۵ دلیل برای سفر به کیپ تاون، آفریقای جنوبی

چرا باید به آفریقای جنوبی سفر کنیم؟

بعضی جاها هستند که آدم را می گیرند. شاید به خاطر گرمی و مهمان نوازی مردمانش باشد شاید هم بخاطر مناظر باشکوه، یا حتی غذاهایی که با دیدنشان قند دردلتان آب می شود. شاید هم یک جایی آنقدر خوش شانس است که هر سه ی اینها را با هم دارد، درست مثل کیپ تاون در آفریقای جنوبی.
در این نوشتار، ۵ دلیل برای اینکه چرا باید به آفریقای جنوبی سفر کنید آورده شده است. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سوغات آفریقای جنوبی چیست؟
کارهایی که در تور آفریقای جنوبی باید به خاطر داشته باشید

غذای کیپ مالایی

غذا!

حتی اگر هیچ دلیلی برای سفر به آفریقای جنوبی نداشته باشید ( که غیر ممکن است) غذا باید یک دلیل خوب باشد. کیپ تاون یکی از مقرون به صرفه ترین شهرها برای غذا است. در این شهر غذاهای مختلفی از غذاهای محلی گرفته تا ساندویچی تا غذاهای اروپایی و حتی بشقاب غذاهای فرانسوی خوشمزه هم پیدا می شود.
اما شما یکم ماجراجو تر باشید و چیز متفاوت تری مثل کاری کیپ-مالایی معطر و خوشمزه یا کودو Kudu را امتحان کنید.

به بالای کوه Table بروید

می توایند پیاده روی کنید یا شاید هم بخواهید از ماشین های کابلی استفاده کنید. در هر صورت فوق العاده ترین مناظر از کیپ تاون را از بالای این کوه می توانید ببینید. پیشنهاد من این است که به عنوان پیکنیک یک غذای سبک برای ناهار همراه خودتان ببرید و از منظره ی بسیار زیبایی که در جلوی رو دارید، بدور از شلوغی لذت ببرید.

دماغه امید نیکدماغه ی امید نیک

دماغه ی امید نیک می تواند یکی دیگر از دلایل گردشگری آفریقای جنوبی باشد. دماغه ی امید نیک در جنوب غربی ترین نقطه ی قاره آفریقا قرار دارد. می توانید در کنار آب های خروشان قدم بزنید یا حتی دوچرخه سواری کنید و از نمای پیوستن اقیانوس های هند و آتلانتیک به هم لذت ببرید.
بعد از گشت و گذار، در رستوران “۲ اقیانوس” توقف کنید و یکی ازغذاهایی که در بالا معرفی شد را سفارش دهید. علاوه براینکه قیمت غذاهای داخل منو منطقی است، نمایی که رو به دماغه دارد هم تماشایی است و یک جای آرام برای صرف وعده ی غذایی خوشمزه است.

پنگوئن ها راببینید و با آنان قدم بزنید

اگر فکر می کنید منظور ما این است تا به پارک و باغ وحش بروید و پنگوئن ها را ببینید اشتباه می کنید. بعد از راه برگشت از دماغه امید نیک به ساحلی به نام ساحل بولدرز می رسید، که محل زندگی ۳۰۰۰ پنگوئن آفریقایی است و یکی از دو جا در سرتاسر قاره آفریقا است که در آن می توانید آزادانه با پرندگان در حیات وحش باشید. در این ساحل می توانید به اندازه ای به این پنگوئن های با نمک نزدیک شوید که حتی یکی از آنان را بغل کنید، البته اگر گازتان نگیرند!

جاده چپمن

سواری در جاده چپمن

بعد از دیدن مناظر اطراف شهر، پیشنهاد می کنیم مرزهای شهری را پشت سر بگذارید و به جاده بزنید. برای رسیدن به دماغه امید نیک چند راه وجود دارد که پیشنهاد ما از طریق جاده ی چپمن است.
توجه کنید! این سواری برای افرادی که می ترسند اصلا آسان نیست و مخصوص کسانی است که جاده های خاص و خطرناک را دوست دارند و ماجراجو هستند.

منبع: travelversed.co

آفریقای جنوبی، مقصدی جذاب برای سافاری
سفر به کشتی نوح در اعماق آفریقا
از گشت و گذار در آفریقای جنوبی لذت ببرید
راهنمای سفارت آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code