بلیط هواپیما

گردشگر مسئولیت پذیر تایلند

چگونه در سفر به تایلند یک گردشگر مسئولیت ‌پذیر باشیم

در این یادداشت می‌خواهیم درباره این‌که چگونه می‌توانیم در سفر تایلند یک گردشگر مسئولیت‌پذیر باشیم و فرصت‌های بهتری به دست بیاوریم اشاره کنیم. این مقاله دارای لایه‌هایی متعدد است و از داوطلب شدن تا کمک به مستمندان و فعالیت ‌های اخلاقی را شامل می ‌شود. شرایط به ‌صورت کلی بسیار پیچیده است. پیشنهاد می ‌کنیم که مقاله‌ های مربوط به کمک کردن به متکدیان خردسال را نیز مطالعه کنید زیرا این مساله برای شما مانند یک معمای بغرنج خواهد بود و بهتر است از پیش خود را آماده کنید. بگذارید به سراغ فعالیت ‌هایی برویم که احتمالا می ‌خواهید انجام بدهید و سپس گزینه ‌های جایگزینی برای آن ‌ها را معرفی کنیم که به همان اندازه لذت ‌بخش هستند. در ادامه نیز راهکارهایی برای داوطلب شدن به ‌صورت مسئولیت ‌پذیرانه به شما ارائه خواهد شد. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
گردشگر خوب چه کسی است؟
سفر با معنا، تجربه سفری متفاوت
scot -sculberg padaung women

رفتار و معاشرت با مردم

دو نمونه قابل ‌ذکر از این مقوله را می ‌توان روستای کارن پادائونگ (Karen Padaung) در شمال و نمایش ‌های پینگ ‌پونگ در بانکوک، پوکت و سایر مناطق دانست. در میان ساکنان روستای کارن بانوانی حضور دارند که به دور گردن آن‌ها حلقه‌ هایی انداخته ‌شده است. دیدن این مکان زیبایی‌ های خود را دارد ولی صرف کردن پول در این مکان اندکی مشکوک به نظر می‌ رسد. این افراد در حقیقت آوارگان برمه‌ ای هستند و در تایلند گیرکرده ‌اند تا به یک باغ‌ وحش زنده برای عکاسی بدل شوند. سفرهایی وجود دارد که در آن می ‌توانید به دهکده ‌های بالای تپه‌ ها بروید و در خانه‌ های روستاییان اقامت کنید و بسته ‌های جایگزین متعددی برای تور بازدید از دهکده یادشده وجود دارد. درزمینه نمایش پینگ ‌پنگ نیز باید گفت که این منطقه به‌ واسطه قاچاق کاملا فاسد شده است و بدون شک استقبال گردشگران از چنین نمایش ‌هایی می‌تواند به این مسئله دامن زده و آن را شدت بخشد.

children in thailand

داوطلب شدن

بسیاری از مسافران برای حمایت از کسب ‌وکارهایی که به ‌صورت مسئولانه اداره می ‌شوند، داوطلب می ‌شوند. تعداد زیادی از سازمان‌ ها و نهادهای غیردولتی برای انجام چنین کارهایی در طول سفر در پیش روی شما قرار خواهند داشت ولی همه آن ‌ها عملکرد مناسبی ندارند. برای اطمینان از عملکرد مناسب این سازمان ها پیش از انجام هر اقدامی تحقیق کنید و مطمئن شوید.

حمایت از کسب ‌وکارهای مسئولیت ‌پذیر

استفاده از خدمات تعدادی این بنگاه ‌ها را در طول سفرتان به شما پیشنهاد می‌کنیم. حمایت از بنگاه‌ های اجتماعی یکی از آسان ‌ترین روش ‌های مناسب برای تجربه سفری با حس و حال و اثر مثبت است. این به این معنی است که باید کسب ‌وکارهایی را انتخاب کنید که از منابع مالی خود برای حمایت از جوامع محلی استفاده کرده و خدمات آموزشی و پشتیبانی به آن‌ها ارائه کرده و یا از منابع طبیعی محافظت می ‌کنند. شما می ‌توانید همه کاری را انجام بدهید، از دریافت خدمات درمانی تا دریافت خدمات سفری و تمامی این شرکت ‌ها نسبت به بهبود اجتماع متعهد هستند.

کمپ فیل ها در چیانگ مای| جایی برای تماشای فیل ها
کمپ فیل ها در چیانگ مای| جایی برای تماشای فیل ها
در سفر به تایلند مراقب حیوانات باشیم
در سفر به تایلند مراقب حیوانات باشیم
معرفی هتل ۳ ستاره بی ویو ریزورت در جزایر فی فی
معرفی هتل ۳ ستاره بی ویو ریزورت در جزایر فی فی
بهترین هتل های ۵ ستاره پوکت
بهترین هتل های ۵ ستاره پوکت