بلیط هواپیما

۵ راز درباره مهمانداران هواپیما که نمی دانستید

حقایقی که از خدمه هواپیما باید بدانید

در حال برنامه ریزی برای یک سفر خارجی هستید؟ پس احتمالا تا الان پروازتان را رزرو کرده اید یا حداقل درباره اینکه می خواهید به چه مقصد گردشگری ای بروید، فکر کرده اید. اگر قرار است با هواپیما سفر کنید خوب است قبل از آن نکاتی را بدانید، نکاتی درباره ی مهمانداران هواپیما. احتمالا تا الان با شنیدن نام مهمانداران هواپیما به یاد سرویس دادن و کمک به سرنشینان و همراهی آنها تا مقصد می افتاده اید اما حقایق جالبی درباره ی آنها وجود دارد که از وجود آنها بی اطلاعید! حقایقی جالب که الی گشت می خواهد با شما در میان بگذارد!

مطالب مرتبط:
چرا پنجره های هواپیما گرد است؟
چطور از سقوط هواپیما جان سالم به در ببریم؟


فشردن دکمه ی زنگ: بهترین راه برای اینکه به شما بگویند «از شما متنفرند!»
بزرگترین مسئولیت کاری شما چیست؟ اینکه مثلا یک مشتری مرتبا شما را دنبال کارهای جزیی و غیر جزیی بفرستد؟ دکمه ی زنگ برای مهمانداران هواپیما دقیقا به این معنا است. بهتر است که هیچ وقت در هیچ شرایطی آن را فشار ندهید. بد نیست بدانید مهمانداران هواپیما تقریبا هر ۱۰ دقیقه یکبار از کنار صندلیتان رد می شوند (مگر در شرایط ضروری) پس بهتر است تا آن موقع کمی صبر کنید.
انعام دادن درست است یا نه؟
شرکت های هواپیمایی و شرکت های مهمانداری، انعام دادن به مهمانداران را به شدت منع کرده اند. بنابراین اگر انعام بدهید باید منتظر این باشید که حسابی در ذوقتان بزنند! اما اگر برای بار دوم اصرار کنید و تعدادی رسید پولی به آنها بدهید، از شما تشکر می کنند و حتی ممکن است یک اسنک رایگان هم به شما بدهند.
وقتی که واقعا سرویس خوبی در هواپیما دریافت کنید، بهترین کار فرستادن ایمیلی برای آن خط هواپیمایی و تشکر از آنها به خاطر سرویس دهی خوب در هواپیما توسط خدمه است. از این طریق شما واقعا می توانید به کار مهمانداران کمک کنید.
لبخند می زنند!
مهمانداران هواپیما، در حین پروسه ی استخدام شدن برا ی کارشان، به شدت تحت نظارت هستند و آموزش های جامع و کاملی را قبل از کار با عموم مردم می بینند. برای یک مهماندار هواپیما، لبخند زدن و یا گفتن «آقا» و «خانم» نه تنها ایده ای خوب است بلکه یک وظیفه ی کاری است. کافی است شما هم متقابلا لبخند بزنید و برای هر کاری این لبخند را حفظ کنید حتی موقع سوال پرسیدن. بعد، از لطفی که مهمانداران در حقتان می کنند شگفت زده می شوید. گاهی برای شما یک فنجان اضافه قهوه برایتان می آورند، پتوی اضافه می دهند و… ممکن است با خودتان بگویید اینکه بدیهی است اما کافی است یک نگاه کوچک به بقیه ی مسافران بیندازید تا ببینید چند نفر از آنها این اصل را رعایت می کنند.
شرایط خاص است؟ عشق را پراکنده کنید!
اگر دارید برای ماه عسل، یک جشن سالیانه یا یک مراسم خاص سفر می کنید، مهمانداران هواپیما هم مطمئنا دوست خواهند داشت کنار شما باشند و در شادی تان نقشی داشته باشند. اگر هم همراهتان بچه داشته باشید، مهمانداران بیشترین تلاششان را می کنند تا برای شادی فرزندتان هم که شده اتاقک خلبانی را وقتی هواپیما فرود آمد به آنها نشان دهند. فقط کافی است با کمی خوشرویی از آنها درخواست کنید. هر کاری که می کنید فقط دکمه ی زنگ را فشار ندهید!

منبع: foxnews.com

فرود نخستین ایرباس ۳۵۰ در فرودگاه مهرآباد
فرود نخستین ایرباس ۳۵۰ در فرودگاه مهرآباد
۵ خط هوایی برتر جهان در ارائه خدمات (بخش دوم)
۵ خط هوایی برتر جهان در ارائه خدمات (بخش دوم)
چگونه از فرودگاه هنگ کنگ به هتل برویم؟
چگونه از فرودگاه هنگ کنگ به هتل برویم؟
معرفی شرکت هوایپمایی سنگاپور
معرفی شرکت هوایپمایی سنگاپور