بلیط هواپیما

۵ نکته ای که آرزو داشتم قبل از سفر به اروپا بدانم

آنچه باید قبل از سفر به اروپا بدانید

من و همسرم در پاییز سال گذشته سفری به اروپا داشتیم ، مسافرت خود را با یک هفته اقامت در پاریس آغاز کردیم که یکی از شهرهای مورد علاقه من بود، بعد از آن به مونیخ، لوکزامبورگ، آمستردام و استکهلم رفتیم. هر کدام از ما فقط یک کوله پشتی برداشتیم و هیجان زده و کمی نگران بودیم و همیشه منتظر بودیم که شاید اتفاق غیر منتظره ای در این مسیر بیفتد. در طول این سفر درس های بسیاری یاد گرفتم که امیدوارم شنیدن چیزهایی که من آرزو داشتم قبل از این سفر می دانستم بتواند به شما کمک کند که سفر بهتری به این قاره زیبا داشته باشید، اینها تجربیات دو گردشگر است، با الی گشت همراه باشید.

مطلب مرتبط:
جاذبه هایی در اروپا که حتما باید ببینید
۱۰ شهر اروپایی که می توانید در زمستان از آن ها بازدید کنید

اروپایی ها زیاد سبزیجات نمی خورند

من قبل از این سفر، به مدت ۷ سال گیاهخوار بودم وقتی در سفر متوجه شدم که ورژن اروپایی گیاهخواری یعنی سوسیس به همراه پوره سیب زمینی که برروی آن هویج سرخ شده قرار دارد با خود گفتم حالا که در اروپا هستم بگذار اینجوری غذا بخورم، شمال اروپا نسبت به جنوب آن تنوع ومحصولات غذایی بیشتری دارد.

سویس و پوره سیب زمینی

اروپایی ها صبحانه نمی خورند

آن ها صبحانه نمی خورند و یا حداقل مثل ما صبحانه نمی خورند، در هر شهری که توقف کردیم صبحانه ای متفاوت دیدم، در پاریس برای صبحانه ساندویچ همبرگر و پنیربه همراه رولت شکلاتی ، در مونیخ  پنیر ومربا به همراه نان توست و در لوکزامبوزگ تخم مرغ آب پز و همبرگر خوردیم و در بیشتر وقت ها مجبور بودیم خودمان صبحانه تهیه کنیم (در خانه های کرایه ای ایر بی ان بی بودم) چون صبحانه ای ساده تر را ترجیح می دادیم: تخم مرغ، میوه ونان توست.

استکهلم در سپتامبر (اوایل مهر) واقعا سرد است

ما در سپتامبر به استکهلم رفتیم و متوجه شدیم که هوا در این شهر خیلی سرد است، من و همسرم فقط یک کوله پشتی همراهمان بود و آرزوداشتم که کاش کمتر لباس تابستانی داشتیم و همراه خود لباس های گرم می آوردیم .

استکهلم

دانستن زبان فرانسوی خیلی کمک می کند

ما هیچ کدام زبان فرانسوی بلد نبودیم هر دو در مدرسه کمی فرانسوی یاد گرفته بودیم که الان هیچی از آن یادمان نبود، آرزو داشتم کاش کمی فرانسوی بلد بودیم چون بعدها فهمیدیم که فرانسوی پر استفاده ترین زبان در اروپاست.

رستوان خالی به معنی بد بودن رستوران نیست

نمی توانم به شما بگویم که چند بار در زمان شام به رستوران مونیخ رفتیم و رستوران را تقریبا خالی دیدیم، این دلیل خوبی برای ترک آن رستوران است برای اینکه اگر مردم آن محل در آنجا غذا نمی خورند یعنی غذاهایش خوب نیست، کلا اروپایی ها دیر شام می خورند و زمان شام آن ها معمولا قبل ساعت ۹ شب نیست پس اگر ساعت ۷ به رستوران رفتید و دیدید که خالی است زود درباره کیفیت رستوران قضاوت نکنید.

رستوران

اروپا خیلی خوب بود سفری بود که هیچوقت فراموش نمی کنیم، خوشبختانه چیزهایی که از اروپا نمی دانستیم خیلی ما را به دردسر نینداخت ولی کاش می دانستیم که مردم خیلی از کشورهای اروپایی فرانسوی صحبت می کنند و یا کاش می دانستیم که برای شرکت در جشنواره مونیخ باید لباس مخصوصی را یک هفته قبل از جشن تهیه می کردیم نه در شب مراسم.

منبع: davestravelcorner.com

معروف ترین برج های کج دنیا: از برج پیزا ایتالیا تا خانه رقصان پراگ
معروف ترین برج های کج دنیا: از برج پیزا ایتالیا تا خانه رقصان پراگ
شهرهای خیالی ای که کاملا واقعی اند!
شهرهای خیالی ای که کاملا واقعی اند!
چرا قاره اوراسیا را به دو قاره اروپا وآسیا تقسیم می کنیم؟
چرا قاره اوراسیا را به دو قاره اروپا وآسیا تقسیم می کنیم؟
مونته نگرو کجاست؟
مونته نگرو کجاست؟