۵ جاذبه گردشگری برتر در قبرس

جاذبه های گردشگری قبرس

قبرس با این که جزیره کوچکی است ولی مکان های باستانی ، کلیساهای بیزانسی و موزه های زیادی دارد که گردشگران تاریخ دوست را به خود جذب مب کند. این جزیره با گونه های منحصربفرد گیاهی و جنانوری خود جزیره ای فوق العاده برای گردش می باشد. با الی گشت همراه شوید تا با ۵ جاذبه زیبای این محل آشنا شویم:

مطالب مرتبط:
افسانه و شگفتی هایی از طبیعت قبرس
ماجراجویی در قبرس

کورایون باستانی: از بهترین محل های باستانی قبرس کورایون است که در بین صخره های ساحلی واقع شده و چشم اندازی زیبا از طبیعت بیرون شهر و دریای مدیترانه دارد. مشهور ترین اثار باستانی به جا مانده در این شهر تئاتر، حمام و خانه استولیوس، خانه آچیلس و استادیوم می باشد.

kourion

قلعه سنت هیلاریوم: یکی از زیباترین خرابه های قلعه در مدیترانه میباشد. این قلعه سنگر جنگ های صلیبی بوده است و افسانه های بسیاری درباره آن وجود دارد که معروف ترین آن این است که یک ملکه پری این محل را ساخته است. در این قلعه، برج و باروهای عظیم به صورت مارپیچ از کوه بالا رفته است و گویی در جست و جوی بهشت آسمان است. برای کسانی که به قسمت بالایی این برج می روند چشم انداز پانورامایی زیبا از جزیره وجود دارد. اگر در سفر به قبرس فقط وقت بازدید از یک قلعه را دارید حتما از اینجا بازدید کنید.

st-hilarion

لارناکا: لارکنا شهری در ساحل جنوبی قبرس است و با جمعیت ۸۴۰۰۰ نفر سومین شهر بزرگ این جزیره می باشد. محبوبیت این شهر به دلیل درختان نخل ساحلی، کلیسای سنت لازاروس، قنات قدیمی کامارس و قلعه های قرون وسطایی آن است. این شهر به دلیل بارندگی کم و تابستان های خشک خود آب و هوایی نیمه خشک دارد .

larnaca

شبه جزیره کارپاس: شبه جزیره ای ناهوار که روستاها و آثار تاریخی بسیاری دارد و در شمال شرقی قبرس قرار دارد. گشت و گذار در روستاهای تاریخی و زیبای این شبه جزیره و آسودن در ساحل آرام و شنی آن لحظات خوشی را ایجاد می کند. به دلبل دورافتاده بودن این محل طبیعت آن دست نخورده است و بیشتر اهالی آن کشاورزند و میوه ها و سبزیجات خاص و منحصر بفرد را در اینجا پرورش می دهند.

karpas-peninsula

سلامیس باستانی: سلامیس از شهرهای باستانی است که در شرق ساحل قبرس قرار دارد در حدود ۱۱۰۰ سال قبل میلاد مسیح پایتخت قبرس بوده است. این محل باستانی خرابه های مرمر زیادی دارد و به همراه کورایون باستانی از مهمترین مکان های تاریخی جزیره هستند. در این شهر همه خرابه های تاریخی نگهداری می شوند و به خوبی بیانگر قدرت مهندسی و مدیریت مردمان باستان این سرزمین هستند.

slamis
بازدید از این جاذبه های دیدنی در شهر ملبورن را فراموش نکنید!
گشتی در شهرستانک، بهشتی در نزدیکی تهران
قصر سینترا، کاخی سفید در پرتغال
پل افسوس ها، پلی تماشایی در ونیز

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code