بلیط هواپیما

۱۴ دلیل برای دیدن شهر افسانه ای پکن (قسمت اول)

پکن

پایتخت پر تپش چین – شهر تاریخ امپراطوری ها، رستوران های فراوان ، پارک های پر برگ و تشریفات مخصوص صرف چای – امروزه بیش از هر زمانی دیگری قابل دسترس شده و سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند . در این مقاله به ۱۴ دلیلی که باید پایتخت این کشور زیبا را دید نگاهی می اندازیم :

۱.می توانید در محله های قدیمی یا (hutongs) پرسه بزنید

افسوس که اکثرمحله های معروف به hutong در پکن به دلیل گسترش ساخت و ساز جاده های جدید و آسمان خراش های براق از بین رفته اند ولی هنوز تعدادی از این خیابان های باریک و خانه های کوتاه در محله های قدیمی باقی مانده اند و امروزه به شما پیشنهاد یک بازدید اجمالی از گذشته پکن را می دهند. بعضی از بهترین رستوران ها و بازارهای پکن را می توانید در این آخرین بازمانده های hutongs پیدا کنید ، جایی که ساکنان آن متراکم و چسبیده به هم به مانند چند قرن اخیر زندگی می کنند .

هوتونگ

۲.یک دیوار غول آسا وجود دارد

افسانه های فراوانی دررابطه با دیوار چین وجود دارد و بر خلاف باورهای رایج عامه مردم نمی تواند از فضا دیده شود ( حداقل با چشم غیرمسلح ) . این دیوار دفاعی که ساخت آن به قرن هفتم میلادی بر می گردد برای جلوگیری از غارت ارتش های بیرون از چین ساخته شده است و تقریباً به اندازه ۵٫۵۰۰ مایل به دور کشور کشیده شده است . بعضی از بهترین قسمت های حفظ شده آن در بیرون از پکن واقع شده ، مانند منظره کوه  معروف Juyong Pass  .

دیوار چین

۳.شما (در حال حاضر) اجازه ورود به شهر ممنوعه را دارید

بازدید از بزرگترین قصر ممنوعه دنیا دیگر ممنوع نیست ، در حقیقت بازدید از این دژ پر پیچ و خم ، برای خیلی از گردشگران به عنوان یکی ازنقاط پررنگ سفرشان به پکن محسوب می شود . شهر ممنوعه نزدیک به ۵۰۰ سال دور از دسترس و خانه دو سلسله منزوی بین سالهای ۱۴۲۰ تا ۱۹۱۲ بوده است ، اما امروزه همه می توانند از معماری و هنر این بنای ثبت شده در آثار جهانی یونسکو لذت ببرند .

شهر ممنوعه

۴.می توانید سنگینی تاریخ را در میدان Tiananmen حس کنید

دولت چین سانسور بی وقفه ای در رابطه با قتل عام مردمی که خواهان دموکراسی بودند ودرسال ۱۹۸۹ در این میدان به طرز وحشیانه مورد هجوم نیروهای دولتی قرار گرفتند انجام داده است . ایستادن در این میدان در جایی که “مرد تانکی” معروف در مقابل صفی از تانکهای ارتش در روز بعد از حادثه ایستاده بود ، سنگینی تاریخی عجیبی دارد .

میدان تی آن آنمن

۵.تقریباً تمام انواع چای در چین را دارد

نوشیدن چای یک سنت دیرینه در چین محسوب می شود و برای گردشگرانی که شیفته این سنت می شوند می تواند زمینه ساز جدایی باشد . در هر مراسمی در شهر یک چای مخصوص وجود دارد – چای سبز ، چای باروت ، چای میمون طلایی و چای گل یاس اسامی تعدادی از آنهاست و بهترین مکان برای امتحان آنها فروشگاه چای Maliandao است ، جایی که ۹۰۰ فروشنده معامله “برگی” خود را انجام می دهند .

سنت چای
۱۵ جاذبه ای که در لنکاوی با کودکانتان لذت می برید (بخش دوم)
۱۵ جاذبه ای که در لنکاوی با کودکانتان لذت می برید (بخش دوم)
معرفی معروف ترین جشنواره های هنر خیابانی در دنیا
معرفی معروف ترین جشنواره های هنر خیابانی در دنیا
۲۰ جاذبه گردشگری مشهور در کشور تانزانیا
۲۰ جاذبه گردشگری مشهور در کشور تانزانیا
طبیعت زیبای سریلانکا
طبیعت زیبای سریلانکا