۴ سفر ماجراجویانه در دل طبیعت برای فرار از روزمرگی

اگر علیرغم کار کردن و تمام رفت و آمدها و تعامل هایی که روزانه به محیط بیرون دارید باز هم احساس خانه نشینی و یکنواختی می کنید، وقت آن رسیده که دنبال سفر هیجانی بروید تا این احساس خیلی زود از شما دور شود. اگر فکر می کنید دوست دارید تا علاوه بر جدایی از روزمرگی، حس ماجراجویی تان را هم بیشتر کنید، فهرست زیر می تواند پیشنهادهای خوبی برای داشتن تجربه هایی شگفت انگیز باشد. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
نگاهی به محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان
آشنایی با چند جاذبه ی گردشگری کمتر شناخته شده مالزی

آلبرتا | کانادا

آلبرتا (Alberta)، کانادا

آلبرتا جایی است که دشت و کوههای راکی به هم می رسند و در واقع آلبرتا را می توان دریچه ی ورود به پارک های ملی کانادا دانست چون ۵ تا از آنها در این منطقه وجود دارند. آلبرتا، مناظر و جاذبه‌های فراوانی دارد و دیدن گاومیش هایی که به همراه بچه هایشان در حال عبور از رودخانه هستند، از آن دسته مناظری است که در کمتر جایی دردنیا می توان دید.
عطش ماجراجویی تان را می توانید با قایق‌ سواری، کوهپیمایی و ماهیگیری در دریاچه‌ ها سیراب کنید و در آن سوی کوه ها هم پاییتخت استان Edmonton، نمایه ی فرهنگی زیبای از شهر را پیشنهاد می دهد.

وسترن اسلپ (Western Slope) کلرادو، آمریکا… بهشت عاشقان آف رود

وسترن اسلپ منطقه ای بسیار وسیع ازشمال «گلن‌وود اسپرینگز» (Glenwood Springs)، تا غرب «فروتا» (Fruita) و جنوب «دورانگو» (Durango) است که اگر چه منطقه ی وسیعی است اما ارزش دیدن را دارد.
جاذبه‌ های وسترن اسلپ، آن را برای آف رود بسیار لذت ‌بخش کرده‌ است. شمال تا جنوب، شرق به غرب این سرزمین آماده‌ ی به چالش کشیدن شما در آف رود است. غذاهای خاص وسترن اسلوپ هم یکی دیگر از مواردی است که در سفر به این منطقه نباید از یاد برد.

وسترن اسلوپ | آمریکا

شبه‌جزیره کامچاتکا، روسیه… قسمت دیگری از دنیا را ببینید

کامچاتکا منطقه ای بسیار گسترده و دور افتاده در شرق کشور روسیه است که تقریبا گشتن همه ی آن، کار کاملا غیر ممکنی است اما از آرزوهای دیرینه ی هر گردشگری است. اگر اهل ماجراجویی هستید بد نیست بدانید بیشتر مناطق این شبه جزیره هنوز هم ناشناخته باقی مانده است و مناطق بکر زیادی دارد.
یکی از شهرهای اصلی این منطقه، Petropavlosk نام دارد که هنوز هم جایی بسیار آرام باقی مانده است. کامچاتکا جایی است که فقط یک ماجراجوی واقعی می تواند از آن دیدن کند.

کامچاتکا | روسیه

پوکن، شیلی… ماجراجویی در کنار دریاچه زیر سایه آتشفشان

در ساحل شرقی «دریاچه لاگو ویلاریکا» (Lago Villarrica) در شیلی، شهر «پوکن» (Pucon) قرار گرفته است. این شهر هتل‌های متعددی را در خود جای داده است. مثل تمامی شهرها با اقامت در این هتل‌ ها می‌توانید تجربه‌ ی غذاهای آن منطقه را بدست آورید.
تصور کنید وقتی که شما در ساحل گرم این منطقه خوابیده ‌اید یا دارید در دریاچه آن، آب‌ تنی می کنید، می‌توانید ابرهای سفید حاصل از فعالیت‌های «آتشفشان ویلاریکا» (Villarica Volcano) را ببینید! معمولا از هر کسی که بپرسید بهتان می گوید که این آتشفشان، فعالترین آتشفشان آمریکای چنوبی است. حتی در بعضی از فصول می توان روی برف انبوهی که روی قله کوه نشسته، اسکی کرد و خطرناک بودن آن هم مانع انجام این کار توسط افراد ماجراجو نمی شود!

پوکن | شیلیمنبع: gearpatrol.com

منطقه حفاظت شده هفتاد قله | از دیدنی های اراک
منطقه حفاظت شده هفتاد قله | از دیدنی های اراک
پارک ملی پندا- گرس، تنها پارک ملی پرتغال
پارک ملی پندا- گرس، تنها پارک ملی پرتغال
روشن کردن آتش به روش اصطکاکی
روشن کردن آتش به روش اصطکاکی
بزرگترین تخته سنگ های یکپارچه در جهان
بزرگترین تخته سنگ های یکپارچه در جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code