بلیط هواپیما

۷ جاذبه زیبا در تاجیکستان که بازدید از آن ها را نباید از دست داد

۷ جاذبه زیبا در تاجیکستان

تاجیکستان با جاذبه های زیبا و مردم مهان نوازش از بهترین مقاصد گردشگری برای گذراندن تعطیلات است. چشم اندازه های تماشایی در نقاط مختلف این کشور مناظری خیره کننده را برای کوهنوران، مسیرنوردان و گردشگران مختلف می سازد. اگر می خواهید به شیوه ای جالب با فرهنگ مردم تاجیکستان آشنا شوید می توانید مدتی را در خانه های روستایی بمانید اینطوری با بودن در روستاها زندگی واقعی مردم محلی را تجربه و فرصت مناسبی برای کشف دوباره خود و اولویت هایتان در زندگی پیدا می کنید. مردم محلی به خصوص در نواحی روستایی به شدت مهمان نوازند اما به سختی می توانند انگلیسی حرف بزنند. برای کسانی که علاقه دارند به جاههای جالب دنیا سفر کنند تاجیکستان مکان هایی دارد که بازدید از آن ها را نباید از دست داد با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های تاجیکستان آشنا شوید.

تاجیکستان

بزرگراه پامیر (Pamir)

مطالب مرتبط
نوروز در این کشورها هم جشن گرفته می شود!

این جاده در دل کوه های باشکوه پامیر کشیده شده و از کشورهایی مثل ازبکستان، افغانستان، قرقیزستان و تاجیکستان می گذرد. این جاده از مسیرهای مهم نواحی کوهستانی و از راههای اصلی نواحی خودمختار تاجیکستان است. اگر به این بزرگراه بروید از چشم انداز دریاچه کاراکول که در بیشتر ایام سال یخ زده است لذت می برید.

بزرگراه پامیر

شهر دوشنبه

دوشنبه پایتخت تاجیکستان و محل تلاقی رودخانه های کوفارنیهون و وازورب است. آرسنیک، سرب و زغال سنگی که از شهرهای اطراف یعنی کولاب و نارک استخراج می شود دوشنبه را به شهری صنعتی تبدیل کرده است. این شهر جاذبه هایی مثل موزه ملی دارد که آثار هنری خیره کننده ای در آن به نمایش در آمده است.

کوه های پامیر (Pamir)  

کوه های پامیر که در جنوب شرقی تاجیکستان قرار دارند از بهترین مقاصد گردشگری هستند که در آن می توانید تفریحاتی مثل اسب سواری، صخره نوردی و … انجام دهید. در مراتع این کوه ها گله هایی از گوسفندان را می بینید که از منابع مهم درآمد برای مردم این ناحیه به شمار می روند. مهمترین جاذبه گردشگری این کوه ها دریاچه کاراکول است.

پامیر

شهر اسفره (Isfara)

این شهر شمالی تاجیکستان از قدیمی ترین شهرهای آسیاست و در گذشته از آنجایی که در بخش های شمالی مسیر جاده ابریشم قرارداشت از اهمیت خاصی برخوردار بود. این شهر باغ های زرد آلوی معروفی دارد که با رفتن به آنجا می توانید گشت و گذاری در این باغ ها داشته باشید. این شهر نسبتا صنعتی است و در آن بیش از ۲۰ شرکت مختلف به تولید محصولات شیمیایی، لوازم برقی، محصولات غذایی و … مشغولنند.

شهر پنجکنت (Panjakent)

شهر باستانی پنجکنت از مکان های مهم بازرگانی و شهری پررونق بود که این را می شود از ویرانه های به جای مانده از خانه های قدیمی اش کاملا حس کرد. خرابه های باستان شناسی این شهر تاریخ بازرگانی تاجیکستان را به ما یادآوری می کند و بازدید از آن ها از جالب ترین کارهای سفر به این کشور است.

شهر پنجکنت

شهر استروشن (Istaravshan)

شهر استروشن با قدمت ۲۵۰۰ خود جاذبه هایی مثل مسجد عبدالله یف و مدرسه دارد. در مسیر رفتن به شهر دوشنبه می توانید توقفی یک روزه هم در این شهر دیدنی داشته باشید.

دهکده زرافشان (zeravshan)

این روستا در بیابانی خشک قرار دارد و آب مصرفی مردمانش از رودخانه آمودریا از طریق کانالی ۲۲۰ کیلومتری تامین می شود. این دهکده به داشتن دریاجه های تماشایی و جشم اندازهای کوهستانی زیبا معروف است.

دهکده زرافشان

منبع: insidermonkey.com

قومی در تاجیکستان که زبان باستانی ایرانی را هنوز زنده نگه داشته اند!
قومی در تاجیکستان که زبان باستانی ایرانی را هنوز زنده نگه داشته اند!
دوشنبه، شهری غنی از فرهنگ و تمدن + ویدیو
دوشنبه، شهری غنی از فرهنگ و تمدن + ویدیو
راهنمای سفر به دوشنبه در تاجیکستان
راهنمای سفر به دوشنبه در تاجیکستان
نکاتی که باید قبل از راندن در بزرگراه پامیر بدانید!
نکاتی که باید قبل از راندن در بزرگراه پامیر بدانید!