سفر به ۵ شهر دیدنی جمهوری چک

زیباترین شهرهای جمهوری چک

در اطراف کشور جمهوری چک ده ها شهر و روستا وجود دارند که سرشار از تاریخ، فریبندگی و زیبایی هستند. هرکدام از این شهرها و روستاها فهم اندکی از آنچه کل اروپا پیش از جنگ ممکن است شبیه آن بوده باشد به ما می دهند. راهنمای ما در مورد زیباترین شهرهای جمهوری چک را بررسی کنید تا از این شهرها در سفرتان به جمهوری چک بازدید نمایید. با الی گشت همراه باشید:

 Olomouc

الوموتس که ابتدا توسط رومیان بوجود آمد، تا الان از تاریخی غنی ای بهره برده است از جمله دوره ی کوتاهی که پایتخت منطقه ی موراویا بوده است. در زمان حاضر، الوموتس یک شهر دانشجوئی آرام اما سرزنده است که تعدادی بناهای تاریخی زیبا و عجایب تاریخی در اطراف آن پراکنده اند. ستون تثلیث مقدس در میدان اصلی یکی دیگر از مکان های ثبت شده ی یونسکو در جمهوری چک است، این میدان همچنین، یک ساعت نجومی را به رخ می کشد تا با ساعت مشهور نجومی پراگ رقابت کند.

شهر Olomouc

Kutná Hora

مطالب مرتبط:
پل چارلز، پلی برای دیدن مجسمه های تاریخی پراگ
این کلیسا در پراگ از استخوان ساخته شده است!

کوتناهرا ابتدا در قرن ۱۲ میلادی به عنوان صومعه بوجود آمد و رشد کرد تا مکانی بزرگ برای معدن کاری نقره شد و بنابراین، یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا در قرن های سیزدهم تا شانزدهم هجری شد. معادن در نهایت تخریب شد که باعث شد شهر را نیز با خود به زوال بکشد. با این وجود، این شهر تعدادی مکان منحصربه فرد برای بازدید دارد که در نهایت باعث شد این شهر در لیست یونسکو ثبت شود. کلیسای سنت باربارا یک مثال خیره کننده از معماری های آخر گوت هاست و استودان سدلک، که بصورت دوست داشتنی و در عین حال عجیب و غریب با نام “کلیسای استخوانی” شناخته می شود، یقینا ارزش سفر ۴۵ دقیقه ای از پراگ تا آن جا را دارد

 Telč

تلچ در اطراف قلعه ی گوتی اولیه ی آن ساخته شد، اما این ساختمان های دوره ی رنسانس در مرکز شهر هستند که وجه ی یونسکویی شهر را ایجاد کرده اند و یکی از زیباترین شهرهای جمهوری چک به شمار می رود. میدان به صورت عجیبی برای چنین شهر کوچکی وسعت دارد و چنانچه به مرکز شهر بروید، با ساختمان هایی از دوره ی رنسانس در اطراف محاصره خواهید شد که فوق العاده زیبا رنگ شده اند. قلعه ی رنسانسی باعث خواهد شد حس کنید که در ایتالیا هستید و این حداقل قسمتی با معمار ایتالیایی ای است که بازسازی آن در اواخر قرن شانزدهم انجام شده است. با وجود زیبایی فوق العاده ی تلچ، این شهر هنوز توسط گردشگران زیادی مورد بازدید قرار نگرفته است.

شهر Telč

Mariánské Lázně

در میان جاذبه های دیگر کشور جمهوری چک آسان است فراموش کنیم که قسمت غربی کشور زمانی در اروپا بدلیل آب های معدنی ای که نخبگان از آن استفاده می کردند، شناخته شده بود. بخاطر افرادی که برای درمان با آب های معدنی به ماریانسکه لازنی می آمدند، شهر در اواسط قرن نوزدهم از یک سکونتگاه کوچک به یک شهر آب معدنی درمانی توسعه یافته تبدیل شد. بعد از آن، شهر وارد یک دوره ی رشد و توسعه شد، بنابراین بیشتر ساختمان های فوق العاده ی تاریخی این منطقه در آن دوره ساخته شده اند. شما همچنین می توانید جدا از مناظر زیبای اطراف، از فواید مربوط به سلامت آب های معدنی که امپراطوران و پادشاهان در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم از آن بهره می بردند، استفاده کنید

شهر شهر Mariánské Lázně

Tábor

تابور که “اردوگاه” ترجمه می شود، تاریخ شگفت انگیزی دارد. این شهر توسط یک گروه تندرو از سربازان هوسی در زمان جنگ های هوسی ها بنا نهاده شد. بنابراین از ابتدا با چندین سیستم استحکامی ساخته شد، از جمله، قرار گرفتن آن روی یک تپه و مجموعه ی تونل ها. مدتی حتی به عنوان کمون مساوات طلبی دهقانان به کار رفت. در میدان زیبای شهر مجسمه ی یان ژیژکا، رهبر بزرگ هوسی قرار دارد. علیرقم ارتباط این شهر با جنگ، هنوز می توانید معماری برجسته ی دوره ی رنسانس و مناظر فوق العاده ای از اطراف را بیابید.

این قلعه های آلمان را هرگز فراموش نخواهید کرد
این قلعه های آلمان را هرگز فراموش نخواهید کرد
تابستون امسال به این شهرهای اروپایی سفر کنید
تابستون امسال به این شهرهای اروپایی سفر کنید
میراث جهانی یونسکو که در مثلث طلایی هند می بینید!
میراث جهانی یونسکو که در مثلث طلایی هند می بینید!
سفری مهیج به اعماق غارها و رودخانه های زیرزمینی
سفری مهیج به اعماق غارها و رودخانه های زیرزمینی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code