چرا امروزه پروازها از ۴۰ سال پیش بیشتر طول می کشند؟

آیا می دانستید که یک پرواز از نیویورک به هیوستون ، تگزاس امروزه تقریبا بیشتر از یک ساعت از همین پرواز در سال ۱۹۷۳ طول می کشد؟

امروزه این پرواز حدوداً ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه زمان می برد ، ولی ۴۳ سال پیش همین پرواز در حدود ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه طول می کشید. چرا اینطور است؟

عوامل مختلفی وجود دارند . اولین آنها این است که ترافیک موجود در روی زمین و در هوا باعث بوجود آمدن تاخیر می شود وآن نتیجه یک سیستم فرودگاهی است که غالباً ۵۰ سال پیش طراحی شده و با علم به این که درآن زمان تعداد پروازهای ورودی و خروجی روزانه خیلی کمتر بوده است .

“غافلگیر کننده نیست که ، صرفه جویی در هزینه ها یک عامل دیگر در تاخیر امروزه پروازها به حساب می آید.”خطوط هوایی امروزه میلیون ها دلار در سال به واسطه پرواز های کند تر پس انداز می کنند .

از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۱۲ ، قیمت سوخت از ۰.۷۰ $ به ازای هر گالن به بیش از ۳$  افزایش یافت “.

در سال ۲۰۰۸ خبرگزاری Associate Press گزارش داد که JetBlue  مبلغ ۱۳.۶ $ میلیون دلار در سال با اضافه کردن تنها ۲ دقیقه به هر پرواز پس انداز کرده است .

پروازها همچنین به خاطر یک عمل دیگر که به آن Block Padding ( بیش ترعنوان کردن مدت پرواز ) می گویند نیز، طولانی تر به نظر میرسند . ” ایرلاین ها با توجه به سر وقت بودن پروازها و مقدار چمدان های گمشده رتبه بندی می شوند و سهم آنها از بازار رقابت کاملاً به این موارد بستگی دارد ” به همین خاطر بیشتر نشان دادن مدت پرواز ، راهی برای افزایش درصد پروازهای On – Time  و به موقع است .

بنابراین اگر آنها می گویند که شما زودتر به مقصد رسیده اید ، در واقع درست به موقع رسیده اید .

منبع : Travelandleisure

مطالب مرتبط

مجموعه قطار سفیر با امکاناتی فراتر از یک قطار

۱۰ تا از بهترین هتل های منطقه بلک آنتالیا

۱۰ تا از بهترین هتل های منطقه کمر آنتالیا