۱۷ ساختمان گران دنیا را بشناسید (بخش اول)

برج های گران قیمت

به عنوان یک گردشگر بد نیست بدانید ساختمان های معروف و گران قیمت جهان در چه شرایط، با چه هزینه، در چه زمان و مکانی ساخته شده اند.

در ساخت برخی از این ساختمان های معروف چنان انرژی و هزینه ای صرف شده است که با گذشت سالیان دراز هنوز بازنشسته شان نکرده اند بلکه آنها  تغییر کاربری داده اند. در این مطلب با الی گشت باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

۱ابراج البیت، عربستان سعودی

چند سال پیش در شهر مکه عربستان با هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد دلار، برجی با نام ابراج البیت ساخته شد که ارتفاعش به ۶۰۱ متری می رسید. معمار این برج که در واقع جهت استفاده به منظور هتل آن را ساخته بود، شرکت دارالهنداسه نام داشت و می گویند هزینه ساخت آن را گروه سعودی بن لادن (متعلق به خانواده اسامه بن لادن) تقبل کرده است.

۲سنتوزا، سنگاپور

عمارت مجلل و بسیار گران قیمتی که در جزیره «ستوزا» قرار گرفته است، یکی از این شگفتی های کشور سنگاپور به حساب می آید. در این عمارت می توانید از هتل تا آکواریوم، شهر بازی و… را پیدا کنید. هزینه ساخت این مجموعه بی نظیر ۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون دلار بوده است.

۳هتل Marina Bay Sands، سنگاپور

باز هم به سنگاپور می رویم! هتل کازینو «Marina Bay Sands» که احتمالا تصاویر بسیاری از آن دیده اید دارای ۳ برج با ارتفاع ۱۹۱ متر است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. هر کدام از برج ها ۵۵ طبقه می باشد.

جالب است بدانید که باغی با طول ۳۴۰ متر روی بام این هتل ساخته شده است! این هتل همچنین دارای سالن تئاتر، موزه و حتی یک سالن پاتیناژ نیز می باشد. هزینه ساخت این هتل فوق العاده ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است.

۴ هتل کسموپولیتن، آمریکا

این هتل که در لاس وگاس آمریکا ساخته شده است دارای دو برج ۶۱ طبقه و ۲۹۹۵ اتاق می باشد! این هتل با هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار ساخته شده است.

۵ مرکز تجارت جهانی یک، آمریکا

پس از آنکه در حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ دو برج مرکز تجارت جهانی مورد هدف هواپیماها قرار گرفت و تخریب شدند، ساخت برجی با ارتفاع ۵۴۱ متر در دستور کار قرار گرفت و آغاز شد که در حال حاضر بلندترین ساختمان آمریکا به حساب می آید. هزینه ساخت برج «مرکز تجارت جهانی یک (One World Trade Center)  ،  ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بوده است.

۶ هتل قصر، امارات

ششمین ساختمانی که در لیست گران ‌ترین ساختمان‌ های جهان خودنمایی می کند، هتل قصر امارات ابوظبی می باشد که برای مدت ‌ها گران ‌ترین ساختمان جهان محسوب می‌شد. این هتل که مجموعه هتل ‌های زنجیره ‌ای مجلل و گران ‌قیمت کمپینسکی سوئیس آن را اداره می کند با صرف هزینه ۳ میلیارد دلار ساخته شده است.

۷ هتل لوکس وین، آمریکا

هتل لوکس وین (Wynn Resort) واقع در لاس ‌و گاس آمریکا، با هزینه ‌ای معادل ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ساخته شده است. این هتل با وسعتی برابر ۹۸۰ هزار متر مربع در شبه جزیره ماکائو با صرف هزینه ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ساخته شده است. این شبه ‌جزیره اکنون بخشی از جمهوری خلق چین است.

۸ هتل شهر رویا

ساخت هتل «شهر رویا» که درست روبروی هتل بالا ساخته شده ۲ میلیارد ۴۰۰ میلیون دلار برآورده شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code