۵ سوغاتی معروف سنگاپور

اگر می خواهید به سنگاپور سفر کنید باید بدانید بخش جذابی از سفرتان را خرید تشکیل میدهد. به هر حال این شهر بهشت عاشقان خرید است و نمی توان به آنجا رفت و از مراکز خرید خوبش دست خالی برگشت. تنوع کالاهایی که در مارکت ها ارائه می شوند به حدی است که مطمئنا کمی گیج می شوید. به همین دلیل الی گشت در اینجا سعی کرده تا ۵ سوغاتی معروف این شهر را به شما معرفی کند.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مدرنترین شهر آسیا، سنگاپور
سنگاپور دوست داشتنی

سوغاتی سنگاپور انبه خشک

چه بخریم؟
در مراکز خرید سنگاپور هر چه بخواهید و فکرش را کنید پیدا می شود. لباس های مارک و به روز دنیا، لباس های سنتی و قدیمی، شیرینی و شکلات های مختلف، محصولات دستی و…

خشکبار بخرید

همانطور که می دانید سنگاپور کشوری استوایی است و در کشورهای استوایی هم، خشکبار یکی از بهترین سوغاتی هایی است که می توان خرید. در واقع کشورهای استوایی بهترین جا برای خرید تازه ترین خشکبارها هستند. جدا از خشکبارهایی که می شناسید و می توانید بخرید، یکی از چزهایی که در ایران وجود ندارد، انبه ی خشک است که طرفداران زیادی دارد بنابراین می تواند سوغاتی خاص و خوشمزه ای برای عزیزانتان باشد.

اسنکی به نام رول میگوی تند بخرید

اسنک رول میگوی تند از آن سوغاتی های خاصی است که فقط در سنگاپور پیدا می شود. اگر خواستید بخرید می توانید سری به فروشگاه های سوغاتی و فروشگاه هایی که در فرودگاه هستند بزنید و یک یا چند بسته از این خوراکی های خوشمزه را خریداری کنید. انواع مختلفی از این اسنک وجود دارد. اگر مطمئن نیستید کدام نوع را دوست دارید می توانید قبل از اینکه بخرید آن را امتحان کنید.

چای معطر سنگاپور

بله درست خواندید. چای! شاید با خود بگویید چای در همه جای دنیا وجود دارد اما چای معطر سنگاپور فقط مخصوص همین کشور است و یک سوغاتی خوب این شهر به حساب می آید. در سنگاپور نزدیک به ۸۰۰۰ نوع مختلف چای وجود دارد و هر کدام بسته بندی بسیار شیکی دارند که باعث شده به یک سوغاتی ایده آل تبدیل شود.

صنایع دستی خلاقانه

گردشگری در سنگاپور با گشت و گذار در فروشگاه های سنتی این شهر کامل می شود. حتی اگر نخواهید چیزی بخرید بد نیست سری به این فروشگاه ها بزنید. در این فروشگاه ها می توانید انواع لباس های سنتی، صندل های گلدوزی شده کار دست، و سفال های منقوش زیبایی را پیدا کنید. این فروشگاه ها معمولا بزرگ و پر از کالا هستند، شاید گشتن همه ی آنها کمی وقت گیر باشد اما ارزشش را دارد.

شکلات مرلاین
مرلاین های آب ‌نباتی بخرید

احتمالا تا حالا مرلاین ر ا دیده اید اما اسم آن را نمی دانستید. مرلاین در واقع سمبل شهر سنگاپور است. مرلاین مجسمه ای است که سر شیر و بدنی ماهی طور دارد و اینکه چطور به نماد این شهر تبدیل شده داستان جالبی دارد که در اینجا نمی خواهیم به آن بپردازیم.
شکلات و کاکائو های به شکل مرلاین هم از آن دسته شکلات هایی هستند که فقط در سنگاپور به چشم می خورند و به خاطر طعم فوق العاه و بسته بندی شیکی که دارند می توانند یک هدیه ی عالی برای دوستان و آشنایانتان باشند.

منبع: lifestyle.toggle.sg

ویوو سیتی بهترین مرکز خرید سنگاپور
جاذبه های گردشگری فرودگاه چانگی سنگاپور، بهترین فرودگاه دنیا!
فرودگاهی فراتر از تصور بنام چانگی; سنگاپور
سنگاپور، میزبان نژادها و رنگ هایی از جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code