۱۰ مقصد فراموش شده جنوب هند

Badami-caves

هندوستان نیز از آن دسته از کشورهای توریست پذیر است که تعدد و تنوع مکان های دیدنی و بناهای تاریخی در آن باعث شده است بسیاری از مقاصد گردشگری دیگر به حاشیه رانده شود.

در صورتی که بسیاری از آنان قدمتی بسیار طولانی بوده و دارای جنبه های تاریخی چشمگیری هستند، در گذر زمان و در سایه جاذبه زیاد سایر مکان های دیدنی کشور، به دست فراموشی سپرده شده اند. اما به یاد داشته باشید همیشه این فراموش شده ها هستند که تجربیات منحصر به فرد را برای شما به وجود می آورند. پس برای اطلاع از ویژگی های این مکان های فراموش شده با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
قصر هوا محل، شاهکار صورتی هند
دیدنی های هندوستان برای گردشگران

دیدنی های هند

روستای وتا

این روستای کوچک در ساحل شرقی گردنه‌ های غربی هندوستان قرار دارد. در این روستا که کلبه ‌های زیادی برای اقامت گردشگران ساخته شده است، جاذبه های گردشگری فراوانی به چشم می خورد. این پناهگاه دست نخورده و بکر در قله تپه Palaniمی‌تواند یکی از رویاهای شما را تحقق بخشد.

پناهگاه حیات وحشChimmony   و Ponmudi

پناهگاه حیات وحش Chimmony  منطقه‌ای پنهان در گردنه‌ های ناشناخته غربی بوده و شما با بازدید از آن می‌توانید خود را در محیطی بکر تصور کرده و از زندگی شهری رها شوید. طی یک مسیر ۶ ساعته تا قله Ponmudi   برای دوستداران طبیعت فرصت‌ فوق ‌العاده‌ای برای تماشای پرندگان و عکاسی می‌دهد.

آبشار  Athirapilly

چشم ‌انداز جادویی و با شکوه آبشار Athirapilly  در محدوده جنگل Sholayar  برای مسافرینی که در جستجوی یک محیط آرام هستند، فرصتی فوق ‌العاده می باشد. هوای تازه و خنک نزدیک آبشار  ۸۰ پایی و رودخانه Chalakudy  در تمام آن چیزی است که از یک محیط با طراوت و خارق‌ العاده می توان انتظار داشت.

دره Araku

نزدیک به محدوده مرزی ایالت اوریسا در قسمت های شرقی، یک نقطه مخفی برای تعطیلات دوستداران طبیعت و حیات وحش قرار دارد که دره Araku  نام دارد. این دره در دامنه کوه‌های با شکوه Galikonda،  Raktakonda و  Chitamogondi قرار دارد که از طریق با جاده زمینی و راه آهن قابل دسترس است. همین امر این مکان را به مقصد مناسبی برای تعطیلات گردشگران تبدیل کرده است.

ساحل Devbagh

در جزیره Devbagh  ، تفریحاتی چون قایقرانی، غواصی، قایق‌سواری، اسکوتر آبی و سایر تفریحات هیجان ‌انگیز ساحلی و همچنین یک غروب آرام در انتظارتان است. ساحل نزدیک به karwar  ، زیبایی فوق‌العاده و محیط آرام و بی سر و صدایی دارد.

پارک ملی Nagarhole

پارک ملی Nagarhole  بخشی از ذخیره گاه زیستی Nilgiri  است که تحت حفاظت سازمان میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این منطقه که سابقا یک شکارگاه بوده است، مکان هیجان ‌انگیزی برای علاقه ‌مندان به حیات وحش و عکاسی می باشد.

غارهای Badami

این غارها که در Bagalkot در منطقه شمال Karnataka واقع شده اند، یادآور معماری بزرگ Chalukya  هستند. این منطقه قبلا به عنوان Vatapi Badami شناخته می‌شد و در قرن ششم، پایتخت سلسله Chalukya  بود. قطعا سفر به غارهای Badami  می‌تواند فرصتی برای سفر به عمق تاریخ برای شما فراهم کند.

Pollachi

در ۴۰ کیلومتر جنوب Coimbatoreشهری کوچک و زیبا با گرما و جذابیتی فوق العاده انتظار شما را می کشد. این شهر با آب و هوای فوق ‌العاده‌ای که در تمام طول سال دارد، قادر است فعالیت ‌های ماجراجویی‌ را در اختیار گردشگران قرار دهد. در این شهر می توانید در زمان بازدید، نسیم با طراوتی را به روی گونه ها احساس کنید و از آن لذت ببرید.

Tharangambadi

Tharangambadi   به معنای «محل آواز امواج» است و در واقع به معنای دقیق کلمه، بیانگر آرامش و آسودگی است. این شهر از سال ۱۶۲۰ تا سال ۱۸۴۵ تحت استعمار کشور دانمارک بود و قلعه Fort Dansborg  گواهی تاریخ استعمار دانمارک در این شهر می باشد Tharangambadi یا Tranquebar مکان ایده ‌آلی برای تجربه مناطق خارق ‌العاده و باورنکردنی جنوب هند باشد.

Thalassery  یا  Tellicherry

این شهر به «پاریس مالابار» نیز معروف است و گردشگران می توانند شب خوبی را در ساحل این شهر کوچک تجاری سپری کنند. این شهر به عنوان شهر کریکت، کیک و سیرک و نقاط توریستی بی ‌حد و حصری شناخته می‌شود. در زمان جزر آب دریا شما می‌توانید تا نزدیکی جزیره Dharmadam  قدم زده یا تا ساحل Muzhappilangad رانندگی نمایید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد