۱۰ مسیر طبیعت گردی در فیلیپین

۱۰ مقصد معروف طبیعت گردی در فیلیپین

فیلیپین کشوری مملو از زیبایی های طبیعی و تاریخی است که خود این مهم ترین عامل در جذب گردشگران به  این جزیره ی آسیایی و زیبا است. این کشور با آب و هوای گرمسیری، مقصدی جذاب برای کسانی است که ساحل و دریا را بسیار دوست دارند، است. این کشور زیبا و ساحلی با این که صنعت توریست قوی دارد اما آن طور که باید و شاید، جاذبه های طبیعیش برای دوستداران سفر و طبیعت گردی، معرفی نشده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به همراه به معرفی ۱۰ مقصد طبیعت گردی در کشور فیلیپین را برای مقاصد گردشگری شما در زمینه طبیعت گردی در فیلیپین بپردازیم.

آتشفشان مایون

۱۰- کوه پالاگ (Mount Pulag)

این کوه با ۲۹۲۲ متر ارتفاع از سطح دریا، سومین کوه مرتفع فیلیپین است وپارک ملی پولانگ در اطراف این کوه قرار دارد. کوه پالانگ را می توان به عنوان قلمرو و قلعه ی حیوانات نگریست. گوزن فیلیپین، موش سفید غول پیکر و بعضی از حیوانات وحشی دیگر است که می توان همه ی آن ها را در این پارک طبیعی به صورت یک جا دید. اکثر کسانی که به مونت پالاگ رفته اند ، تجربه ی حضور در آن و یک شب اقامت در آن را به خاطر زیبایی های فراوانش به اقامت و حضور در بهشت تشبیه کرده اند.

کرون، پالاوان

۹- آگوسان مارس (Agusan Marsh)

یکی از اکوسیستم های تالالب آگوسان مارش در فیلیپین است که در واقع یک منطقه حفاظت شده است و بازدید کنندگان و طبیعت گردان فیلیپینی به صورت محدودی به آن دسترسی دارند. در این تالاب پرندگان نادر و زیبایی در سراسر جهان، زیست بوم بیوزیستی دارند، بنابر این برای کسانی که علاقه مند به گونه های مختلف پرندگان هستند بسیار جذاب و مورد توجه است. این تالاب اخیرا، زیست بوم تمساح های نژاد لولونگ شناخته شده است اما هنوز هم همچنان به عنوان جاذبه ای برای این منطقه مطرح نشده است. در سال های اخیر، بسیاری از کسانی که به طبیعت گردی علاقه مندند، برای بازدید از این تالاب به فیلیپین سفر کرده اند.

تپه شکلات

۸- تپه شکلات

تپه ی شکلات به این خاطر به شکلات معروف شد که گاهی سبز است، گاهی قهوه ای اما، در هر دو صورت پوششی یک دست دارد. گردشگران طبیعت گردی فیلیپین در توصیف این تپه  می گویند که گاهی دلشان می خواهد این تپه را گاز بزنند تا شیرینی که به صورت بصری از آن دریافت می کنند، وارد وجودشان شود! این تپه از سنگ آهک و فسیل موجودات دریایی مانند مرجان ها تشکیل شده است. این تپه های شکلاتی در بوهول قرار گرفتند. بوهول جاذبه های زیبای دیگری نیز دارد.

دونسول

۷- دونسول (Donsol)

دونسول به پایتخت کوسه ها و نهنگ ها در فیلیپین و بین طبیعت گردان معروف است و هم اکنون یکی از جاذبه های جهانیفیلیپین محسوب می گردد. آنگ آلام کو تالاگا(Ang alam ko talaga)، یکی از چندین مکانی است که در دونسول قرار گرفته و به اصطلاح به آن کوچه ی نهنگ ها می گویند. یکی از توریست هایی که در این منطقه حضور داست بودن در این منطقه را به عنوان فصلی جدید در تجارب جهانگردی اش معرفی کرد و بودن در دونسول را افتخار خود دانست. از سال ۱۹۹۸، غواصن محلی با این کوسه ها شنا کرده و آن ها را به هم زیستی با انسان ها آشنا کرده اند. دولت فیلیپین برای فراهم شدن امکانات بیشتر گردشگری در این منطقه، راهنمای آموزش دیده و بسیاری را گمارده است. تجربه سورئال شنا کردن با کوسه ها را در این منطقه از دست ندهید.

آتشفشان تال

۶-  کرون، پالاوان (Palawan، Coron)

کورون یک جزیره یکوچک با فراوانی های طبیعی بسیار زیاد است و پالاوان همچون یک دروازه در بخش شمالی آن قرار دارد. در این جزیره، جاذبه های طبیعی آهکی، سواحل بی نظیر، چشمه های آب گرم و دریاچه ی کایانگان که یک دریاچه ی عالی با عمق مناسب برای شیرجه زدن است، مورد علاقه بسیاری از غواصان است. کسانی که دراین دریاچه غواصی می کنند می توانند کشتی های دریایی ژاپنی را که توسط جنگنده های آمریکایی در جنگ جهانی دوم غرق شده اند را مشاهده کنند.

کرون، پالاوان

۵- بوراکای (Boracay)

ساحل زیبای بوراکای بخاطر شن و ماسه ی سفید و ساحل روشنش در جهان معروف است و در بین جزایر زیبای جهان در رده ی ۴ قرار می گیرد. این جزیره با توجه به این که در حال حاضر بسیار شلوغ است اما همچنان از جاذبه های درجه ۱ فیلیپین به حساب می آید. بوراکای، مدت هاست که به یکی از نقاط مورد علاقه ی گردشگران تبدیل شده است، مخصوصا در طول ماه های سرد سال. این ساحل بسیار مجهز است و شما می توانید از رستوران ها و استراحتگاه های آن استفاده کنید. شما با خرید بلیط هواپیما و رزرو  هتل خود از الی گشت می توانید به این جاذبه های زیبا در کشور فیلیپین سفر کنید.

آگوسان مارس

۴- آتشفشان مایون (Mayon)

آتشفشان مایون در بین فیلیپینی ها به مخروطی مایون نیز معروف است. این آتشفشان در مرز شمالی شهر لوگازی در منطقه بیکول واقع شده است. این آتشفشان نیمه فعال است و ترجیحا باید آن را از دور ببینید. سازمان توریسم و گردشگری در فیلیپین به معرفی این آتشفشان به عنوان یک جاذبه ی طبیعی بسیار تاکید دارد و در صدد است که مردم فیلیپین تحت آموزش فرهنگی برای نگهداری از آتشفشان ها را و محیط زیستی آن قرار بگیرند.

کوه پالاگ

۳- آتشفشان تال (Taal)

یکی دیگر از آتشفشان های پر بازدید طبیعت فیلیپین، آتشفشان تال است. این کوه آتشفشانی مسلما کوچکترین آتشفشان فعال در جهان است، در دریاچه تال، سومین دریاچه بزرگ فیلیپین در کنار تال قرار دارد. این آتشفشان در اصل در ارتفاع ۱۸۰۰۰ فوتی آسمان قرار دارد. این دریاچه به عنوان یکی از ۱۰ دریاچه ی زیبای جهان شناخته شده است. بازدید کنندگان می توانند از آب و هوای فوق العاده این منطقه لذت ببرند. طبیعت دوستان فیلیپین بر حفظ و نگهداری تال بسیار تاکید دارند.

طبیعت رودخانه زیر زمینی پالاوان

۲- رودخانه زیر زمینی پالاوان (Palawan Underground River)

این رودخانه ی زیبا به تازگی به عنوان یکی از ۷ عجایب طبیعی جهان در لیست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. استالاکتیت ها و استالاگمیت ها ی موجود در این رودخانه ی غار مانند، واقعا شگفت انگیز هستند. دولت محلی فیلیپین  واقعا تلاش می کند تا پارک و منطقه حفاظت شده ی پالاوان را حفظ کند و در عین حال توریست را هم در این منطقه بپذیرد.

ریف توباتاها

۱- ریف توباتاها (Tubbataha Reef)

ریف توباتاها، یکی دیگر از میراث جهانی یونسکو در فیلیپین است. نام این صخره ی اعجاب انگیز و بلند به معنای صخره بلند در معرض بارش است. صخره ها در یک پناهگاه دریایی و به عنوان پارک دریایی ملی ریف توباتاها، محافظت می شوند.

منبع:pinaytraveller.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد