بلیط هواپیما

۶ نکته برای خرید طلا در بازار طلای دبی

وقتی که در دبی هستید تقریبا غیرممکن است که سری به بازارهای طلای این شهر نزنید. دبی به تجارت طلا هم معروف است و این بازارها یکی از مقاصد گردشگری محبوب در امارات هستند. با مغازه های طلا فروشی بیشماری که در سطح شهر وجود دارند ممکن است ندانید برای خرید باید به کدام یک از آن ها بروید اینجاست که بازار طلای دیره در بخش قدیمی دبی می تواند بهترین گزینه باشد. اتوبوس های گردشگری در فواصل زمانی منظم در جلوی این بازار توقف می کنند اما حتی اگر تصمیم به خرید طلا هم نداشته باشید بازدید از این مکان برای شما می تواند بسیار لذت بخش باشد، طلاها به صورت ردیفی در ویترین گذاشته شده اند و تماشای آن ها بسیار سرگرم کننده است. می خواهیم نکاتی را درباره خرید از این بازار بگوییم، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
فصل حراجی در دبی چه زمانی است؟
چرا دبی را دوست دارم؟

بازار طلا در دبیچگونه در بازار طلای دبی طلا بخرید؟

در صورتی که قصد خرید طلا از بازار طلای دبی را داشته باشید در زیر نکاتی را می گوییم که به شما در این خرید کمک زیادی می کند:

۱٫ قیمت بازار را بدانید: قیمت طلا، مثل سهام، هر روز در نوسان است به همین دلیل عاقلانه است که قبل از اینکه به بازار بروید قیمت آن روز طلا را بدانید. این مهمترین فاکنوری است که باید قبل از خرید طلا در بازار طلای دیره آن را بدانید. با دانستن قیمت بازار می توانید با فروشندگان چانه بزنید و از آن ها تخفیف مناسبی بگیرید.

۲٫انواع مختلف طلا را بشناسید: مثل هر چیز دیگری که قصد خرید آن را دارید درباره طلا هم باید از قبل تحقیقاتی انجام دهید. طلا با وزن و عیار فروخته می شود. هر چه عیار آن بیشتر باشد به معنی این است که طلا خالص تر است و در آن از ناخالصی های کمتری استفاده شده است. این به معنی این است که طلایی با عیار ۲۴، طلای خالص است. چون طلای خالص، نرم تر است برای سخت تر شدن آن، آن را با فلزهایی مثل نقره، روی، مس و نیکل ترکیب می کنند. طلا همچنین رنگ های مختلفی هم دارد که هر کدام، نوع آلیاژ و درصد ترکیب های آلیاژهای آن را نشان می دهد.طلا در دبی

۳٫جواهرات خود را انتخاب کنید: زمانی که نوع زیور آلات خود را انتخاب کردید از فروشنده درباره وزن و عیار آن سوال کنید. آن ها قطعه ای که شما انتخاب کردید را برایتان وزن می کنند.

۴٫تخفیف گرفتن را یاد بگیرید:  تخفیف گرفتن یک هنر است و شما بعد از اینکه به مغازه های مختلفی رفتید آن را یاد می گیرید. فروشنده ها همیشه انتظار دارند که مشتری ها از آن ها تخفیف بگیرند به همین دلیل آن ها معمولا قیمت را کمی بیشتر به مشتری می گویند . تلاش کنید تا حدود ۲۵ درصد از قیمتی که فروشنده گفته پایین تر بیایید، ممکن است خوش شانس باشید و موفق شوید! اگر سر قیمت به توافق نرسیدید خود را آماده بیرون رفتن از مغازه نشان دهید در این هنگام معمولا فروشندگان از شما سوال می کنند که توانایی پرداخت تا چه قیمتی را دارید. هر چه بیشتر طلا بخرید بیشتر می توانید تخفیف بگیرید و همین طور هر چه طراحی طلای شما پیچیده تر و ظریف تر باشد سخت تر می توانید تخفیف زیادی بگیرید.

مغازه های طلافروشی

۵٫مغازه های زیادی را بگردید: قبل از اینکه طلای خود را بخرید همه مغازه های اطراف را بگردید. خیلی از مغازه ها،  طلای مشابه را بسته به اینکه مهارت های چانه زنی شما چگونه باشد با قیمت کمتری به شما می دهند. در این بازار،  صدها مغازه وجود دارد که می توانید از بین آن ها به دلخواه یکی را انتخاب کنید. مطمئن شوید که به مغازه هایی می روید که کیفیت طلای آن ها توسط دولت نظارت شده باشد. می توانید از فروشنده ها درباره کیفیت طلای آن ها سوال کنید.

۶٫زیاد خسیس نباشید: اگر طلای خود را انتخاب کردید اما نتوانستید تا آنجایی که دلتان می خواست تخفیف بگیرید یا قیمت فروشنده را قبول کنید و یا از مغازه خارج شوید و اگر توانایی پرداخت را دارید چه اشکالی دارد خب قیمت پیشنهادی فروشنده را بپذیرید!

منبع: dubaitravelblog.com

 

نمایش گران ترین نقاشی جهان در موزه لوور کشور امارات
نمایش گران ترین نقاشی جهان در موزه لوور کشور امارات
معرفی هتل آتلانتیس پالم دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل آتلانتیس پالم دبی | ۵ ستاره
هتل برج العرب
هتل برج العرب
دبی و دیدنی هایی بی‌شمار
دبی و دیدنی هایی بی‌شمار