۸ منطقه دیدنی و پرآدرنالین گردشگری

titlis-bridge

تجربه ای فراموش نشدنی، پر از آدرنالین

در این مطلب قصد داریم هشت منطقه دیدنی و در عین حال هیجان انگیز گوشه و کنار جهان را که کمتر ممکن است شنیده باشید یا با آن آشنایی داشته باشید به شما معرفی نماییم. شما پای صحبتهای ما بنشینید ببینید آیا می توانید هیجان این مکان های جالب را نادیده بگیرید و حتی شده یک بار، آن ها را امتحان نکنید؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
هیجان انگیزترین رویدادهای گردشگری آسیا
معرفی ۱۰ شهربازی هیجان انگیز برتر در سال ۲۰۱۵

۸-  ال کامینیتو دل ری در اسپانیا

«گذرگاه باریک شاه» که به زبان اسپانیایی «ال کامینیتو دل ری» خوانده می شود، به سال ۱۹۲۱ ساخته شده است. این گذرگاه پنج مایلی (حدود ۷٫۵ کیلومتری)، بالای رودخانه «گوالدال هورس» در جنوب اسپانیا قرار دارد. ال کامینیتو دل ری به دستور پادشاه وقت به منظور جا به جایی کارگران، خدمه و نیروهای شاه آلفونسوی هشتم ساخته شد. از آنجا که کاربری اصلی این گذرگاه مربوط به پادشاه اسپانیا بوده، نام آن را «گذرگاه باریک شاه» نهاده اند. عرض گذرگاه کمتر از یک متر بوده و در قسمت هایی، از ۵۰ سانتیمتر هم کمتر می شود. تاکنون چندین نفر در این گذرگاه جانشان را از دست داده اند.

 ۷-  دروازه بهشت در چین

این پل برای نمایش دادن نمایی زیبا و البته هولناک از پارک جنگلی برای گردشگران است. مسافت این گذرگاه که قسمتی از آن شبیه به نعل اسب است، به حدود یک کیلومتر می رسد. این بخش نعل اسبی بر بالای دره ای به ارتفاع بیش از دو کیلومتر قرار گرفته است.

  ۶- پل تیتلیس در سوئیس

پل معلق «تیتلیس» در سوئیس قرار دارد و مرتفع ترین پل پیاده روی اروپا محسوب می شود. ارتفاع این پل حدود سه هزار متر گزارش شده است. این پل در سال ۲۰۱۲ به عنوان یادبود صدمین سالگرد ساخته شدن مسیر «انگل برگ- گرشنیالپ» احداث شد. طول این پل، به اندازه طول یک زمین فوتبال است.

 ۵- کوه هزارتو در یوتای آمریکا

مسیر کوهستانی «هزارتو» واقع در پارک ملی «کنیون لندز» ایالت یوتای آمریکا یک هزارتوی سنگی است که آن را دور از دسترس، تقریبا عبورناپذیر و پر از خندق توصیف کرده اند. مسیر چهار کیلومتری این گذرگاه، از داخل پارک ملی آغاز شده و تا ارتفاع ۱۷۶۲ متری ادامه می یابد. مردم محلی می گویند تنها فرشتگان قادرند از این گذرگاه عبور کنند. به همین دلیل، نام آن را «مسیر فرشتگان» نهاده اند.

۴-  گذرگاه تیان مِن در چین

طول گذرگاه تیان من تنها ۶۰ متر است. اما ارتفاعش حدود یک و نیم کیلومتر می باشد. اگر ترس از ارتفاع دارید و بر حسب اتفاق مجبور شدید از این مسیر بگذرید، کمی صبر کنید تا هوا مه آلود شود. در این صورت مه اجازه نمی دهد پایین گذرگاه را به خوبی ببینید  و باعث می شود کمی از هولناکی آن برایتان کاسته شود.

۳- پل رودخانه هوتزا در پاکستان

قسمتی از رودخانه «هوتزا» از یک منطقه کوهستانی واقع در شمال پاکستان می گذرد. این منطقه «کاراگورام» نام دارد و در واقع منطقه ای مرزی بین پاکستان، هند و چین می باشد. پل معلقی روی این رودخانه ساخته شده که مردم محلی از آن استفاده می کنند. این پل از خطرناکترین گذرگاه های جهان محسوب می شود. هنگام گذر از این پل، بعید است بتوانید از تماشای منظره های اطراف لذت ببرید.

۲- پلکان مرگ در هواینا پیچوی پرو

این  مسیر عبوری که بالای کوه «هواینا پیچو» در پرو ساخته شده است منظره ای از دژ «ماچو پیچو» از سازه های باستانی قوم اینکا را در برابر دیدگان عابران قرار می دهد. در قسمتی از این گذرگاه باستانی که به «پلکان مرگ» مشهور است، پله ها تنها از یک جهت داخل دیوار قرار گرفته اند و سمت دیگرشان به جایی متصل نیست. به همین دلیل، برخی به این پله ها «پله های شناور» می گویند.

۱- گذرگاه هواشان در چین

گذرگاه متزلزلی که در سینه کوه «هواشان» چین ساخته شده است ترکیبی از تخته های پوسیده، مهره های فلزی و زنجیر زنگ زده می باشد. یکی از نویسندگان گاردین بعد از عبور از این گذرگاه، آن را «سرگیجه آورترین گذرگاه جهان» توصیف کرده است. این گذرگاه از خطرناک ترین مسیرهای جهان بوده و تاکنون صدها نفر در هنگام عبور از آن جان خودشان را از دست داده اند. سطح ایمنی این گذرگاه «صفر» است.

بهترین مناطقی که می توانید در تورنتو ببینید
بهترین مناطقی که می توانید در تورنتو ببینید
۹ جاذبه گردشگری در تورین ایتالیا
۹ جاذبه گردشگری در تورین ایتالیا
مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی
مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی
نگاهی به تاریخچه و سرگذشت غم انگیز کلیسای نوتردام در پاریس
نگاهی به تاریخچه و سرگذشت غم انگیز کلیسای نوتردام در پاریس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code