بلیط هواپیما

۵ جاذبه برتر کوش آداسی

Dilek-National-Park

کوش آداسی در زبان ترکی استانبولی به معنای «جزیره پرنده» است

کوش آداسی به عنوان یک شهر کوچک و زیبا سالانه هزاران گردشگر از سراسر دنیا را به سواحل شنی خود دعوت می کند.

این منطقه در طول سال حدود ۳۰۰ هوای آفتابی دارد و آب های زلال و آبی دریای اژه، شب های زنده و رستوران های کباب و ماهی، فروشگاه ها و مراکز خرید، بناهای تاریخی و به صورت مستمر از مسافرانی که از سراسر دنیان از جمله از کشور ما ایران به شهر سفر می کنند، دلربایی می کند.

پاموک کاله، میلتوس، پرگاموم و غیره از جمله مناطقی است که هنگام عزیمت به این شهر می تونید از آن ها دیدن کنید. در ادامه این مقاله به برخی از جاذبه های توریستی این شهر اشاره می کنیم. پس با الی گشت همراه باشید.

تجربه غواصی در آب های پاک

یکی ازتجربه هایی که درترکیه وجود دارد و گردشگران خارجی بسیار به آن علاقه مند هستند، غواصی است. این کشور با توجه به آب های ساحلی بسیار زیاد و در عین حال تمیزی که دارد، توانسته است این ورزش و سرگرمی را بسیار توسعه دهد. به این دلیل  است که همه ساله غواصان از سراسر دنیا به ترکیه می آیند تا نقاط بکر و کشف نشده دریای مدیترانه را برای غواصی امتحان کنند. در کوش آداسی مراکز غواصی زیادی وجود دارد و استاندارد تجهیزات و ایمنی غواص بسیار متفاوت است.

این تجربه علاوه بر  این که گردشگران را با دنیای متفاوت زیر آب آشنا می کند، همین طور آن را با موجودات آبی هم آشنا می شوید.

بازارهای روز ویژگی انحصاری شهر های ترکیه

بازارها چه برای فروش اجناس محلی و چه برای فروش محصولات تولیدی برندهای مختلف دنیا، یکی از اساسی‌ترین مکانهایی است گردشگران می توانند از آن بازدید کنند. به همین دلیل تعداد زیادی بازار محلی و غیر محلی در کوش آداسی وجود دارد که سه بازار محلی آن برای گردشگران بسیار جالب خواهد بود. این بازار روزهای سه شنبه و شنبه، بازار تره بار است و در روز چهارشنبه به فروش وعرض پوشاک اختصاص می یابد.

اگر روز سه شنبه به این بازار مراجعه کنید می توانید ماهی تازه و سبزیجات خوبی از آن تهیه نمایید. میوه های فصلی و بومی این منطقه و مناطق اطراف از دیگر محصولاتی است که در این بازار می توان تهیه کرد.

رفت و آمد به این بازار هم ساده است. برای سهولت تردد معمولا اتوبوس های در نظر گرفته شده‌اند که از مکان های خاصی به سمت این بازار حرکت می کنند و مسافران را به مقصد می رسانند.

جزیره ای یونانی در کشوری ترک زبان

هنگام سفر به ترکیه با یک سفر یک روزه می توان به جزیره یونانی ساموس که حدود دو کیلومتری کوش آداسی واقع شده است، سفر کرد. قایقهای مسافربری همیشه آماده‌اند که مسافران را به این جزیره حمل کنند

پارک ملی دیلک

پارک ملی در نزدیکی کوش آداسی، یکی از زیبایی های طبیعی است که می توانید با قدم زدن و پیک نیک در هفت ماه از سال از آوریل تا نوامبر و شنا کردن در ماه های تابستان لذت ببرید. این پارک از ۹ صبح تا ۸ شب باز است. آتش روشن کردن در پارک ممنوع است. بنابراین غذای سرد باید بیاورید یا در یکی از رستوران های ساحلی غذا بخورید. جایی برای ماندن در این پارک وجود ندارد و چادر زدن ممنوع است.

بجز پاسگاه و چهار رستوران، ساختمان دیگری در آن وجود ندارد. برای رفتن به این پارک می توانید از وسیله نقلیه شخصی یا مینی بوس استفاده کنید که در تابستان هر ۱۵ دقیقه یک بار از کوش آداسی حرکت می کند.

بازار ماهی

کشور ساحلی ترکیه از نظر صنعت شیلات و ماهی گیری هم وضعیت مناسبی دارد. به این دلیل همیشه می توان در بازارهای محلی این کشور و شهرهای مختلف آن از جمله کوش آداسی ماهیهای تازه صیدشده را خریداری کرد. ماهی‌هایی همچون ماکرل، هشت پا، ماهی بس، شاه ماهی خاکستری، شاه ماهی قرمز، آنچووی، ماهی پورگی، ماهی مرکب و انواع دیگر ماهی‌ها را در این بازار خواهید یافت. اگر امکان آشپزی فراهم نیست می توانید همین ماهیهای تازه را در بیشتر رستورانهای این شهر که عموما رستوران های خوبی هم هستند، میل کنید

با توجه به مسائلی که در این مطلب آمد متوجه می شویم که کشور ترکیه به چه دلیل یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری برای تمام مردم دنیاست و هرسال از نقاط مختلف جهان از جمله ایران توریست ها برای گذراندن ایامی خوش و کسب تجربه های دلپذیر به این کشور سفر می کنند و کشور ترکیه از محل صنعت گردشگری درآمد بسیار بالایی کسب می  کند.

راهنمای سفر به آنتالیا
راهنمای سفر به آنتالیا
معرفی هتل سانیس افس رویال در کوش آداسی+ تصویر
معرفی هتل سانیس افس رویال در کوش آداسی+ تصویر
معرفی اینفینیتی هتل کمر آنتالیا | ۳ ستاره
معرفی اینفینیتی هتل کمر آنتالیا | ۳ ستاره
با میراث جهانی یونسکو در ترکیه آشنا شوید
با میراث جهانی یونسکو در ترکیه آشنا شوید