۳ مکان جذاب برای بازدید در کوبا

شهرهای جذاب کوبا

بیشتر گردشگرانی که به کوبا می روند دلشان می خواهد تا تعطیلات خود را در شهر هاوانا، ساحل وارادرو یا جزیره کایو کوکو بگذرانند به همین خاطر شهرهای دیگر جذاب کوبا و تجربه های به یادماندنی زیادی را از دست می دهند. اگر می خواهید کوبای واقعی و ماشین های کلاسیک دهه ۵۰ را لمس کنید راه دیگری ندارید جز اینکه به شهرهای دیگر کوبا هم سر بزنید. امروز می خواهیم سفری داشته باشیم به نقاط جذاب کوبا، الی گشت را همراهی کنید.

کوبا

۱٫شهر باراکوآ (Baracoa)

مطالب مرتبط:
گشت و گذاری میهج در هاوانا کوبا

باراکوآ قدیمی ترین و دورافتاده ترین شهر کوبا در بالای تپه ها و در سمت مرطوب و بادگیر کوه Cuchillos del Toa قرار دارد. در سفر به کوبا تجربه این شهر زیبا را از دست ندهید جون جو اسرار آمیز و مردم عجیب آن حتما شما را با ماجراجویی های تازه ای روبرو می کند. در این شهر جنگل های بارانی با طبیعت بکر خود در انتظار گردشگرانی هستند که به کشف زیبایی های این جنگل ها بروند. اگر سری به دهکده های اطراف بزنید در آنجا معماری زیبای کشورهایی را می بینید که زمانی این دهکده ها در استعمار آن ها بوده است. در این مناطق بکر و دست نخورده هیچ هتل یا هاستلی پیدا نمی کنید بلکه باید به خانه های کرایه ای افراد محلی بروید. در این خانه ها، مهمان غذاهای خانگی مثل مرغ سرخ شده، خوراک لوبیا و غذاهای دریایی می شوید و از فضای دلفریب این منطقه، آرامش را هدیه می گیرید. در این شهر زیبا، بارش زیاد باران، رودخانه را پرآب و طبیعت را سرسبز کرده است. در سفر به این شهر، قایق سواری در میان صخره های بلند دهانه رود یوموری را از دست ندهید. به بالای کوه بروید تا باغ وحشی را ببینید که شاید هرگز تاکنون نمونه ای از آن را ندیده باشید: باغ وحش سنگی! در آنجا کشاورزی هنرمند و خوش ذوق، مجسمه ۴۰۰ حیوان مختلف را از سنگ ساخته که دیدن این همه هنر و ظرافت حتما برای شما لذت بخش خواهد بود.

شهر باراکوآ

۲٫شهر ماتانزاس (Matanzas)

در ورودی شهر ماتانزاس تابلویی را می بینید که بر روی آن نوشته «به کوبای واقعی» خوش آمدید. شاید این شهر کمی با استانداردهای گردشگری فاصله داشته باشد اما در آن می توانید تفریحات زیادی را تجربه کنید. در این شهر به تماشای بهترین اجراهای تئاتر کوبا می نشینید، جالب است بدانید که اینجا محل تولد تعدادی از نویسندگان و شاعران معروف کوبا بوده است. اگر به سواحل علاقه دارید و دلتان برای استراحتی دلچسب در سواحل آفتابی لک زده این شهر شما را ناامید نمی کند چون در سمت جنوبی آن چند تا ساحل خیلی خوب وجود دارد که مردم محلی در آنجا شنا و ماهیگیری می کنند. همانطور که گفتیم این شهر هنرمندان زیادی دارد پس تعجبی ندارد که در جای جای آن نوای خوش موسیقی را بشنوید.

ماتانزاس

۳٫شهر سانتیاگو د کوبا (Santiago de cuba)

این شهر در سمت جنوبی کوبا قرار دارد و دومین شهر مهم کوبا بعد از هاوانا است. اینجا شهر گرم و شلوغی است و نقش مهمی را در فرهنگ کوبا دارد. در هیچ شهر دیگر کوبا مثل اینجا نمی توانید در این حد ترکیبی از مردم مختلف را ببینید. فیدلل کاسترو، انقلاب ملی خود را در این شهر راه اندازی کرد و هر سبک جدیدی از موسیقی که در کوبا ظهور می کند ریشه آن از این شهر است.

شهر سانتیاگو د کوبا

منبع: escapehere.com

با سرگذشت کلیسای چورا در استانبول آشنا شوید
با سرگذشت کلیسای چورا در استانبول آشنا شوید
میدان روسیو، معروف ترین میدان لیسبون
میدان روسیو، معروف ترین میدان لیسبون
حقایقی جالب درباره‌ی دیواره‌ی بزرگ مرجانی
حقایقی جالب درباره‌ی دیواره‌ی بزرگ مرجانی
کلیسای گغارت در ارمنستان + تصویر
کلیسای گغارت در ارمنستان + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code