۳ مورد از برترین رستوران های جهان

برترین رستوران ها در دنیا

به سه مورد از برترین رستوران های جهان خوش آمدید

با توجه به اینکه عموم مردم در سراسر جهان بیشترین زمان خود را در بیرون منزل به کار کردن مشغول هستند کمتر زمانی را به آشپزی در منزل و پخت و پز اختصاص می دهند از همین رو علاوه بر افزایش تعداد و شعب رستوران ها در دنیا رقابتی در خصوص کیفیت غذا نیز بین آنها ایجاد شده است و هر کدام به دنبال پیشی گرفتن از هم برای دست یافتن به مقام نخست و بهترین رستوران در دنیا هستند، که نه تنها مردم کشور میزبان را به خود جذب کنند بلکه در بین گردشگران نیز یادآور یک مزه ناب باشند. مجله رستوران که هرساله به گزینش بهترین رستوران های دنیا می پردازد، در سال ۲۰۱۶ نیز بهترین رستوران ها که توریست های بسیاری را جذب کرده و از کیفیت بالایی برخوردار هستد برگزیده است.
با الی گشت همراه باشید تا در ادامه با این رستوران ها آشنا شویم.

مطالب مرتبط:
پنج تا از بهترین رستوران های دنیا کدامند؟
رستوران های دبی
 1. ال سلر دِ کن روکا، اسپانیا

  شوق آشپزی در برادران روکا در آغاز در کن روکا شروع شد؛ رستورانی که توسط پدر و مادرشان در تایالا، محله ای در حومه جیرونا، اداره می شد. آنها در این رستوران و در هیاهوی غذاها، ظروف آشپزی و مشتری ها بزرگ شدند و این مکان برای آنها به محلی برای بازی کردن، انجام تکالیف و تماشای تلویزیون تبدیل شد. برادران روکا (جوردی، جوزپ، جون) رستوارن «ال سلر دِ کن روکا» را در سال ۱۹۸۶ و در جیرونای کاتالونیا افتتاح کردند.
  رستوران برادران روکا به گرمی از سوی منتقدان مورد انتقاد قرار گرفت و در سال ۲۰۱۳ و همچنین ۲۰۱۵ توسط مجله رستوران به عنوان بهترین رستوران جهان شناخته شد. غذاهایی که توسط این رستوران تهیه می شود، غذاهای سنتی کاتالان است، اما خلاقیت یکی از معیارهای اصلی آنها برای سرو غذا به حساب می آید. وقتی کلمه ال مون (El Mon) به معنای جهان را به عنوان غذا در منوی این رستوران می بینید، در فکر فرو می روید که قرار است با غذای فوق العاده ای رو به رو شوید. حالا چگونه قرار است جهان را در یک بشقاب قرار دهید؟ گارسون فانوس کاغذی سیاه و سفید را پیش روی شما باز می کند که در آن پنج قسمت از غذاهای پنج کشور مختلف چین، مکزیک، موراکو، ترکیه و کره جنوبی وجود دارد. از دیگر غذاهای معروف این رستوران می توان به کباب بز به همراه شیر بز و نعناع اشاره کرد.

 2. اُستریا فرانچسکانا، ایتالیا

  اُستریا فرانچسکانا، رستورانی است که اداره آن توسط سرآشپز آن ماسیمو بوتورا است و در مدنای ایتالیا واقع شده است. ماسیمو بوتورا یک چهره معروف در میان نسل جدید آشپزهای ایتالیای است. این رستوران با منویی خلاق یک قدم بالاتر از دیگران قرار دارد و با ارائه غذاهای متنوع سنتی که خلاقیت یکی از ویژگی های آنهاست، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. از زمانی که بوتورا این رستوران را در سال ۱۹۹۵ افتتاح کرده، با تحسین منتقدان بسیار رو به رو شده است.
  این رستوران در سال ۲۰۱۵ در بین ۵۰ رستوران برتر جهان توسط مجله رستوران در رتبه دوم قرار گرفت، در حالی که در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ در جایگاه سوم قرار داشت. اگر به ایتالیا سفر کردید و به دنبال رستورانی با غذای خوب، محیطی عالی و سرویسی بی نظیر بودید، اُستریا فرانچسکانا مکانی فوق العاده است. خلاقیت پنهان در هر غذایی که سرو می کنند، خود نشانگر تفاوت این رستوران است. یکی از غذاهای لذیذ این رستوران کباب دنده با سس بالزامیک است، کبابی نرم و آبدار و بسیار غنی که بسیار زیبا تزیین شده است. یکی دیگر از غذاهای فوق العاده خوشمزه این رستوران پاستاست؛ پاستایی که با کلاماری، صدف و روغن زیتون پخته می شود که طعمی فوق العاده دارد و با خاویار و عصاره لیمو به زیبایی تزیین می شود.

 3. ایلون مدیسون پارک، آمریکا

  رستوران ایلون مدیسون پارک که مقابل میدان مدیسون در نیویورک واقع شده است، در سال ۲۰۱۵ در جایگاه پنجم بهترین رستوران های جهان قرار گرفت. این رستوران که در سال ۱۹۹۸ افتتاح شد، در سال ۲۰۱۱ توسط دنیل هام سرآشپز و ویل گیدرا خریداری شد. رستوران ایلون مدیسون پارک یک منوی فصلی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که در آن بیشتر از محصولات کشاورزی و آشپزی سنتی نیویورک بهره گرفته اند. همچنین این رستوران اتاق هایی را برای مهمانی ها در نظر گرفته که به زیبایی تزیین شده اند و چشم انداز آنها به سوی میدان مدیسون است و تا ۱۱۰ مهمان را پذیرایی می کند.

دیدنی ترین پارک ‌های ملی اروپا
در این نقاط گردشگری به تاریخ سفر کنید!
جواهرهای پنهان توریستی دنیا
داشتن تعطیلاتی بهتر با ۱۰ راهکار ویژه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code