۸ مکان اسرار آمیز در گوگل ارث

مکان های اسرار آمیز گوگل ارث

تا به حال خیلی از شما گوگل ارث را دانلود کردید و یا حداقل چیزی از آن شنیده اید. این برنامه از تصاویر ماهواره ای و عکس های هوایی استفاده می کند تا زمین را با جزئیات حیرت آوری نقشه برداری کند. این نقشه ها در مسائل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، گاهی برای مکان یابی محل اقامت و یا نقطه سفر، گاهی هم برای بازدید از مکان های دورافتاده زمین که هیچ راهی به جز این نقشه ها برای کشف آن ها وجود نداشته ندارد! ارث یک ابزار کامل برای گشت و گذار و کشف بقایای فرهنگ های باستانی و جاذبه های غیر قابل باور دنیاست. چه باور کنید چه باور نکنید، با استفاده از این برنامه کشفیات حیرت آوری به دست آمده است. در این مقاله ۸ مکان اسرار آمیز که در عین حال جذابیت های جالبی هم دارند را بر روی گوگل ارث شناسایی می کنیم. در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

مکان های اسرار آمیز گوگل ارث

ویرانه های مصری (Egyptian Ruins)

مطالب مرتبط:
موقعیت کشتی نوح در گوگل ارث
با قابلیت های جدید گوگل ارث آشنا شوید

هنگام استفاده از گوگل ارث در جست و جو میان شن و ماسه های مصر زیاد طول نمی کشد تا  به کشف جالبی برسیم: ویرانه های باستانی مصر. همانطور که از روی عکس های گرفته شده می بینید گوشه ها و خط های راست، دیواره های قلعه ای هستند که از ساختمان های کوچک داخلی محافظت می کنند. اگر برای جست و جو در مناطق اطراف از گوگل ارث استفاده کنید به ویرانه های مشکوکی بر می خورید که در میان شن و ماسه های بیابانی مدفون شده اند و به نظر می آید ساخته دست بشر باشند. هر سال مقبره ها، بناها و حتی هرم هایی در سرزمین های باستانی مصر کشف می شوند.

نقشه ویرانه های مصری
ویرانه های مصری

ماچو پیچو (Machu Picchu)

ماچو پیچو روی کوهی مقابل دره اورومبامبا در پرو قرار دارد و یکی از اسرار آمیزترین مکان های سیاره زمین است. نظریه های زیادی درباره علت ساخت ماچو پیچو وجود دارد، بنایی که در حدود سال ۱۴۰۰ میلادی در دوران قبل از امپراتوری اینکا ساخته شده و فقط برای ۱۰۰ سال رونق داشت تا اینکه بعد از اینکه اسپانیا امپراتوری اینکا را از بین برد متروکه شد.

ماچو پیچو

چچن ایتزا (Chichén Itzá)

چچن ایتزا یعنی «دهانه چاه ایتزا» و یک سایت باستان شناسی است که توسط تمدن مایا در شبه ‌جزیره یوکاتان در مکزیک ساخته شده است. اینجا در حوالی سال ۶۰۰ ساخته شد و تا سال ۱۰۰۰ میلادی رونق داشت. با اینکه چچن ایتزا در زمان تصرف اسپانیایی ها چندان رونقی نداشت اما مردم مایا تا زمان تصرف کامل این محل از خود مقاومت نشان دادند. بعد از شکست تمدن مایا، اسپانیایی ها در این محل مزرعه گاوداری به وجود آوردند. چچن ایتزا زمانی از قدرت های اقتصادی مایا بود و کاوش های باستان شناسی ای که در این محل انجام شده نمونه های بینظیری از این تمدن را کشف کرده است.

چچن ایتزا

غول  آتاکاما (Atacama Giant)

یکی دیگر از جاذبه های اسرارآمیزی که در گوگل ارث کشف شده در بیابان آتاکامای شیلی قرار دارد. غول آتاکاما با ۸۵ متر طول، بزرگ ترین نقاشی انسان  ماقبل تاریخ است. با اینکه بعضی ها می گویند این نقاشی تصویر آدم فضایی هاست اما پشت طراحی عجیبش دلایل خاصی نهفته است در واقع این تصویر می خواسته عقاید مذهبی مردم محلی را نشان دهد و خط هایی که در دور سر او قرار دارد نشان دهنده مناسبت های تقویمی مثل زمان برداشت محصول بوده است.

غول سرن اباس (Cerne Abbas Giant)

این غول ۴/۵  متر قد و ۴/۲ متر عرض دارد و در دامنه های تپه «سرن اباس» در شمال دورچستر در انگلیس طراحی شده است. این که این غول چه زمانی کشیده شده مشخص نیست اما شواهد نشان می دهد که تا قبل از قرن هفدهم اثری از آن نبوده است. هدف از کشیدن آن هم مشخص نیست اما بیشتر محققان می گویند نماد باروری و نماد هرکول رومی است.

غول سرن اباس

ژئولیف های Tiliviche

بیابان آتاکاما در شیلی ژئولیف های اینکایی باستانی زیادی دارد. ژئولیف های Tiliviche یک گله شترهای لاما هستند که توسط آدم های چاق و لاغر تکان داده می شوند. روی این لاماها به سمت اقیانوس است و احتمالا برای این بر روی زمین حکاکی شده اند که مسیر پایین آمدن کاروان های شتر را نشان دهند. لاماها برای مردم باستان اینکا دقیقا حکم شترهای بیابان های مصر را دارند و این ژئولیف ها ممکن است بالای ۲ هزار سال قدمت داشته باشند.

ژئولیف های Tiliviche

ژئولیف جیزه (Geoglyphs of Chiza)

«جئولیف جیزه» یکی دیگر از نمونه های جئولیف های باستانی اینکا در بیابان آتاکامای شیلی است. این ژئولیف ها فاصله چندانی تا آن ها یی که در Tiliviche هستند ندارد. این طراحی ها با قرار گرفتن سنگ های سیاه بر روی شن و ماسه های روشن تر به وجود آمده اند. این ژئولیف های خاص تصاویری از مردم، پرنده ها و دیگر حیوانات را نشان می دهند. چیزی که ژئولیف های اینکا را نسبت به خطوط نازکا متمایز کرده این است که آن ها معمولا بر روی دامنه های تپه ها قرار گرفتند و نه فقط کسانی که پایین هستند بلکه آن هایی که در هواپیما هستند هم آن ها را می بینند. در کنار تپه هم جاده ای هست که می توانید از ماشین پیاده شوید و به راحتی آن ها را تماشا کنید.

ژئولیف جیزه

خطوط حکاکی شده در چین  (Carved Lines in China)

اطلاعات زیادی درباره این خطوط عجیب اما زیبای استان گانسو در چین که در بیابان ها حکاکی شده اند وجود ندارد. بعضی از یافته ها نشان می دهد که این خطوط در سال ۲۰۰۴ به وجود آمده اند اما هنوز هیچ چیز به طور رسمی اعلام نشده است. این خطوط طول و دراز در نزدیکی غارهای موگوآ قرار دارند و علی رغم انحنای زیاد این ناحیه همچنان نسبت های خطی خود را حفظ کرده اند. هیچ کس نمی داند این خطوط برای چه طراحی شده اند اما شاید اینجا یک منطقه نظامی برای تست موشک های چینی باشد. اگر از گوگل ارث برای دیدن این جاذبه استفاده کنید با سوال های زیادی مثل اینکه این خطوط برای چه منظوری طراحی شده اند روبرو می شوید.

منبع: historicmysteries.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code