بلیط هواپیما

۱۰ جاذبه ی تاریخی و دیدنی شهر ناپل

جاذبه های گردشگری شهر ناپل

یکی از شهرهای افسانه ای ایتالیا و قاره ی اروپا، شهر ناپل است.این شهر سومین شهر بزرگ قاره ی اروپا است و طبق شواهد، از دوران نوسنگی دراین شهر آثار زندگی و تجمعات بشری وجود داشته است. با این المان ها، سخت نیست که حدس بزنیم شهر ناپل یکی از شهرهای پر جاذبه است و هر گوشه اش می تواند بازدیدکنندگان و گردشگرانی که به آن می آیند را شگفت زده کند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا جاذبه های ناپل  ایتالیا را به شما معرفی کنیم.

موزه ی باستان شناسی ملی ناپلی

۱- موزه ی باستان شناسی ملی ناپلی

مطالب مرتبط: 
راهنمای سفر به ناپل در ایتالیا
۶ جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا

در صدر لیست جاذبه های شهر ناپل به سراغ یکی از غنی ترین موزه های جهان می رویم، موزه ی باستان شناسی ملی ناپل. در این موزه ی بسیار زیبا بهترین و بزرگ ترین آثار هنری و تاریخی که از فوران کوه آتشفشانی وزوویو در سال ۷۹ میلادی بازیابی شده است، نگهداری می گردد. دراین موزه مجسمه های برنزی، نقاشی های دیواری، تزئینات موزاییکی، تابلوهای مغازه ها و وسایل آشپزی که در زیر خاکستر ها دفن شده و بازیابی شده اند را خواهید دید. یکی از معروف ترین آثاری که در این موزه نگهداری می شود، یادواره ای موزاییکی از نبرد اسکندر است که قدمتی بیش از ۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح دارد. این نبرد در واقع صحنه ی جنگ بین اسکندر مقدونی و داریوش سوم را نشان می دهد.

خیابان سن جورجیو آرمنو

۲- خیابان سن جورجیو آرمنو (San Gregorio Armeno)

این خیابان یکی از تاریخی ترین خیابان های شهر ناپل و کشور ایتالیا است. درخیابان سن جورجیو آرمنو، نقاشی قرار دارد که تولد عیسی مسیح را به تصویر کشیده است. این خیابان مملو از فرهنگ مردم ناپلی است. سبک پرسپی(presepi) که همان سبکی است که تولد عیسی مسیح را به تصویر کشیده است، در تمامی این خیابان وجود دارد و شروع آن از قرن ۱۸ میلادی، زمانی که چارلز سوم به یک چوب تراش سفارش یک پرتره از خانواده ی سلطنتی را داد آغاز شد.

خیابان اسپاکاناپولی

۳- خیابان اسپاکاناپولی (Spaccanapoli)

اسپاکانپولی، یک خیابان بسیار طولانی و باریک است که مرکز تاریخی شهر ناپل را به دو قسمت تقسیم می‌کند. این خیابان به تمامی بازدیدکنندگانی که برای اولین بار است به این شهر می آیند، مقدمه‌ای از مناظر و جاذبه‌های ناپل در قسمت های جنوبی آن که بسیار هم جنب و جوش است را نشان می‌دهد. اولین مستعمره را یونانیان در ناپلی دراین  منطقه در قرن ۶ میلادی  به وجود آوردند. این محله ترکیبی از شلوغی و مردم رنگارنگ است، با کلیساهای تاریخیش، میدان‌های سرزنده و همیشه بیدارش، کافه‌ها و مغازه‌ها، بهترین معرف این خیابان و تاریخش هستند. از این محله و خانه هایش و همچنین ساکنان محلیش دیدن کنید تا زندگی شلوغ و پر سر و صدای خیابان اسپاکاناپولی را ببینید.

کلیسای سانسورو

۴- کلیسای سانسورو (Sansevero)

این کلیسای تاریخی در نزدیکی موزه ی باستان‌شناسی شهر ناپل  قرار گرفته است و یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه‌های تاریخی و معروف در شهر ناپل است. کلیسای سانسورو در اصل در سال۱۵۹۰ میلادی به عنوان کلیسایی کوچک برای خانواده سانسورو ساخته شد اما، ساختار معماری آن به سبک باروک در قرن ۱۸میلادی توسط ریموندو دی سانگرو، شاهزاده ی ناپلی مجددا بازسازی شد. این شاهزاده که یک اشراف‌زاده ی عجیب و غریب، مخترع و کیمیاگر بود به یکی از هنرمندان معروف آن زمان، جزپه سامارتینو، سفارش ساخت مجسمه هایی از جنس برنز و مرمر و بسیار عجیب که بسیار پر رمزو راز و پر معنا بودند را داد. یکی ازاین مجسمه های معروف، نمادی از مسیح است که با پرده ای مرمرین پوشیده شده است. در زیر این کلیسا اتاقی وجود دارد که واهد تاریخی می گویند که شاهزاده در این اتاق آزمایشاتش را انجام می داده است. می گویند که این شاهزاده آزمایشاتی را بر روی انسان ها انجام می داده است. دو پیکره در این کلیسا وجود دارد که می گویند در واقع می گویند از اجساد همین افراد است.

قلعه ی دل اوو

۵- قلعه ی دل اوو (dell’Ovo)

می گویند در زیر این قلعه تخم مرغی قرار داده شده است که تا زمانی که سالم ودست نخورده است، شهر از گزند اتفاقت در امان است. این تخم مرغ در زیر قلعه ی دل اوو قرار داده شده است. این قلعه در قرن ۱۲ میلادی ساخته شده و یک نماد تاریخی از باورهای این شهر تاریخی است. ورورد به این قلعه و موزه اش کاملا رایگان است.

تئاتر سان کارلو

۶- تئاتر سان کارلو

تئاتر سان کارلو عنوان قدیمی‌ترین خانه اپرای فعال را در اروپا یدک می کشد. این تئاتر توسط پادشاه چارلز از خانواده ی بوربن ساخته شد. طرحی داخلی این  تئاتر به رنگ قرمز و طلایی است و همین آن را کم به کاخ سلطنتی شبیه نمی سازد. خانه ی اپرا در سال ۱۷۳۷ به طور کامل تکمیل شد و به صورت یک خانه ی اپرا با استانداردهای روز در آمد.   معماران اروپایی تلاش بسیاری در حفظ سبک معماری این بنا داشته‌اند. خانه ی اپرا در سال ۲۰۱۰ مجددا بازسازی شد.

پیتزا فروشی د میشل

۷- پیتزا فروشی د میشل (Da Michele)

پیتزا فروشی د میشل، یکی از رستوران هایی است که بیش از ۱۰۰ سال است فعال و رو پای ایتالیایی است. این پیتزا فروشی در مرکز شهر واقع شده است.البته این نکته شاید برای شما جالب باشد که جولیا رابرتز بازیگر فیلم معروف خوردن، عبادت کردن، عشق (Eat, Pray, Love) در این رستوران سکانسی از این فیلم را بازی کرد. بهترین پیتزاهای ایتالیایی از جمله مارینارا، با گوجه فرنگی و ادویه جات، و مارگریتا را می توانید در این رستوران میل کنید. اجاق این پیتزا فروشی هنوز یک اجاق چوب سوز است.

قصر سلطنتی ناپل

۸- قصر سلطنتی ناپل

این قصر روزگاری جایگاه کسانی بود که از خاندان بوربون بر ناپل حکومت می کردند. این قصر نمونه ای با شکوه از شکوه و قدرت خاندان بوربون است. این قصر در قرن ۱۶ میلادی ساختش شروع شد و بالاخره در قرن ۱۸ میلادی با بیش از ۳۰ اتاق ساختش به پایان رسید. این قصر پر از جلوه های زندگی سلطنتی و اشرافی است و چشم هر بازدید کننده ای را خیره می سازد.

گور دخمه های سن جنارو

۹- گور دخمه های سن جنارو (San Gennaro)

گور دخمه های سن جنارو در واقع ۳ قبرستان مختلف هستند که طول سال ها با هم ترکیب شده اند. این دخمه ها متعلق به قرن ۲ میلادی است. دراین گور دخمه محل هایی برای دفن افراد ثروتمند و محل هایی پایین تر برای دفن مردم عادی و فقیر وجود داشته است.

کلیسای جامع ناپل

۱۰- کلیسای جامع ناپل

این کلیسا از مهم ترین بناهای ساختار گونه ی این شهر است و نشان می دهد که قدیس ناپلی حامی اولیه ی شهر است. این کلیسا بیش از ۱۰۰ ستون وجود دارد. ساختار این کلیسا در طول قرن ها تا به الان تکامل یافته است.

معرفی هتل آلبرگو کاوالتو اَند دگو اورسلو ونیز | ۴ ستاره
معرفی هتل آلبرگو کاوالتو اَند دگو اورسلو ونیز | ۴ ستاره
از سفر به ایتالیا چه می خواهید؟
از سفر به ایتالیا چه می خواهید؟
پل پونته وکیو فلورانس، قدیمی ترین پل جهان
پل پونته وکیو فلورانس، قدیمی ترین پل جهان
معرفی هتل ریالتو اند کا ریالتو هائوس ونیز | ۴ ستاره
معرفی هتل ریالتو اند کا ریالتو هائوس ونیز | ۴ ستاره