بلیط هواپیما

این ۵ جاذبه را در بارسلونا رایگان ببینید

جاذبه های رایگان بارسلونا

بارسلونا جذابیت‌های زیادی دارد و از گائودی Gaudí)) گرفته تا پیکاسو Picasso))، جشن‌های خیابانی، فیلم‌هایی که در فضای باز نمایش داده می‌شوند و… از جمله آنها هستند. با الی گشت همراه باشید تا بهترین جاذبه‌های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم، جاذبه های که می توانید رایگان از آنها بازدید کنید.

مطالب مرتبط:
مشهورترین خیابان های بارسلونا
رستوران گردی در بارسلونا

معماری مدرن

بارسلونا، مهد مدرنیسم کاتالان (Catalan) اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است و نمودهای معماری مدرن در سراسر این شهر دیده می‌شود. نماینده اصلی این سبک معماری آنتونی گودی است که پارک گوئل (Park Güell) را به عنوان جواهری در شهر مدرن بارسلونا طراحی کرده است. به تازگی هزینه ورودی ۷ یورویی برای این پارک در نظر گرفته شده است، اما، توریست‌ها می‌توانند برخی از شاهکارهای معماری از جمله خانه‌ی جادویی و شگفت انگیز کاسا باتیو (Casa Batlló) و ساختمان لا پدررا (La Pedrera) را از بیرون ببینند. نمونه‌های تمام و کمال مدرنیسم را نه تنها در آثار گودی بلکه در بناهایی که دیگر معمارهای اسپانیایی ساخته‌اند می‌توان دید. مثلاً لوئیس دومنچی مانتارا (LluísDomènechiMontaner) که طراح قصر موسیقی کاتالان (Palau de la MúsicaCatalana) است و جوزف پوییگی کادافلچ JosepPuigiCadafalch)) از جمله این هنرمندان هستند.

Barcelona

نمایش در فضای باز

یکی از جذابیت‌های بارسلونا نمایش‌هایی است که در فضای باز ارائه می‌شود و دیدن آنها برای همه رایگان است. از جمله این مکان‌ها برای نمایش می‌توان به کارمل بانکرز (Carmel Bunkers) در قسمت بالایی سالن تورو دی لا راویرا (Turó de la Rovira) اشاره کرد. آنها به عنوان پناهگاه‌های ضد هوایی در طول جنگ داخلی اسپانیا در سال ۱۹۳۷ ساخته شدند و پس از آن خرابه‌های آنها تبدیل به کلبه‌هایی شد که بعدها برای بازی‌های المپیک در سال ۱۹۹۲ به کلی برچیده شدند. به این ترتیب، بخشی از آثار باستانی این شهر حذف شد، امّا، در حال حاضر در یک فضای باز در این محل نمایش‌های پاناروما به صورت رایگان اجرا می‌شود.
کارترا د لس آیگوس (Carretera de les Aigües) یک دنباله ۱۰ کیلومتری در کنار کوه تیبیدابو (Tibidabo) که در لبه شمال غربی بارسلونا واقع شده است، می‌باشد. اواخر هفته در این منطقه شمار زیادی از دونده‌ها، دوچرخه ‌سواران و دیگر افراد دیده می‌شوند  و به این ترتیب، منظره‌ای زیبا و تماشایی به وجود می‌آید. از سویی دیگر، دسترسی به پارک طبیعی سرا د کالسرولا (Serra de Collserola)  نیز آسان است

Outdoor film screenings and gigs

بعد از ظهر یکشنبه‌ها در موزه

ورود به برخی از بهترین موزه‌های بارسلونا در روزهای یکشنبه بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر رایگان است و البته بازدید از موزه پیکاسو (Picasso Museum) باید جزو اولویت‌های توریست‌ها باشد. موزه تاریخ بارسلونا نیز از دیگر مکان‌هایی است که باید علاقه مندان به تاریخ به آن سر بزنند. به ویژه اگر قصد دارید که خرابه‌های رومی را ببینید، نتایج ۴ هزار متر حفاری باستان ‌شناسی را مشاهده کنید، نشانه‌های قرون وسطی را ببینید و بینشی درباره تاریخ جذاب کاتالونیا به دست آورید باید به این موزه سر بزنید.

CCCB  برای نمایشگاه‌های نوآورانه معاصر مناسب است و یک مرکز فرهنگی تازه متولد شده‌ (Born Cultural Centre)  به شمار می‌رود. این اثر، یک بازار قرن نوزدهمی است که ساختار بسیار قوی آن خرابه‌های قرن هجدهمی قبل از تخریب در سال ۱۷۱۴ هستند. همچنین، موزه ملی هنر کاتالونیا(National Museum of Art of Catalonia)  که مربوط به هنر قرون وسطی و مدرن است نیز در روزهای یکشنبه رایگان می‌باشد.

museums

محله گوتیک

قدم زدن در شهرهای قدیمی بارسلونا و به خصوص محله گوتیک که در کنار خیابان محبوب لارامبلا (La Rambla) واقع شده است، گزینه‌ای بسیار عالی برای درک زیبایی‌های بارسلونا است. هر گوشه‌ای از این شهر پر از تاریخ و نشانه‌های تاریخی است، از محله قدیمی یهودی مانند ال کال (el Call) گرفته تا کوچه‌های قرون وسطایی همه و همه خیابان‌ها، ساختمان‌ها و زیبایی‌هایی را برای عرضه دارند که دیدن آنها برای عموم آزاد است. در این شهر می‌توان آرشیوی از آثار تاریخی مانند ساختمان مذهب رومی آگوستوس  (Temple of Augustus) را یافت. میدان‌های پادشاه  (Plaça del Rei) و   پلاسا سنت فلیپ نری (PlaçaSantFelipNeri) را نباید از دست داد. در این منطقه سکوت فراموش نشدنی‌ را توریست‌ها تجربه می‌کنند و فواره سمبلیک و کلیسای آن بر جذابیتش افزوده است. همچنین در این میدان‌ها دیواره‌هایی دیده می‌شود که آثار بمباران‌های سنگین جنگ داخلی اسپانیا را بر خود دارند.

Gothic quarter

سواحل شهر بارسلونا

سواحل شهر بارسلونا در تابستان، یکی از آرام بخش‌ترین مکان‌های این شهر به شمار می‌روند و مردم محلی ترجیح می‌دهند که برای تفریح به استراحت ‌گاه‌هایی مانند سیتگس (Sitges) که در فاصله اندکی از این شهر واقع شده و یا به شمال این شهر و سواحل براوا (Costa Brava) بروند. با این حال، سواحل شهر بارسلونا خیلی به این شهر نزدیک نیستند و شاید اگر وقت کافی نداشته باشید، برایتان گزینه مناسبی نباشد. سواحل محبوب  بارسلوتا (Barceloneta) و سانت سباستیا (SantSebastià) پذیرای ترکیبی از مردم محلی و توریست‌ها است و تمامی این افراد در کنار محله قدیمی ماهیگیرها از زیبایی‌های این مناطق لذت می‌برند.  همچنین در این سواحل مکان‌های تفریحی دیگر مانند کافه‌ها نیز یافت می‌شوند. در طرف دیگر نیز بندر المپیک واقع شده است که کمی ساکت‌تر است و در نزدیکی مار بلا ((Mar Bella قرار دارد.

City beaches
بهترین موزه های رایگان شهر مادرید در اسپانیا
بهترین موزه های رایگان شهر مادرید در اسپانیا
اگر کره زمین مغز داشت، حتماً‌ اینجا قرار می‌گرفت
اگر کره زمین مغز داشت، حتماً‌ اینجا قرار می‌گرفت
توجه! قبل از ورود به این موزه چشم‌هایتان را ببندید
توجه! قبل از ورود به این موزه چشم‌هایتان را ببندید
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در اسپانیا
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در اسپانیا