۶ پیشنهاد غذایی در استانبول

۶ غذای خوشمزه استانبول

غذاهای استانبول ترکیبی از غذاهای مدیترانه ای و خاورمیانه است که این ترکیب غذایی فوق العاده به همراه محصولات غذایی تازه و متنوع، استانبول را تبدیل به شهری کرده که غذاهای آن هوس انگیز است با الی گشت همراه شوید تا شما را با ۶ غذا و دسر خوشمزه استانبول آشنا کنیم

مطالب مرتبط:
بهترین کافه ها در استانبول
استانبول هم فال هم تماشا

کوفته: برای کسانی که عاشق غذاهای گوشتی و کباب هستند سفر آن ها به استانبول با یک پرس کوفته، کامل می شود. این کوفته ها با گوشت چرخ کرده بره، مخلوطی از ادویه ها و گیاهان معطر و پیاز درست می شوند که می توانید آن ها را با سالاد به صورت ساندویچ شده و یا با برنج سرو کنید، اگر مقداری سس گوجه هم روی آن بریزید مزه آن فوق العاده می شود.

kofte

بورک: از دیگر غذاهای خوشمزه استانبول بورک است که یک خمیر ورقه ورقه است که داخل آن با پنیر فتا، گوشت، سیب زمینی و اسفناج پر شده است. این غذای خوشمزه به عنوان اسنک یا برای پیکنیک مناسب است.

borek

بالیک اکمک: از غذاهایی است که باید حتما در استانبول مزه بینظیر آن را تست کنید و ترجمه آن یعنی “نان ماهی”. این غذا یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی است که شامل فیله های ماهی کبابی است که با فلفل و نمک مزه دار شده اند و داخل نان های رول شده قرار گرفته اند، بالیک اکمک با پیاز، کاهو و آب لیمو سرو می شود و معمولا در انتهای پل گالاتا به فروش میرسد.

balik-ekmek

وت برگر:در میدان تکسیم استانبول یک اغذیه فروشی قرار دارد که این برگرهای خاص و خوشمزه را می فروشد. این غذا یک تکه نان با گوجه و سس سیر است که یک ورقه گوشت بر روی آن قرار گرفته  است . برگرهای معمولا به دلیل ارزان بودن و خوشمزگی طرفداران خاصی در بین گردشگران دارد.

باقلوا:باقوا از دسرهای محبوب در سراسر جهان است اما مزه واقعی و خوشمزه آن را می توانید در استانبول امتحان کنید. باقلوا یک ورقه نازک خمیر است که روی آنرا با پسته، گردو و بادام خرده شده می پوشانند و آن را رول کرده و در شیره ای مخصوص غوطه ور می کنند. شهر غازیان تپ در ترکیه از شهرهایی است که باقلواهای آن ها بسیار خوشمزه و معروف می باشد.

baklava

 کونفه: برای درست کردن کونفه، خمیر پنیری را در شیره غوطه ور می کنند و معمولا این شیرینی را با میوه تازه سرو می شود. در کنار آن می توانید قهوه مخصوص ترک هم نوشیده و انرژی خود را چند برابر کنید.

kunefe

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code