۵ گنج بزرگ گمشده‌ تاریخ + تصویر

بزرگ ترین گنج ها گمشده جهان

یکی از مسایل مورد علاقه ی مردم که همیشه بحث های زیادی در مورد آن است و حتی صحبت در مورد آن برای خیلی از افراد هیجان انگیز است، صحبت در مورد گنج های گمشده تاریخ است. در واقع یکی از بخش های هیجان انگیز تاریخ، کشف رازهای گذشتگان و گنج هایی است که از آن ها به یادگار مانده است. با الی گشت همراه باشید می خواهیم در مورد تعدادی از بزرگ ترین گنج های گمشده جهان صحبت کنیم:

گنج های گشمده شوالیه ها

شوالیه ها در زمان گذشته در کشورهای اروپایی از افراد مورد احترام بودند و در ابتدا هدف آن ها کمک به کردم و به نوعی  جوانمردی و دفاع از حق بوده است. در آن دوران در کشور فرانسه، به دستور فیلیپ چهارم که پادشاه آن کشور بود رهبران اصلی شوالیه ها دستگیر شدند و به آن ها اتهام کفر زده شد. قرار بر این شد تا تمام اموال و ثروت آن ها مصادره شود اما ظاهرا شوالیه ها که از نیت پادشاه و افرادش خبر داشتند، قبل از آن ثروت خود را در مناطق مختلف اروپا پخش کردند. دقیقا مشخص نیست که چه گنجینه هایی داشته اند اما ظاهرا تعداد بی شماری سکه و جواهرات، اسناد ملکی و زمینی و… در آنها بوده است. تا حالا تمام تلاش ها برای پیدا کردن این گنج ها بی نتیجه مانده است.

گنج های گشمده شوالیه ها

گنج های نازی ها

مطالب مرتبط:
جنگل های اسرار آمیز در ته اقیانوس ها!
دره‌ی ماه، خشن‌ترین نقطه‌ زمین

از آنجا که نازی ها از طریق سرقت اموال اشخاصی که به اردوگاه های مرگ می فرستادند توانستند ثروت زیادی به دست بیاورند، هنوز ارزش این گنج ها مشخص نشده است. آن ها حلقه های ازدواج، شمعدانی و آینه های طلا و نقره ای، جواهرات و حتی دندان های طلای قربانیان را به سرقت برده اند. همه ی این طلاها به بانک رایش فرستاده می شده اند تا ذوب شوند. البته بعضی از این گنج ها بعد از اتمام جنگ جهانی دوم کشف شد.

گنج های نازی ها

طومارهای بحرالمیت (دریای مرده)

طومارهای دریای مرده در واقع دست نوشته های بسیار قدیمی اند که در سال های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۶ پیدا شدند. این طومارها به زبان عبری نوشته شده اند و تعدادی از آن ها به عهد عتیق بر می گردد. طبق گفته ی محققان، طومارها در ۱۱ غار پیدا شده اند که متعلق به افاردی است که بر این باور بوده اند که دنیا را ۲ نیروی خیر و شر تشکیل می دهد. اگر چه بیشتر از نیم قرن است که از پیدا شدن این طومارها می گذرد اما هنوز اطلاعات بسیار کمی از آن ها در دست است.

طومارهای بحرالمیت

اتاق کهربا

اتاق کهربا را می توان خاص ترین گنج گمشده ی جهان دانست. اتاقی که دیوارهایی از جنس کهربا دارد و آینه های بزرگی با قاب طلا، جواهرات گرانبها و چهارچوب های شیشه ای بسیار گران قیمت در آن وجود دارد، این اتاق در سال ۱۷۱۶ به سزار روسیه هدیه داده شده است اما امروزه خبری از آن نیست. گفته می شود در صورتی که اتاق کهربا پیدا شود قیمتی حداقل ۱۴۵ میلیون دلاری خواهد داشت. ظاهرا آدلف هتیلر که از این اتاق با خبر بود، سعی کرده بود آن را به همراه خود به آلمان ببرد، مشخص نیست که این اقدام انجام شد یا نه اما تا سال ۱۹۴۵ هم این اتاق در روسیه بوده است و از آن زمان به بعد کسی دیگر آن را ندیده است.

اتاق کهربا

گنج فرعون

در سال ۱۹۲۲، شخصی  به نام کارتر توانست محل دفن یکی از فراعنه ی مشهور مصر «توت آنخ آمون» را پیدا کند. بعد از آن  می خواست تا راهی به داخل هرم پیدا کند اما این راه به اندازه ای دشوار و پیچیده بود که چندین سال زمان گذشت تا این شخص توانست راهی پیدا کند. از آنجا که یکی از رسوم مصری ها این بوده است که طلاهای پادشاهان را به همراه آن ها دفن کنند، انتظار می رفت که گنجینه ها و ثروت عظیمی در کنار این پادشاه باشد، اما نبود! این موضوع شاید بزرگ ترین سرقت تاریخ باشد اما هنوز هم مشخص نیست چه کسی توانسته چنین کاری انجام دهاد چون راه این هرم بسیار سخت و خارج از درک بوده است.

گنج فرعون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code