت خود را می فهمند نه اشکالات خود را، بنابراین هیچ راهی برای بهبود خدمات خویش پیدا نمی کنند. با نصب این سیستم، مسافران تمامی نقطه نظرات خود را درباره ی همهی جوانب هتل، می گذارند و از این کار هم رضایت دارند که نظرات خود را با مسئولین هتل ها،  به اشتراک می گذارند.

منبع:theguardian.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد