۶ پیشنهاد غذایی در استانبول

۶ غذای خوشمزه استانبول

غذاهای استانبول ترکیبی از غذاهای مدیترانه ای و خاورمیانه است که این ترکیب غذایی فوق العاده به همراه محصولات غذایی تازه و متنوع، استانبول را تبدیل به شهری کرده که غذاهای آن هوس انگیز است با الی گشت همراه شوید تا شما را با ۶ غذا و دسر خوشمزه استانبول آشنا کنیم

مطالب مرتبط:
بهترین کافه ها در استانبول
استانبول هم فال هم تماشا

کوفته: برای کسانی که عاشق غذاهای گوشتی و کباب هستند سفر آن ها به استانبول با یک پرس کوفته، کامل می شود. این کوفته ها با گوشت چرخ کرده بره، مخلوطی از ادویه ها و گیاهان معطر و پیاز درست می شوند که می توانید آن ها را با سالاد به صورت ساندویچ شده و یا با برنج سرو کنید، اگر مقداری سس گوجه هم روی آن بریزید مزه آن فوق العاده می شود.

kofte

بورک: از دیگر غذاهای خوشمزه استانبول بورک است که یک خمیر ورقه ورقه است که داخل آن با پنیر فتا، گوشت، سیب زمینی و اسفناج پر شده است. این غذای خوشمزه به عنوان اسنک یا برای پیکنیک مناسب است.

borek

بالیک اکمک: از غذاهایی است که باید حتما در استانبول مزه بینظیر آن را تست کنید و ترجمه آن یعنی “نان ماهی”. این غذا یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی است که شامل فیله های ماهی کبابی است که با فلفل و نمک مزه دار شده اند و داخل نان های رول شده قرار گرفته اند، بالیک اکمک با پیاز، کاهو و آب لیمو سرو می شود و معمولا در انتهای پل گالاتا به فروش میرسد.

balik-ekmek

وت برگر:در میدان تکسیم استانبول یک اغذیه فروشی قرار دارد که این برگرهای خاص و خوشمزه را می فروشد. این غذا یک تکه نان با گوجه و سس سیر است که یک ورقه گوشت بر روی آن قرار گرفته  است . برگرهای معمولا به دلیل ارزان بودن و خوشمزگی طرفداران خاصی در بین گردشگران دارد.

باقلوا:باقوا از دسرهای محبوب در سراسر جهان است اما مزه واقعی و خوشمزه آن را می توانید در استانبول امتحان کنید. باقلوا یک ورقه نازک خمیر است که روی آنرا با پسته، گردو و بادام خرده شده می پوشانند و آن را رول کرده و در شیره ای مخصوص غوطه ور می کنند. شهر غازیان تپ در ترکیه از شهرهایی است که باقلواهای آن ها بسیار خوشمزه و معروف می باشد.

baklava

 کونفه: برای درست کردن کونفه، خمیر پنیری را در شیره غوطه ور می کنند و معمولا این شیرینی را با میوه تازه سرو می شود. در کنار آن می توانید قهوه مخصوص ترک هم نوشیده و انرژی خود را چند برابر کنید.

kunefe
معرفی هتل رامادا آتاکوی استانبول | ۵ ستاره
چرا استانبول یک مقصد گردشگری خوشمزه است؟
استانبول شناسی تان را با این دانسته ها آزمایش کنید
آبی ترین مسجد دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code