بلیط هواپیما

۲۴ ساعت در مسکو

چگونه ۲۴ ساعت را در مسکو بگذرایم

اسم مسکو که می آید یاد کرملین و ولادیمر پوتین می افتیم، اما مسکو چیزی فراتر از شهری سیاسی است و جاذبه های زیادی برای گردشگران دارد. قلب تپنده روسیه که قطب تجاری جهان است کلان شهری با تاریخ ۱۰۰۰ ساله و حدود ۱۰ میلیون جمعیت است. این شهر بهترین هتل ها ، ساختمان های نمادین، مکان های فرهنگی با ارزش و رستوران های خوب دارد. پس، حتی اگر فقط گذری از این شهر رد می شوید و یا برای قرارهای کاری به این شهر آمده اید حتما در زمان آزاد خود از فرصت استفاده کنید و از این پایتخت جذاب که در جایی بین شهرهای لندن و پکن قرار دارد دیدن کنید. گردشگران خارجی بیشتر دوست دارند سن پترزبورگ که به ونیز شمال شهرت دارد را ببینند چون خاطرات جنگ های سرد مسکو همچنان با آن هاست. اما الان بهترین فرصت است تا خود را در جاذبه های باورنکردنی مسکو غرق کنید. می خواهیم ۲۴ ساعت در مسکو باشیم، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مسکو یا سن پترزبورگ؟
در مسکو چه کار کنیم ؟

در هتل ریتز کارلتون اقامت کنید

هیچ چیز بهتر از این نیست که هتل ریتز کارلتون مسکو را برای اقامت خود در این شهر انتخاب کنید، هتلی که در چند قدمی میدان سرخ قرار دارد. در این هتل تاریخی که دکوراسیون آن از امپراتوری روسیه الهام گرفته است مانند تزارها در قصر زندگی می کنید. قیمت بهترین اتاق های این هتل در آخر هفته ها از ۲۲۵ یورو شروع می شود. در این هتل می توانید در رستوران نویکوف از خودتان پذیرایی کنید، در استخر، شنای آرامش بخش داشته باشید و در پشت بام نمایی خیره کننده از میدان سرخ را ببینید، اینجا آنقدر خوش می گذرد که دلتان نمی خواهد ترکش کنید.

هتل ریتز کارلتون

به بازدید کاخ کرملین بروید

کرملین، قلعه مسکو، شاهکار فرهنگی شهر و همچنین دفتری سیاسی است. در این مجموعه، بناهای زیادی وجود دارد. در داخل آن سه کلیسای جامع، یک قصر، یک کلیسا و برج زنگ ایوان بزرگ قرار دارد. این ساختمان ها همه با هم از مقدس ترین مکان های جامعه ارتودوکس روسیه است. در این محل دیوارها با نقاشی های زیبا تزئین شده اند و همیشه در آن صدای موسیقی های مذهبی شنیده می شود. در این کاخ اتاقی وجود دارد که در آن مجوعه ای از نشانه های دولتی، بشقاب های نقره و طلا و جواهرات را می توانید ببینید.

کرملین مسکو

به کارخانه قدیمی شکلات سازی اکتبر سرخ بروید

کارخانه شکلات سازی اکتبر سرخ محلی صنعتی است که از زیباترین جاذبه های کنار رود موسکوا است. در این محل می توانید به نمایشگاه هنر معاصر در گالری اکتبر سرخ بروید و یا برای عکاسی به مرکز برادر لومیر سر بزنید.

در رستوران رادیسون رویال غذا بخورید

هر روز عصر می توانید به کروز شناور رادیسون رویال بر روی رودخانه موسکوا بروید و شامی خوشمزه میل کنید و از منوی آن برای خود غذایی دریایی سفارش دهید. غذاهای اصیل روسی از مواد فصلی و ارگانیک که در مزارع محلی به عمل می آیند درست می شوند.

رستوران رادیسون رویال

به فروشگاه GUM بروید

بعد از آتش سوزی ای که در سال  ۱۸۱۲ در مسکو اتفاق افتاد، کاترین دوم به معمار معروف ایتالیایی ماموریت داد تا برای او یک مرکز تجاری نئوکلاسیک بسازد، امروز آن مجموعه تبدیل به فروشگاه GUM شده است. اگر به اینجا رفتید همانطور که در حال لذت بردن از طراحی فروشگاه هستید  غرق تماشای سقف گنبدی فلزی و شیشه ای آن شوید.

منبع: thetravelmagazine.net

گذری بر شهر زیبای پاتایا و جاذبه های گردشگری آن
گذری بر شهر زیبای پاتایا و جاذبه های گردشگری آن
راه های حفظ صلح و دوستی با همسفر خود(بخش دوم)
راه های حفظ صلح و دوستی با همسفر خود(بخش دوم)
گزینه های ساحلی در شهر ریودوژانیرو(بخش دوم)
گزینه های ساحلی در شهر ریودوژانیرو(بخش دوم)
راهنمای سفر به رشت
راهنمای سفر به رشت