بلیط هواپیما

آسمان خراشهای دبی غالب در مسابقه آسمان خراشها

عرصه دیدنی و غیرمنتظره آسمان خراشهای دبی

رویکرد دبی از کویر و آسمان خراشهای درخشان آن، مانند یک معجزه، خیره کننده است. دستاوردهای معماری دبی نشان دهنده این است امارت به عنوان یک مرکز بزرگ تجاری و یک شهر مدرن است. دبی اکنون دارای بلندترین ساختمان جهان است برج آل با خلیفه ۸۲۸ متر، بلندترین هتل JW Marriott Marquis با ۳۵۵ متر و بلندترین ساختمان مسکونی ، برج شاهزاده با ۴۱۳ متر است. در اواخر دهه، دبی مرکز بالاترین ساختار جهان که برج نامیده می شود ،خواهد بود.برج آل خلیفه که به عنوان یک ساختار معماری است که فضایی برای یک هتل، رستوران، یک عرصه دیدنی و غیره منتظره جدا از سایر آسمان خراشهای دبی را تشکیل داده است. این ترکیب طولانی از اولویت های جهانی منعکس کننده پویایی اقتصادی شهر، کسب و کار دانش و الهام بخش کنجکاوی و خوش بینی در مورد جایی است که همه آن را می توان در دبی کشف کرد.

برج های دبی

سومین شهر دارنده برج های بلند

مطالب مرتبط :
در دبی به بالای برج خلیفه برویم یا نه؟
رقابت دبی و عربستان برای ساخت بلندترین برج جهان

با توجه به تعداد ساختمان هایی در جهان که بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در آنها قرار دارند، دبی پس از هنگ کنگ و نیویورک در رتبه سوم قرار دارد. بعضی از بزرگترین معماران جهان به دبی کمک کرده اند، اما این شهر همچنین به استعدادهای معماری و مهندسی منطقه احتیاج دارد. با این حال، دبی بیشترین تعداد ساختمان های بیش از ۳۰۰ متری را دارد که بلندتر از منهتن یا هنگکنگ یا شیکاگو است. رانندگی را می توان از هشت خط جاده شیخ زاید شروع کنید ، از خلیج گذشته و به سمت دریای دبی بروید و خواهید دید که چگونه آسمان خراش ها منعکس کننده نیروهای دینامیکی هستند که مردم و کسب و کار را به دبی جذب می کنند.

خیایان شیخ زاید

درخشش ساختمان ها در حاشیه خلیج فارس

ساختمان ها به معنی مردم است. انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰، جمعیت دبی از میزان فعلی خود یعنی ۲٫۷ میلیون نفر به بیش از سه میلیون نفر افزایش یابد. امارات متحده عربی با ترکیبی پایدار از فرهنگ ها و شیوه زندگی آسان، مردم را به خود جلب می کند، نه فقط مردم محلی از منطقه بلکه مردم دنیا را جذب می کند. به همین دلیل اکثر آسمان خراش ها ساختمان های مسکونی هستند (۵۱ درصد)، بعد از آن، ساختمان های مخلوط و دفاتر (۲۱ درصد) . این فقط یک مسابقه بزرگ نیست، بلکه طراحی و ظاهر زیبایی را ارائه می دهد که چیزی را کاملا متفاوت با دبی هیجان انگیز در مورد خلیج فارس ایجاد می کند. با توجه به بشار کایالی از ساختمان الغرایر، شرکتی که در دبی تاسیس شده است، نمای ساختمان نقره ای برج آل خلیفه  را طراحی کرده است، طراحی بسیار مهم است. کایالی می گوید زیبایی یک نمای ساختمان، فراتر از ظاهر آن است و به تعیین فضاهای عمومی اطراف آن کمک می کند. در ناحیه مالی دبی، درخشش نقره ای و مسی دو برج که برج امیرو برج جمیره را تشکیل می دهد – برج اولی ایستاده در فاصله ۳۵۴٫۶ متر است و در نهایت نور خورشید را در شکوه طراحی مدرنیستی به تصویر می کشد.

اسمان خراشهای دبی

تحول دبی در دو دهه اخیر

بسیاری از آسمان خراش ها در دبی با انواع طرح های سنتی عربی، مانند مشرابیا، صفحه ای برای سایه و حفظ حریم خصوصی، تزئین شده اند، در حالی که دیگران دارای ویژگی های هندسی متمایز هستند. به عنوان مثال، طراحی دو برج مارپیچ JW Marriott در تاریخ خرما، نماد مرسوم زندگی عربی است. برج العرب به عنوان یک هتل در سال ۱۹۹۹ دریک جزیره ی مصنوعی در جمیرا واقع شده است؛ این نخستین ساختمان های بلند قد طراحی شده است که از دبی نام گذاری شده اند. قبل از سال ۱۹۹۹، دبی حتی  یک ساختمان بیش از ۲۰۰ متر نداشت، اما پس از آن، خیلی سریع ساختمان های فوق العاده بلند شروع شد.

هتل ماریوت دبی

طراحی متفاوت  و حیرت انگیز

یکی دیگر ازطراحی های برجسته برج کایان، یک ساختمان پیچیده قابل توجهی است که در ارتفاع ۳۰۶٫۴ متری واقع شده است و در مارینا دبی واقع شده است. مجتمع آپارتمانی لوکس، هر طبقه از کایان ۱٫۲ درجه در جهت عقربه های ساعت و در کل ساختمان پیچ خورده ۹۰ درجه از بالا به پایین تنظیم شده است. از پالم جمیرا، منظره شگفت آور دبی مارینا وضعیت خود را به عنوان بزرگترین مجموعه آسمان خراش های آپارتمان در جهان ارائه می دهد. آسمان خراش ها در دبی در حال حاضر نماد امارات است به همان اندازه که کویر ازهزاران سال پیش بوده است. این تمدن های مدرنیست متعلق به شهر و مردم آن به عنوان یک هویت است که یادآوری از فولاد، بتن و شیشه ای است که در دبی با سطح درستی از عزم و اراده به دست می آید.

منبع: visitdubai.com

معرفی هتل نیهال پالاس دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل نیهال پالاس دبی | ۴ ستاره
موزه اسب دبی، جایی برای شناخت دنیای اسب ها
موزه اسب دبی، جایی برای شناخت دنیای اسب ها
سفر به دبی در کریسمس، فرصتی که نباید از دست بدهید!
سفر به دبی در کریسمس، فرصتی که نباید از دست بدهید!
سیتی واک دبی | خرید، شکم گردی و تفریح
سیتی واک دبی | خرید، شکم گردی و تفریح