۴ روز رویایی در بانکوک

چگونه ۴ روز را در بانکوک بگذرانیم

خیلی ها وقتی به بانکوک می روند فقط یکی دو روز در این شهر می مانند و بعد به جزایر می روند، به خاطر همین شاید نتوانند به درک درستی از این شهر برسند، شاید بگویید تایلند در مقایسه با شهرهایی مثل لندن و پاریس جاذبه های گردشگری زیادی ندارد اما باید این را در نظر بگیرید که جنس شهر بانکوک فرق می کند، بانکوک شهری است که باید در طبیعت آن راه بروید و گردش کنید و غذاها و میوه های متنوع و خوشمزه آن را امتحان کنید، شایدعاشق تایلند نشوید ولی این شهر واقعا ارزش دیدن را دارد می خواهیم به شما پیشنهاداتی بدهیم تا با آن ها سفر بهتری به این شهر داشته باشید، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
با ۲ هتل استثنایی بانکوک آشنا شوید
این غذاها را در بانکوک بخورید تا برای همیشه آنجا بمانید!
شهر بانکوک

روز اول

رفتن به قصر بزرگ، عبادت گاه وات پو، عبادت گاه وات آرون

گردش در شهر را با رفتن به قصر بزرگ و عبادت گاه نزدیک آن وات پو که مجسمه های خوابیده زیادی دارد شروع می کنیم، خانواده سلطنتی در قصر زندگی نمی کنند و از آن فقط برای کارهای دولتی رسمی استفاده می شود در هنگام دیدن این قصر بدانید که نمی توانید به داخل هیچ کدام از ساختمان های قصر بروید اما فقط گشت و گذار در باغ ها و عبادت گاه های آن ارزش رفتن به این کاخ زیبا را دارد، دیدن طراحی و معماری زیبای این کاخ واقعا برایتان جالب است و دوست دارید ساعت ها به جزئیات بکار رفته در این ساختمان زیبا نگاه کنید، اگر صبح زود اول از همه به دیدن این کاخ بیایید چون خلوت تر است جمعیت و شلوغی شما را اذیت نمی کند، بعد از اینکه موفق شدید از این کاخ زیبا دل بکنید خیابان را به سمت پایین بروید تا به عبادت گاه وات پو و مجسمه های معروف خوابیده آن برسید. مجموعه وات پو پر از بناهای زیبایی است که به زیبایی و با جزئیات زیادی تزئین شده اند یک ساعت زمان بگذارید و از دیدن این همه طراحی با مهارت ذوق زده شوید!  حالا به سمت رودخانه بروید تا به عبادتگاه وات آرون برسید به بالای این عبادت گاه که بروید ناگهان چشم انداز درخشان شهر را در پیش چشمان خود می بینید، خیلی از افراد این عبادتگاه را به خاطر همین چشم انداز رویایی خیلی دوست دارند. قبل از رفتن به این عبادت گاه ها لباس هایی بپوشید که پاها و شانه هایتان را بپوشاند، اگر لباس مناسب همراه خود ندارید می توانید شلوار و لباس را از قصر کرایه بگیرید، در هنگام ورود به وات پو هم اگر لباس نامناسبی داشته باشید به شما رایگان لباس می دهند.

قصر بزرگ

قایق سواری در رودخانه

سوار بر قایق شوید و دل به رودخانه چائو فرایا بسپارید، این گردش تجربه ای زیبا و آرامش بخش برای شماست، اگر سوار تاکسی های آبی شوید قیمت چندانی هم ندارد می توانید با پرداخت ۲۰ بات، یک بار بالا و پایین رودخانه را قایق سواری کنید، فرق این قایق با قایق های گردشگری رسمی این است که در آن ها یک نفری هست که درباره جاهای مهمی که می روید به شما اطلاعات مختصری می دهد.

قایق سواری در رودخانه

رفتن به خیابان خائو سان

خیابان خائو سان پایتخت کوله گردهای جهان است، در این خیابان یک عالمه مغازه، غذاهای خیابانی، رستوران های بین المللی، فروشنده و مردم محلی! است، خیلی از مردم آخر هفته ها برای گردش به این خیابان می آیند می توانید نه خرید کنید و نه به رستوران بروید، فقط روی یک نیمکت بنشینید و از تماشای این همه خارجی که در خیابان می بینید لذت ببرید.

خیابان خائو سان

این متن ادامه دارد

مننبع: nomadicmatt.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد