بلیط هواپیما

۱۰ جاذبه معروف آرژانتین + تصویر

جاذبه های معروف آرژانتین

آرژانتین کشوری بسیار وسیع در آمریکای جنوبی و هشتمین کشور وسیع جهان است. پایتخت این کشور یعنی بوینس آیرس، جایگاه فرهنگ و سنت های متنوعی است و مردمی بسیار دوست داشتنی را در خود جای داده است. این کشور با دارا بودن تعداد بیشماری جاذبه ی گردشگری در دل خود، هر سال میلیون ها تورست ها را پذیراست و در واقع دومین کشور توریست پذیر در سراسر آمریکای لاتین محسوب می شود. در این مطلب از الی گشت قصد داریم تا ۱۰ جاذبه ی برتر آن را به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

آبشارهای ایگواسو (Iguazu Falls)

آبشارهای ایگواسو از جاذبه های معروف آرژانتین است که آبی که در آنها جریان دارد، ۳ برابر آب آبشارهای نیاگارا است. آبشارهای عظیم ایگواسو بین دو کشور آرژانتین و برزیل قرار گرفته است و از هر طرف نمای بسیار پر ابهت و چشمگیری دارد.

آبشارهای ایگوازو

معادن واندا

مطالب مرتبط:
دنبال ماجراجویی هستید؟! به این سفرها بروید
۴ مکان مورد علاقه جهانگرد معروف دنیا

معدن های واندا معدن هایی از سنگ های قیمتی است که در ۴۷ کیلومتری شهر پورتو ایگوازو قرار دارد و در آن مرکز خریدی برای خرید سنگ های کریستال و جواهرات وجود دارد.

پارک ملی ایگواسو

این پارک بسیار وسیع که ۵۵ هزار هکتار ان در کشور آرژانتین و ۱۷۰ هزار هکتار آن در برزیل قرار گرفته است، محل زندگی حیوانات کمیاب و غیر کمیاب زیادی است و یکی از جذاب ترین دیدنی های آرژانتین محسوب می شود.

پارک ملی ایگوازو

قبرستان ریکولتا

این قبرستان یکی از جاذبه های معروف آرژانتین است! و دلیل ان هم این است که در آن افراد مشهور زیادی از رییس جمهورها تا نویسندگان و قهرمانان دفن دشه اند.چیزی که این قبرستان را خیره کننده کرده، معماری چشم نواز به سبک مئوکلاسیک با مجسمه های زیبا است. در این قبرستان به جای تاریخ تولد، تاریخ مرگ روی قبر حک می شود

قبرستان ریکولتا

کاسا روسادا

محل اقامت رییس جمهور آرژانتین در کاخ کاسارودا در شهر بوینس آیرس است. این کاخ پر از گنجینه های با ارزش ملی آرژانتین مثل نیم تنه ی مرمری رییس جمهورهای قبلی آرژانتین، پلکان ایتالیا و موزه کاسارودا است.

پلازا دی مایو یا میدان بزرگ

پلازا دی مایو در واقع میدان اصلی شهر بئوینس آیرس است که در روبروی کاسا رودا قرار دارد. از دیدنی های این میدان، اجرای های فی البداهه تاریخی مردم و کلیسای جامع بوینس آیرس است.

پلازا دی مایو

خیابان فلوریدا

از خیابان هی مشهور بوینس آیرس خیابان فلوریدا است که درست در مرکز شهر قرار دارد و مکان محبوب توریست ها محسوب می شود. اگر بخواهید سوغاتی های مثل چرم، لباس و.. خریداری کنید، جایی بهتر از خیابان فلوریدا پیدا نخواهید کرد.

سن تلمو

سن تلمو منطقه ای منحصر بفرد در بوینس آیرس با معماری اسپانیایی است که به خیابان های سنگفرش شده و مغاره های عتیقه فروشی اش شهره است. اگر در بعد ازظهرهای یکشنبه به این مکان بروید با مغازه های صنایع دستی و صحنه های تانگو روبرو می شوید.

سن تلمو

 نمایشگاه ماتادورها

هدف این نمایشگاه برگرداندن فرهنگ آرژانتینی بومی گاوچران های آمریکای جنوبی به این کشور است. هر یکشنبه بیش از ۱۰۰ هنرمند در ماتادروس باریو جمع میشوند. اجناس بومی و سنتی از جمله چرم، پارچه ها و لباس های پشمی، فلزکاری های زیبا، و آثار هنری منحصر بفرد از جذابیت های این نمایشگاه محسوب میشود.

پارک سوم فوریه

این پارک که به جنگل های پالرمو نیز مشهور است، پارکی شهری به مساحت ۲۵ هکتار است که در پالرموی بوینس آیرس قرار دارد و به خاطر بیشه زارها، باغ های جانورشناسی، باغ های گیاه شناسی، پلازا ایتالیا، دریاچه ها و باغ های رز خود بسیار مشهور است.

شهری که ۲۵ سال زیر آب بود!
شهری که ۲۵ سال زیر آب بود!
۱۰ مسیر طبیعت گردی معروف در آرژانتین
۱۰ مسیر طبیعت گردی معروف در آرژانتین
آنچه باید از تاریخ آرژانتین بدانید
آنچه باید از تاریخ آرژانتین بدانید
نکاتی که در سفر با آرژانتین باید رعایت کنید
نکاتی که در سفر با آرژانتین باید رعایت کنید