کارمندان این اداره باید با کلاه کاسکت کار کنند

اداره‌ای که کارکنانش مجبورند با کلاه ایمنی سرکار بیایند

کارکنان یک اداره ی دولتی در شهر Bihar هند، از ترس اینکه مبادا ساختمان ویران شده ی اداره روی سرشان بریزد، مجبور هستند تا هر روز با کلاه های ایمنی موتور سواری سرکار بیایند.

ماه گذشته ویدئو ۴ کارمند که سعی می کردند در اداره و مادامی که کلاه ایمنی موتور سواری روی سرشان است کارهایشان را انجام دهدند در شبکه های اجتماعی هند بسیار محبوب و به اشتراک گذاشته شد و بحث ها در مورد وضعیت ضعیف کاری در کشورهای آسیایی را مطرح کرد. تحقیقاتی در این زمینه انجام شد و در نهایت مشخص شد که دو سال پیش وضعیت این ساختمان دولتی از نظر کارشناسان امنیت ساختمان خطرناک اعلام شد و ولی در طی این مدت هیچ اقدامی مبنی بر جابجایی کارکنان این اداره به مکانی امن تر صورت نگرفت.

کار کردن در اداره با کلاه کاسکت

یکی از کارکنان این اداره می گوید:‌ «دپارتمان ساخت و ساز دو سال پیش اعلام کرده بود که این ساختمان خطرناک و غیر قابل استفاده است. ولی مسئولان هیچ مکان جایگزینی را پیدا نکردند تا کارکنان و اداره را به آنجا منتقل کنند. شرایط حتی بدتر هم می‌شود،‌ چراکه هنگام بارش باران از کل ساختمان آب می چکد و این وضعیت ساختمان را وخیم تر می کند و حتی به اسناد و مدارک موجود و لوازم اداری هم آسیب می رساند. ما این مشکل را بارها به مقامات بالادستی ابلاغ کردیم،‌ ولی اقدامی صورت نگرفت.»

اما چکیدن آب چیزی نیست که کارکنان این اداره را مجبور به پوشیدن کلاه ایمنی در حین کار کند. چند مرتبه بخش هایی از سقف ریخته و کارکنان از ترس اینکه مبادا باز هم این اتفاق اینبار با شدتی بیشتر رخ بدهد، مجبور هستند تا با کلاه های ایمنی در سر کار حاضر شوند.

یکی دیگر از کارکنان این ساختمان می گوید: «این ساختمان خیلی قدیمی است. دیوارها و سقف این ساختمان وضعیت خیلی بدی دارند. به محض اینکه باران می بارد، از سقف ساختمان هم آب میچکد. سقف ساختمان هر لحظه ممکن است کاملاً‌ روی سر ما بریزد. بنابراین همه ی ما تصمیم گرفتیم با کلاه های ایمنی سرکار بیاییم،‌ چراکه بعضی از کارکنان اینجا به خاطر سقوط بخش‌هایی از سقف آسیب دیده‌اند.»

بعد از اینکه این ویدئو در فضای مجازی پخش شد. مقامات دولتی بیان کردند که این اداره به زودی به مکان جدیدی منتقل می شود. ولی اضافه کردند که ۴ کارمندی که در این ویدئو حضور داشتند هم جریمه می شوند. چراکه به جای اینکه مشکل را در بین خودشان و در اداره حل کنند،‌ آن را عمومی کردند.

بزرگترین اسرار حل نشده در طول تاریخ
ساحل کاپوچینو در آفریقای جنوبی واقعیت دارد!
بالاخره تور ارواح هم ممکن شد!
درختی که ریشه اش در هوا رشد می کند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code