بلیط هواپیما

۵ غذای سنتی چینی که باید امتحان کنید

آیا کنجکاوید بدانید غذاهای واقعا سنتی چین چه شکلی هستند؟ شاید فکر کنید که رستوران های چینی خوبی در شهر وجود دارند که تابحال غذاهایشان را امتحان کردید و طعم غذای سنتی چینی را می دانید اما مطمئنا این تجربه های غذایی مانند وقتی در چین باشید و در آن کشور غذاهای دست پخت سرآشپزان همان کشور را بخورید برایتان بسیار لذت بخش تر خواهد بود. می خواهید به کشور اژدها سفر کنید؟ پس همراه الی گشت باشید تا شما را با ۵ غذای سنتی خوشمزه ی چینی آشنا کنیم:

مطالب مرتبط:
معروف ترین جاذبه های گردشگری پکن چین
۸ اتفاق باورنکردنی که الان در چین در حال رخ دادن است

نودل اسفناجنودل اسفناج

۱- نودل اسفناج (bō cài miàn)
شهر Xi’an در مرکز چین به خاطر نودل های بینهایت خوشمزه اش شناخته شده است و هر کسی که خودش را طرفدار نودل می داند باید برای یکبار هم که شده نودل های این شهر را امتحان کند. این بشقاب غذایی سنتی چین شامل نودل هایی است که از اسفناج درست می شود و بعد با هر چیزی که دلتان بخواهد تزیین می شود. تصویری که در بالا می بینید بشقابی از نودل اسفناج است که با سس گوجه فرنگی، تخم مرغ، سیب زمینی، هویج، گوشت قرمز و فلفل تند در کنارش سرو می شود.

۲- ماشی سرخ شده (chǎo má shi)
همه جای دنیا می توان برنج سرخ شده یا نودل سرخ شده را پیدا کرد اما این ماشی سرخ شده کاملا با بقیه فرق دارد. این غذا کمی شیرین است اما طعم خیلی گرم و دلچسبی دارد. همراه ماشی نرم، سبری های ترد خوشمزه ای را سرو می کنند تا با تضادی که در کنار هم دارند، طعم متفاوتی را به غذا بدهند. ماشی سرخ شده از آن غذاهایی است که فقط باید در چین خورد!

گوشت BBQ

۳- گوشت BBQ (kǎo ròu)
kǎo ròu گوشتی است که بطور سنتی در چین سرو می شود و یکی از شناخته شده ترین غذاهای سنتی این کشور است. این نوع گوشت با ادویه ی فراوانی ترکیب می شود و آن را می توان هم در رستوران ها و هم در دکه های غذایی چین پیدا کرد. kǎo ròu معمولا روی ذغال برشته می شود و انواع مختلفی دارد، هم نوع گوشت قرمز آن وجود دارد هم گوشت مرغ هم گوشت بره، هم دل و قلوه و انواع مختلفی از آن که احتمالا ایرانی ها به سختی آن را ممکن است بخورند! اما گوشت مرغ و بره ی آن واقعا لذیذ است و از آن غذاهایی است که در سفر به چین نباید از دست بدهید.

۴- بشقاب سبزیجات سرد (liáng cài)
liáng cài که واژه ی چینی «بشقاب سرد» است، مجموعه ای از سبزیجات، توفو و بادام زمینی به همراه سس مخصوص است. سبزیجاتی که در این غذا استفاده می شود معمولا خیار، لوبیا سبز، کلم، ریشه ی گل نیلوفر و همه ی مواد دیگری است که به نظر آشپز خوشمزه باشد! می خواهید در طول سفر سالم باشید و یک غذای خوشمزه رژیمی بخورید؟ این غذا مناسب شماست.

دامپلینگ

۵- دامپلینگ یا کوفته (jiǎo zi)
دامپلینگ که نوعی کوفته است، یکی دیگر از غذاهای معروف سنتی چین است که معمولا با گوشت قرمز، گوشت خوک و یا سبزیجات پر می شود. دامپلینگ ها را به ۲ روش درست می کنند: یا آنها را سرخ می کنند و یا بخارپز می کنند که معمولا نوع بخارپز آن طرفدار بیشتری دارد و واقعا طعم خوبی دارد. چینی ها معمولا دامپلینگ هایشان را در سرکه ی سیاه با سس فلفل فرو می کنند که باعث می شود کمی مزه ی تلخ، شیرین و تندی پیدا کند.
فکر می کنید غذای مورد علاقه ی شما کدام یکی است؟ نظرات خودتان را در زیر با ما در میان بگذارید.

منبع: travelfreak.net

تاریخچه سس مایونز؛ اختراعی که جهان را خوشمزه تر کرد!
تاریخچه سس مایونز؛ اختراعی که جهان را خوشمزه تر کرد!
معرفی بهترین رستوران های لیسبون؛ پرتغال
معرفی بهترین رستوران های لیسبون؛ پرتغال
دوحه و رستوران های خوش رنگ و بو
دوحه و رستوران های خوش رنگ و بو
در کوش آداسی به کدام رستوران ها برویم؟
در کوش آداسی به کدام رستوران ها برویم؟