۱۰ مورد از مناظر چشمگیر طبیعت روسیه + تصویر

طبیعت روسیه

روسیه یک کشور وسیع و اسرارآمیز است که در سراسر آن آب و هوای متنوعی را پیدا خواهید کرد. روسیه پهناورترین کشور جهان می باشد و ارزش رفتن به آن تنها به مسکو و سنت پترزبورگ محدود نمی شود. پس اگر می خواهید به روسیه سفر کنید و به کشف طبیعت روسیه مانند دریاچه ها، آتشفشان ها و جنگل ها و … بپردازید، پس می توان گفت که شانس‌تان بسیار زیاد است چرا که در هر نقطه از آن دیدنی های خوبی وجود دارد که شما را از سفر پشیمان نخواهد کرد. در لیست زیر ۱۰ مورد از مناظر طبیعت روسیه را می بینید که شگفت زده تان خواهد کرد. با الی گشت همراه شوید.

طبیعت روسیه

۱- کوه های آلتای

مطالب مرتبط:
شهرهای مخفی روسیه
کوهنوردی را از این کوه های روسیه شروع کنید

کوه های آلتای یکی از زیباترین رشته کوه های روسیه شناخته می شوند. چشم اندازهایی که از بالای کوه ها نمایان هستند بدون شک یکی از خاص ترین مواردی هستند که می توانید از طبیعت روسیه در ذهن خود ثبت کنید مخصوصا اگر در نظر بگیرید که این پالت رنگ هر فصل عوض می شود. کوه ها در مرکز و شرق روسیه هستند که در مرزهای روسیه با مغولستان، قزاقستان و چین قرار دارند. آنچه آنها را برای شما جذابتر می کند این است که دسترسی به آن ها ساده نیست. شما با رفتن به کوه های آلتا این حس را خواهید داشت که انگار اولین کسانی هستید که این منظره وحشی را می بینند. پارک‌های طبیعی در اطراف کوه‌ها کاملا متنوع هستند؛ بعضی از مناطق بسیار سرد و سخت به نظر می رسد، درحالیکه مناطق دیگر در نزدیکی تاگا در پایین ترین ارتفاع‌های روسیه واقع شده اند که آب و هوایی ملایم دارند.

طبیعت روسیه | کوه های آلتای

۲- کامچاتکا پنینسولا

کامچاتکا پنینسولا تنها منطقه از طبیعت روسیه است که با آتشفشان و چشمه های آب گرم پوشیده شده می باشد. این جا تنها مکانی است که در آن می توانید یک آتشفشان فعال را در کنار یخ در بهار یا تابستان مشاهده کنید. اطراف پنینسولا را دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، دریا‌ها و اقیانوس‌ها پوشانده اند که معمولا بادی در آنجا جریان دارد. کوه آتشفشانی کلیچوسکایا، که ثبت یونسکو هم شده است، بزرگ‌ترین آتشفشان در آسیا و اروپا شمرده می‌شود. با اینکه بسیار پیش بینی فوران آتشفشان در این منطقه سخت است اما رفتن به اینجا یکی از توصیه شده ترین فعالیت هایی است که برای ماجراجویی در طبیعت روسیه پیشنهاد می شود. بهترین زمان دیدن این منطقه اردیبشت تا شهریور است.

طبیعت روسیه | کامچاتکا پنینسولا

۳- دریاچه بایکال

بدون شک دریاچه بایکال یکی از بزرگ‌ترین، قدیمی‌ترین و عمیق‌ترین دریاچه های کره زمین است. برخی از مردم آن را با دریا و یا حتی اقیانوس مقایسه می کنند. آب دریاچه یکی از تمیزترین و تازه‌ترین ها در روسیه است که حدود ۲۳ درصد از آب‌های سطحی تازه کره زمین را تشکیل می دهد. بهترین زمان برای رفتن به دریاچه تیر تا مهرماه است. البته اگر یکی از هواداران منظره های زمستانی هستید به شما پیشنهاد می کنیم که در آذر و یا دی ماه به اینجا سفر کنید. دریاچه در این زمان یخ می بندد که در نتیجه شما می توانید سطح با شکوهی از یخ شفاف را مشاهده کنید.

دریاچه بایکال

۴- حلقه طلایی روسیه

این نقطه بدون شک یکی از اصلی ترین مراکز تاریخی و طبیعی روسیه است که توسط دولت روسیه، حراست و محافظت می‌شود. جاذبه های موجود در حلقه طلایی همه جزو میراث جهانی یونسکو هستند که این موضوع به اهمیت آنها اشاره می کند. در این منطقه هشت شهر ساخته شده بین قرن دوازدهم و هجدهم وجود دارند و همچنین کلیساها و آثار باستانی زیادی نمایان است. شما فقط در اینجا می توانید یک منظره طبیعی شمالی احاطه شده توسط ساختمان های باستانی را مشاهده کنید.

حلقه طلایی روسیه
حلقه طلایی در روسیه

۵- روسکیلا در کارلیا 

جمهوری کوچک کارلیا در شمال غربی روسیه، یکی از زیباترین مکان های روسیه شناخته می شود. این منطقه منظره ای به شما ارائه می دهد که تلفیق خاصی از مناطق فنیقی و روسیه هستند و پر از آبشار، دریاچه، باغ، جنگل و درخت می باشد. روسکیلا یک روستای جالب است که در کنار کوه ها و یک دریاچه فوق العاده شفاف قرار دارد. صخره های مرمری این ناحیه یکی از مشخصه های آن می باشد. اگر از سنت پترزبورگ و یا هلسینیک بازدید می کنید این مقصد دوست داشتنی را فراموش نکنید.

روسکیلا در کارلیا

۶- یاکوتیا، جمهوری ساخا (یاقوتستان)

سرزمین یاکوتیا یکی از سردترین اما زیباترین مناطق در طبیعت روسیه محسوب می شود. از آن جایی که یاکوتیا بزرگترین سرزمین فدرال روسیه و یکی از کمترین جمعیت ها می باشد، به محل مناسبی برای تورهای عکاسی و صرف وقت کافی در طبیعت روسیه تبدیل گشته است. زمستان ها در این منطقه سرد و بلند هستند و بهترین زمان برای بازدید، فروردین تا شهریور است.

یاکوتیا، جمهوری ساخا (یاقوتستان)

۷- رشته کوه های اورال

رشته کوه های اورال جزو قدیمی ترین کوه های تشکیل شده روی زمین هستند. آن ها همچنین مرز بزرگ طبیعی بین اروپا و آسیا محسوب می شوند. منظره های آن ها به راستی که فوق العاده هستند و شامل تعداد بی شماری غار، تپه، دریاچه، رودخانه و جنگل هستند.

رشته کوه های اورال

۸- کوه البروس

کوه البروس در مناطق جنوبی روسیه در کنار مرز گرجستان واقع شده است. قله ابروس یکی از مرتفع ترین قله های اروپا به حساب می آید. با این حال این چیزی بیشتر از یک کوه است، زیرا یک آتشفشان غیرفعال با مخروطی دوقلو در آن نمایان است. هوای این منطقه غیر قابل پیش بینی است؛ پس قبل از رفتن به اینجا حتما هواشناسی را چک کنید.

کوه البروس

۹- رشته کوه های سایان

این کوه ها در جنوب سیبری قرار دارند و در بین ماه های فروردین تا شهریور بسیار رفتن به آن جا توصیه می شود. چشم اندازهای چشم‌گیر آن ها شامل دره های طبیعی، دریاچه های متعدد، رودخانه های بیشمار و … هستند. این منطقه زمانی مرز بین روسیه و مغولستان به حساب می آمد. تابستان در اینجا کوتاه و خنک است و اگر در این فصل به سایان می آیید می توانید خودتان میوه هایی مثل توت فرنگی، زغال اخته و تمشک بچینید و نوش جان کنید. حیات وحش آن نیز قابل توجه است که شامل آهو، سنجاب، جغد، گوزن شمالی و … می شود.

رشته کوه های سایان

۱۰- ذخیره‌گاه طبیعی استولبی

این منطقه از طبیعت روسیه در سیبری واقع شده است و دارای صخره، تشکل‌های سنگی، غارها و …  برای سنگ‌نوردان است. این یک بهشت واقعی برای دوستداران طبیعت است که پر از انواع مختلف حیات وحش می باشد.

خیره‌گاه طبیعی استولبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code