با خوردن این غذاها در آلمان ۱۰۰۰ کیلو چاق شوید!

خوش طعم ترین های آلمان

کشور آلمان به جهت سبک غذایی ویژه خود در سراسر جهان شناخته شده است. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که برخلاف تصور عمومی در جهان، سبک غذایی آلمانی تنها و تنها مبتنی بر استفاده از سوسیس و گوشت نبوده و تنوع بسیار زیادی دارد. بدون هیچ تردیدی بسته به منطقه ای که شما در آلمان اقامت خواهید داشت، طیف وسیعی از غذاهای خوشمزه و لذیذ در اختیار شما خواهد بود. هامبورگ و مناطق مجاور آن به دلیل انواع غذاهای تازه و لذیذ دریایی شهرت دارند در حالی که در مناطق جنوبی بیشتر شاهد استفاده از گوشت هستیم. الی گشت برخی از مشهورترین غذاهای آلمانی را به شما معرفی میکند:

مطالب مرتبط:
این ۱۰ غذا را در سفر به پوکت امتحان کنید
خوراکی های هیجان انگیز شهر دوبی
اسپاتزل
  • اسپاتزل Spätzle

شاید کمی خنده دار باشد اما اسپاتزل یک غذای کاملا گیاهی است و این غذا را می توان مشهورترین غذای آلمانی محسوب کرد. این غذا در حقیقت نوعی پاستا محسوب می شود که خمیر آن از آرد؛ نمک و تخم مرغ و آب گازدار تهیه شده که موجب سبب نرم شدن خمیر می شود. اسپاتزل معمولا به عنوان یک غذای جانبی در کنار وعده های غذای گوشتی استفاده شده و البته خود نیز می تواند یک غذای اصلی محسوب شود. به طور معمول روی اسپاتزل را با مقدار زیادی پنیر پوشانده و سپس پخته و سرو می شود. این غذا در اصل غذای سنتی منطقه اشتوتگارت بوده و بی شباهت به غذاهای سوئدی نیست.

  • براتفورست Bratwurst

این غذا معمولا به روش کبابی تهیه شده و نوع تهیه آن در مناطق مختلف آلمان متفاوت است. براتفورست در واقع نوعی سوسیس  محسوب می شود که از گوشت تهیه شده و مشهورترین نوع آن کوتاه و نازک است. این غذا در اصل به منطقه نورنبرگ تعلق داشته و برای تهیه آن باید هر سمت سوسیس های آماده را به مدت دو دقیقه کبابی کرده سپس آن را روی نان ویژه «bun» قرار داده و با سس گوجه فرنگی یا خردل مصرف کرد. این غذا در آلمانی همچنین با نام « Bratwurstsemmel» نیز شهرت دارد.

  • سوسیس کاری Currywurst

سوسیس کاری یا کاری وورست یکی از سه غذای تهیه شده با سوسیس است که در بین ۱۰ غذای برتر آلمانی قرار دارد. سوسیس کاری مشهور در حقیقت یک امضای آشپزی در برلین محسوب می‌شود. این غذا در برلین توسط هرتا هوفر « Herta Heuwer » در سال ۱۹۴۹ میلادی اختراع شد. کاری وورست در حقیقت سوسیس گوشت پیچیده شده در ماده ای به نام دارم « Darm » است. ( دارم از پوسته طبیعی روده حیواناتی مانند گوسفند، بز و خوک تهیه می شود) البته به اعتقاد آلمانی ها بهتر است درباره منشا این روکش در سوسیس مشهور کاری حساس نشده و از طعم آن لذت ببرید. با وجود این نوع بدون روکش این سوسیس نیز در دسترس بوده و کسانی که علاقه ای به خوردن غذای پیچیده شده در روده حیوانات ندارند؛ می توانند نوع بدون روکش آن را تهیه کنند. این سوسیس با سس گوجه فرنگی و ادویه تند کاری، سیب زمینی سرخ شده و نان سفید خورده می‌شود.

مولتاشن
  • براکورتافلن Bratkartoffeln  

در برخی موارد، کشور آلمان به شوخی  با نام کورتافلن نامیده می شود زیرا به نظر می رسد تمام آلمانی ها حداقل یک بار در طول شبانه روز این غذا را مصرف می کنند. در حقیقت عبارت برا کورتافلن نام این غذا نیست بلکه روش مناسبی است که شما باید کورتافلن خود را بخورید. برای تهیه این غذا باید ابتدا سیب زمینی را پخته و به صورت ورقه های نازک درآورد و سپس آن را در ماهیتابه ای با روغن زیاد سرخ کرد. پس از سرخ شدن به آن بیکن و پیاز اضافه کرده و دوباره تفت دهید تا رنک آن تیره شده و طعم تردی پیدا کند. این غذا ممکن است چندان برای سلامت بدن مناسب نباشد اما قطعا یکی از خوشمزه ترین غذاهایی است که شما در آلمان خواهید خورد.

  • سویر بارتن Sauerbraten

معمولا آلمانی ها زمانی که به خانه پدربزرگ و مادربزرگشان می روند؛ این غذا را مصرف کرده و یا اینکه به دلیل مناسبت های خاص و ویژه ای آن را تهیه می کنند. برای تهیه این غذا باید گوشت تازه و با کیفیت گاو یا گوساله تهیه کرده و زمان زیادی را برای پخت آن اختصاص دهید. گوشت در فر گذاشته شده و با حرارت بسیار کم و به آرامی با شیره خودش برای چند ساعت می پزد، این روش پخت سبب می شود تا گوشت بسیار خوش طعم و ترد شود. این گوشت خوش طعم با پوره سیب زمینی و سبزیجات مصرف می شود.

  • مولتاشن Maultaschen

بر اساس افسانه های سنتی آلمان این غذا توسط فردی مقدس ابداع شده که اجازه خوردن هیچ گوشتی را در دوران روزه داری نداشته است. این فرد برای حل مشکل خود، مقادیری گوشت را در لایه ای از خمیر پاستا مخفی کرده و آن را می خورده و به این ترتیب کسی از گوشت خوردن وی با خبر نمی شده است. به صحت و سقم این داستان کاری نداریم اما مولتاشن واقعا غذای خوشمزه ای است که در سفر به آلمان حتما آن را امتحان کنید. این غذا در دو نوع سرخ شده و بخارپز تهیه می شود. در داخل این خمیر پاستا می توان انواع گوشت، سبزیجات و …. را قرار داد.

براکورتافلن
  • لبرکاس Leberkäse

یکی دیگر از غذاهایی که بر پایه گوشت تهیه می شود، لبرکاس است. این غذا در بیشتر موارد به عنوان یک میان وعده در طول روز مصرف شده و کمتر به عنوان وعده غذایی اصلی خورده می شود. لبرکاس را هم می‌توان در خانواده سوسیس ها قلمداد کرد که برای مدت زمانی طولانی در فر قرار گرفته و با حرارت ملایم می پزد. سپس لایه های گوشت ورقه ورقه شده و به همراه نان سفید و خردل مصرف می شود. لبرکاس بسیار خوشمزه و البته بسیار سنگین است. به همین دلیل این غذا بین مردم آلمان و به ویژه جنوب این کشور طرفدار دارد.

  • شنسل یا شنیتزل Schnitzel

شنیتزل در انواع مختلفی تهیه شده و قطعا مشهور ترین نوع آلمانی آن «Wiener Schnitzel» است که شامل برش های نازک از گوشت گوساله که با روکشی از آرد؛ تخم مرغ و خرده نان پوشانده شده و با کره سرخ می شود. زمانی که این غذا به رنگ طلایی درآمد، آماده خوردن است. برای تهیه این غذا روش ها و مواد مختلفی به کار رفته و بر اساس ذائقه و سلیقه می توان گوشت سینه مرغ، سویا یا پنیر را جایگزین گوشت گوساله کرد.

  • رولادن Rouladen

در آلمان اگر شما قصد تهیه رولادن داشتید، بهترین توصیه این است که به قصابی رفته و گوشت آماده و مخصوص رولادن را تهیه کنید به این ترتیب شما در زمان و انرژی خود صرفه جویی زیادی کرده اید. برای تهیه این غذا باید ورقه ها نازک و نسبتا پهن گوشت گاو را روی بشقاب قرار داده و روی آن کمی خردل، پیاز، کالباس و کمی سبزیجات به دلخواه قرار داده و گوشت را لوله کنید. سپس این گوشت باید در فر و با حرارت ملایم برای چند ساعت بپزد. ماحصل این پخت، سس بسیار خوشمزه ای است که از محتویات غذا خارج شده و طعم ویژه ای به آن می دهد، این غذا بسیار خوشمزه است اما تهیه آن بسیار زمان بر و سخت است.

  • گولاش Gulasch

ممکن است برخی از منتقدان اعتقاد داشته باشند که گولاش یک غذای آلمانی محسوب نمی شود. اما بدون شک مردم آلمان از علاقه مندان و طرفداران پر و پا قرص این غذا هستند. در حقیقت این غذای مجارستانی توسط آلمانی ها با تغییراتی روبرو شده و رنگ و بوی آلمانی به خود گرفته است. برای تهیه گولاش آلمانی باید قطعات درشت گوشت گاو را به آرامی در سس غلیظ  به همراه برخی دیگر از مواد غذایی مانند سیب زمینی و گاهی حبوبات پخته و مصرف کرد. این غذا در آلمان معمولا به همراه اسپاتزل مصرف می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد