۵ دلیل برای سفر به ازبکستان

دلایل سفر به ازبکستان

ازبکستان که در قلب آسیای مرکزی قرار دارد، موزه ای برای جاده ابریشم باستانی بوده و کشوری است که گذشته مربوط به شوروی خود را رها کرده و در حال تلاش برای توسعه جایگاه خود در جهان مدرن است. می خواهیم از دلایلی بگوییم که شما را علاقمند به سفر به ازبکستان می کند، الی گشت را همراهی کنید.

ازبکستان

۱٫تاشکند بین المللی

مطالب مرتبط:
 این کارها سفر به ازبکستان را فوق العاده می کنند

ریشه تاشکند به بیش از دو هزار سال پیش برمی گردد، اما امروزه این شهر با خیابان های زیبای پر از درخت، مجسمه های بزرگ، فضای سبز، مراکز خرید، موزه ها، و ساختمان هایی با معماری خیره کننده خود حس دلپذیری به بازدید کنندگان می دهد.

۲٫گنجینه های یونسکو

به طور رسمی، چهار سایت یونسکو در اینجا وجود دارند اما از آنجائی که هر کدام در یک شهر قدیمی واقع هستند، می توانید به بسیاری از آنها با پرداخت ارز ازبکستان مراجعه کنید. از مراکز تاریخی بخارا و شهر سبز مثل  قلعه ایجان خیوه و سمرقند دیدن کنید.

قلعه ایچان

۳٫کاشی کاری های خیره کننده

تزیین بیشتر مساجد، در داخل و خارج، شامل کاشی کاری های مهم با ترکیبی از طرح های هندسی و خوشنویسی، گل های ظریف، و موزاییک های ارائه کننده نمای لوله ای شکل با رنگ های آبی، سفید، سبز و فیروزه ای می شود. آنچه مجموعه هنر کاشی ازبکستان را مجزا می کند ترسیم گاه به گاه حیوانات و پرندگان است چون مصرف چنین موجوداتی به طور کلی در اسلام، ممنوع است.

کاشی کاری

۴٫پلو و شیشلک

نان با شکل ها و اندازه هخای مختلف همراه با شیشلک بزرگ، لذیذ و زغالی – نوعی کباب برگ، از بره یا گوسفند، روی سیخ های بزرگ کباب، سپس پلو، برنج مخصوص با هویج پخته شده، پیاز، و تکه های گوشت گوسفند، سرو می شوند. ازبک ها هم می دانند چگونه سالادی خوب را تهیه کنند که متشکل از چند گوجه فرنگی گرم و بادمجان و یا به سبک ساده یونانی باشد.

۵٫گردشی بدون شلوغی و ازدحام

محبوبیت ازبکستان بدون شک در بالاترین رتبه است و یافتن علتش ساده می باشد. پاسخ، لذت بردن از جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بی شمار آن است در حالی که این کشور، هنوز هم نسبتا عاری از جمعیت می باشد – همین حالا، زمان رفتن به این کشور است.

۱۰ جاذبه دیدنی شهر تاشکند
۱۰ جاذبه دیدنی شهر تاشکند
معرفی مدرسه باراک خان تاشکند
معرفی مدرسه باراک خان تاشکند
نگاهی بر طبیعت ازبکستان
نگاهی بر طبیعت ازبکستان
آشنایی با موزه امیر تیمور در تاشکند
آشنایی با موزه امیر تیمور در تاشکند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code