همه چیز درباره ویزای تایلند

چطور ویزای توریستی تایلند بگیریم؟

کشور زیبای تایلند با طبیعت خاص و باورنکردنی اش طرفداران زیادی نه فقط در ایران بلکه در سرتاسر دنیا دارد. طبیعت بکر در کنار فرهنگ پربار و مردمانی دوست داشتنی، این کشور را محبوب توریست ها کرده است. برای سفر به تایلند حتما باید ویزا داشته باشید و اولین کار این است که برای ویزای توریستی این کشور اقدام کنید. در ادامه ی مطلب با الی گشت همراه باشید تا همه چیز را درباره ویزای تایلند و قوانین آن یاد بگیرید.

مطالب مرتبط:
طعم اصیل غذاهای تایلندی در ۵ غذای خوشمزه این کشور
این رستوران تایلندی سیزدهمین رستوران برتر دنیا شد

اخذ ویزای تایلند

 

ویزای توریستی تایلند مخصوص افرادی است که می خواهند برای تفریح و گردشگری به این کشور زیبا سفر کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا، ۳ ماه بعد از صدور آن است و بطور کلی می توانید بین ۳۰ تا ۶۰ روز یعنی تقریبا ۲ ماه در این کشور بمانید. یکی از خوبی های ویزای تایلند این است که اصلا دردسر ندارد و می توان به راحتی آن را دریافت کرد، در واقع برای گرفتن ویزا لازم نیست که خودتان حتما حضور داشته باشید و مانند کشورهای دیگر که از فرد مصاحبه گرفته می شود، در این نوع ویزا مصاحبه ای در کار نیست. البته یادتان باشد که ما داریم درباره ویزای توریستی صحبت می کنیم و قوانین را درباره آن می گوییم، برای گرفتن ویزای کاری یا اقامت و یا هر مدل ویزای دیگری به غیر از توریستی علاوه براینکه حضور شخص الزامی است، از او مصاحبه هم گرفته می شود.
نکته: ویزای توریستی همانطور که از اسم آن معلوم است فقط برای گردشگری صادر می شود و در صورتیکه با این ویزا بعد از سفر به تایلند کار کنید، تخلف و جرم محسوب می شود و مورد پیگردی قرار می گیرد. علاوه بر این در صورتی که احساس کردید اقامت شما ممکن بیشتر از حد مشخص شده طول بکشد، حتما قبل از آن، برای تمدید تاریخ ویزا اقدام کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

چه مدارکی برای ویزای تایلند نیاز داریم؟

بعد از پر کردن فرم تقاضا، باید مدارکی را هم به کنسولگری تایلند ارائه کنید که در زیر آمده اند:
– اصل شناسنامه و کارت ملی و ترجیحا برای احتیاط، کپی از هر دو.
– پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
– ۲ قطعه عکس ۴*۶ بصورت رنگی و از چهره. تاریخ عکس ها نباید بیشتر از ۱ سال باشد.
– ارائه پرینتی از حساب بانکی در ۳ ماه اخیر و مانده حساب فعلی
– بلیط رفت و برگشت هواپیما
– واچر هتل برای مدت اقامت

اخذ ویزا | تایلند

 

انواع ویزای توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند ۲ حالت دارد یا می توانید حالت عادی را بخواهید و یا حالت فوری. حالت فوری برای وقتی بهتر است که عجله داشته باشید چون هزینه ی آن از حالت عادی بیشتر است. در واقع صدور ویزای عادی یک هفته و صدور ویزای فوری فقط ۱ تا ۲ روز زمان می برد. هزینه ی ویزای عادی ۵۰ یورو است اما هزینه ی ویزای فوری مشخص نیست و در زمان درخواست ویزا مشخص می شود.
آدرس سفارت تایلند در تهران: خیابان بهارستان، پارک امین ‌الدوله، شماره ۴
ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌ شنبه ۱۶-۸

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code