الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

راهنمای خرید بلیط هواپیما ایران ایر از تهران به ارومیه الی گشت

شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر از تهران به ارومیه از سایت الی گشت به راحتی خریداری کنید و از این شهر زیبا دیدن نمایید. ارومیه یکی از زیباترین شهرهای ایران و مرکز استان آذربایجان غربی است.شهرستان ارومیه در جلگه ای در کنار دریاچه لاجوردی ارومیه قرار دارد. این شهرستان از شمال به شهرستان سلماس، از جنوب به شهرستان نقده، از شرق به دریاچه ارومیه و از غرب به مرز ترکیه محدود است.
از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به دریاچه ارومیه ، دریاچه مارمیشو، مسجد جامع ارومیه ،آبشار شملکان ، شهرداری ارومیه ، بازار ارومیه وصنایع دستی این شهر اشاره کرده است. هرساله افراد زیادی از طریق هواپیما به این شهر سفر می کنند. مسافران پس از بررسی وضعیت جوی در شهر مبدا و مقصد می توانند با مراجعه به سایت الی گشت و تعیین تاریخ، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ...بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه را به راحتی تهیه و رزرو کنند.
راهنمای خرید بلیط هواپیما ایران ایر از تهران به ارومیه الی گشت

بلیط هواپیما چارتر پرواز ایران ایر در مسیر تهران به ارومیه

منظوراز بلیط چارتر در واقع اجاره کل هواپیما یا تعدادی از صندلی های آن به آژانس هواپیمایی، شرکت گردشگری یا گرداننده ی تور می باشد. در حقیقت بلیط از شرکت های هواپیمایی خریداری نمی شود و برای خرید آن باید از طریق شرکت چارتر کننده اقدام نمایند. اگرچه قیمت بلیط های چارتر ارزان تر است اما معمولا قابلیت استرداد، کنسلی، تغییر روز و ساعت پرواز را ندارند. اگر قصد سفر به ارومیه را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت الی گشت مراجعه کرده و بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه را به صورت چارتر و با قیمتی ارزانتر رزرو کنید.
بلیط هواپیما چارتر پرواز ایران ایر در مسیر تهران به ارومیه

پرواز لحظه آخری ایران ایر از تهران به ارومیه

گاهی برخی از بلیط های هواپیما تا واپسین لحظات پرواز هنوز به فروش نرسیده اند. برخی آژانس ها سیاستی را پیاده سازی می کنند تا از ضرر مالی جلوگیری کنند بنابر این بلیط های باقی مانده را با قیمیت ارزان تر عرضه می نمایند.این بلیط ها در پرواز های داخلی معمولا 24 ساعت قبل از حرکت با تعداد محدود در دسترس قرار می گیرند. برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه به سایت الی گشت مراجعه کرده و بلیط های لحظه آخری این مقصد را بررسی کنید .
پرواز لحظه آخری ایران ایر از تهران به ارومیه

پرواز سیستمی ایران ایر از تهران به ارومیه

اگر در ماه های آینده قصد سفر را دارید بهتر است بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه را زود تر رزور کنید.
پروازهای سیستمی نوع دیگری از پروازها هستند که از مدت‌ها قبل برنامه ‌ریزی شده و به مسافران اعلام می ‌گردند. این پروازها نرخ ثابتی دارند. فرقی نمی‌ کند که شما در چه تاریخی بلیط خود را تهیه نمایید، حتی اگر دو روز مانده به پرواز نیز بلیط سیستمی بخرید با همان قیمتی خواهید خرید که دو ماه پیش فروخته شده است. بلیط ‌های سیستمی را می ‌توانید از طریق آژانس‌های گردشگری یا مستقیما از شرکت‌های هواپیمایی خریداری کنید. کنسلی، استرداد بلیط و حتی تغییر روز و ساعت در بلیط‌ های سیستمی مطابق با قوانین سازمان هواپیمایی کشوری بوده و امکان ‌پذیراست.
پرواز سیستمی ایران ایر از تهران به ارومیه

قیمت بلیط پرواز ایران ایر از تهران به ارومیه

عوامل هم چون روز، کلاس پروازی و نوع بلیط و ... بر قیمت بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه تاثیر گذاراست .اگر به دنبال تهیه بلیطی ارزان در این مسیر هستید می توانید بلیط خود را در فصل پاییز و زمستان و به صورت دوطرفه تهیه کنید.
قیمت بلیط پرواز ایران ایر از تهران به ارومیه

فاصله زمانی پرواز ایران ایر تهران به ارومیه

مطلع هستید که تغییرات آب و هوایی و جوی ، تعداد توقف ها و مسیرهای مختلف هوایی تاثیر مستقیم بر زمان سفر دارد. ولی با توجه به مسافت هوایی حدود 600 کیلومتری بین تهران و ارومیه، این مسیر هوایی در حالت نرمال حدود 1 ساعت و 15 دقیقه طول می کشد.
فاصله زمانی پرواز ایران ایر تهران به ارومیه

انواع کلاس های پروازی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر در دو کلاس پروازی «هما کلاس» با زیر گروه های I ، J و C و «کلاس اکونومی» با زیر گروه های V،Q،M،N،LوY ارائه خدمات می کند.
هما کلاس : هما کلاس نام بیزنس کلاس ایران ایر است که امکانات و راحتی بیشتری در پرواز برای مسافران فراهم می ‌کند و وعده های غذایی بیشتری در اختیارآنها قرار می‌ دهد و مسافران حق انتخاب غذا را دارند. صندلی ها در این کلاس پروازی عریض ‌ترند و مسافران فضای بیشتری نسبت به کلاس عادی در اختیار دارند.
ایران ایر سرگرمی های مختلفی از جمله برنامه های صوتی و تصویری، فیلم سینمایی ، روزنامه و مجله و .. را برای مسافران در این کلاس پروازی در نظر گرفته است.
اکونومی کلاس : صندلی های راحتی عادی و یک وعده غذای رایگان در پرواز از ویژگی های کلاس پروازی عادی ایران ایر یا همان کلاس اکونومی است.اگرچه کیفیت غذای سرو شده در این کلاس بسیار بالا و مطابق استانداردهای جهانی است اما بر خلاف کلاس تجاری مسافران حق انتخاب غذا را ندارند.
اگر قصد سفری ارزان را دارید می توانید بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه در این کلاس رزرو کنید.
انواع کلاس های پروازی ایران ایر

قوانین حمل بار در پرواز تهران به ارومیه با ایران ایر

بر اساس قوانین حمل بار هواپیمایی ایران ایر، میزان بار مجاز برای هر مسافر براساس وزن در نظر گرفته می شود و این میزان با توجه به مبلغ پرداختی بلیط و کلاس پروازی متفاوت است.وزن بار مجاز به تفکیک کلاس پروازی به شرح زیر است:

• در تمامی کلاس های اکونومی به جز کلاس نرخی Y، هر مسافر اجازه دارد تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان با خود همراه داشته باشد. وزن بار مجاز برای مسافران کلاس نرخی Y ایران ایر ۲۵ کیلوگرم خواهد بود. • در پروازهای ویژه هما کلاس، وزن بار مجاز برای هر مسافر ۳۰ کیلوگرم است.
• میزان بار مجاز هواپیمایی ایران ایر برای مسافر نوزاد نیز ۱۰ کیلوگرم در تمام کلاس های نرخی است.

همچنین بار قابل حمل در کابین کلاس اکونومی 5 کیلوگرم و برای کلاس بیزنس 7 کیلوگرم در نظر گرفته شده است. اگر برای سفر نیاز به حمل اشیاء خاص و یا حیوانات زنده دارید، بهتر است بعد از تهیه بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه و تعیین تاریخ و زمان سفر، اطلاعات لازم را به دست آورید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید.
قوانین حمل بار در پرواز تهران به ارومیه با ایران ایر

قوانین خرید اضافه بار در ایرلاین ایران ایر

بر اساس قوانین شرکت هواپیمایی ایران ایرحداکثر وزن مجاز هر بسته نباید بیشتر از ۳۲ کیلوگرم و حداکثر جمع ابعاد آن ۱۵۸ سانتی متر باشد بار بیشتر از این میزان اضافه بار محسوب می شود. به طور میانگین نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم برابر با یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر است و مبلغ دقیق آن برحسب قیمت بلیط،‌ طول پرواز و کلاس پرواز شما محاسبه می‌شود.در صورتی که می ‌دانید بار شما بیشتر از وزن مجاز است حداقل نیم ساعت زودتر از ساعت بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه به فرودگاه بروید تا تشریفات مربوط به پرداخت هزینه‌ها باعث از دست دادن پرواز نشود.
قوانین خرید اضافه بار در ایرلاین ایران ایر

پذیرایی ایران ایر در پرواز تهران به ارومیه چگونه است؟

هواپیمایی ایران ایر یکی از بزرگترین کترینگ‌ های خاورمیانه است. این شرکت به پشتوانه بیش از ۴۰ سال فعالیت در زمینه پروازهای داخلی و بین ‌المللی بهترین سرویس‌ های غذایی در کلاس هما و اکونومی به میهمانان خود ارائه می ‌دهد.

کلاس پروازی عادی:
سرویس غذایی مسافران ایران ایر بر اساس مدت زمان پرواز، مسیر پرواز و … برنامه ریزی می شود و تنوع بالایی در این نوع سرویس وجود دارد. در حال حاضر کیترینگ هما در مسیرهای پروازی که بیشتر از یک ساعت طول می کشد سرویس غذای گرم و اسنک گرم را به مسافران ارائه می کند.

کلاس پروازی ویژه هما:
سرویس غذایی برای مسافران ویژه هما کلاس تنوع و کیفیت ویژه ای دارد. این خدمات ویژه عبارتند از :
سرو غذا در ظروف چینی
انتخاب از بین سه نوع غذا در وعده های صبحانه و ناهار و شام
ارائه بسته کادویی زعفران در جعبه خاتم
سرویس چای و دمنوش های گیاهی در طعم های مختلف
پذیرایی از مسافران با میوه و گل

در صورتی که نیازمند غذایی با رژیم خاص هستید هنگام رزرو بلیط هواپیما یا ۴۸ ساعت قبل از پرواز به آژانس هواپیمایی صادر کننده بلیط اطلاع دهید. از جمله غذاهای خاص این ایرلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

غذای بیماران خاص مثل افراد مبتلا به دیابت، غذای بدون نمک و کلسترول
غذای رژیمی شامل غذای گیاهی و بدون لبنیات
غذای مخصوص نوزاد و کودک
غذاهای دریایی
پذیرایی ایران ایر در پرواز تهران به ارومیه چگونه است؟

امکانات پرواز تهران به ارومیه با ایرلاین ایران ایر چیست؟

با توجه به امکانات و شرایطی که شرکت هواپیمایی ایران ایر برای ناوگان هوایی خود در نظر گرفته است می توانید با خرید بلیط هواپیما ایران ایر تهران به ارومیه سفری جذاب و شگفت‌انگیز را تجربه کنید.
مهماندارانی که در ایران ایر مشغول به کار هستند، بسیار صبور و خوش برخورد بوده و تمام سعی و تلاششان بر این است تا رضایت مسافران را جلب نمایند ،همچنین امکانات رفاهی و پزشکی در طول سفر در اختیار مسافران قرار دارد.
امکانات پرواز تهران به ارومیه با ایرلاین ایران ایر چیست؟

مبدا | فرودگاه مهرآباد

فرودگاه مهرآباد به عنوان نخستین فرودگاه ساخته شده در خاورمیانه، در سال ۱۳۱۷ احداث شده ‌است. این فرودگاه در بخش غربی تهران واقع شده و نام خود را از روستای مهرآباد که پیشتر در آن منطقه قرار داشت گرفته ‌است. در حال حاضر این فرودگاه فقط برای پروازهای داخلی و برخی پروازهای زیارتی مورد استفاده قرار می گیرد و پروازهای بین المللی به مقصد تهران توسط فرودگاه امام خمینی انجام می شود.
فرودگاه بین المللی مهرآباد دارای ۶ ترمینال است. ترمینال ۱ و ۲ مختص ورود و خروج پروازهای خارجی بوده است؛ البته، ترمینال یک محل پروازهای خروجی حج عمره هم است. ترمینال ۳ و ترمینال ۵ مختص ورود و خروج پروازهای حج تمتع و همچنین ورودی حج عمره است. ترمینال ۴ خروجی مسافرین پروازهای داخلی و ترمینال ۶ مختص ورودی پروازهای داخلی است.
از جمله امکانات موجود در همه ترمینال های فرودگاه مهرآباد می توان به رستوران، کافی شاپ، سالن ترانزیت، سالن عمومی ، غرفه کتاب ، عابربانک ، نمازخانه و... اشاره کرد. امکانات کلی فرودگاه شامل پارکینگ ، خط مترو، شعب بانک های مختلف، دفتر بیش از 15 شرکت هواپیمایی، ایستگاه تاکسی و ایستگاه اتوبوس ، دفتر هتل های مختلف می شود.
مبدا | فرودگاه مهرآباد

فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه

فرودگاه بین‌ المللی شهید باکری ارومیه در سال ۱۳۴۲ در شهر ارومیه به مساحت ۳۴۳ هکتار ساخته شد و سه سال بعد در سال ۱۳۴۵ به بهره ‌برداری رسید. هم اکنون این فرودگاه در شمال شهر و نزدیک شهر خوی واقع شده است که به راحتی می توان با تاکسی و خودرو شخصی به آن دسترسی پیدا کرد.
فرودگاه بین المللی ارومیه دارای دو ترمینال داخلی به مساحت 4200 متر مربع و یک ترمینال خارجی به مساحت 4400 متر مربع می باشد و هر دو ترمینال مجهز به دستگاه های تفتیش بار و مسافر هستند.
در همه ی این ترمینال ها امکاناتی از جمله: صندلی های راحت برای استراحت مسافران، نمازخانه، گیت های مختلف چک این، بازرسی، غرفه های مخصوص خرید ملزومات و خرید سوغاتی های ایران و ارومیه، رستوران، فست فود و کافه، دفاتر هواپیمایی های داخلی و چند غرفه مخصوص شرکت های هواپیمایی خارجی، دفاتر تهیه و اجاره ی ماشین و بسیاری از امکانات دیگر وجود دارد.
فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه

خدمات VIP و CIP فرودگاهی چیست؟

عبارت CIP مخفف کلمه Commercial Important Person به معنی افراد مهم اقتصادی/تجاری است که معمولا شامل مدیران سازمانها، شرکتها، کارخانجات و ادارات مهم و سرمایه گذاران حوزه های مختلف تجاری می شود. در اینجا منظور از سرویس C.I.P خدمات و سرویس هایی مانند دریافت کارت پرواز، تحویل و دریافت ،چمدان امور گمرکی ، گذرنامه و عوارض خروج ، بازرسی اختصاصی ، پذیرایی و استراحت در فضایی اختصاصی ،ترانسپورت در باند فرودگاه است. البته افراد عادی با پرداخت هزینه می توانند این خدمات را دریافت کنند.
VIP مخفف عبارت Very Important Person می باشد .این نوع خدمات معمولا برای افرادی ارائه می گردد که به لحاظ سیاسی بسیار معروف هستند مانند روسای جمهور، وزیران، سفیران ودیپلمات ها. درواقع این نوع خدمات با تامین امنیت مخصوصی همراه است و می توان گفت که تمامی خدمات CIP را با خود به همراه دارد. اما در این خدمات موضوع امنیت بسیار مورد توجه قرار می گیرد. به طوری که تمامی مراحل پرواز و ارائه خدمات با دوربین های محافظتی و محافظان شخصی تحت کنترل می باشد. از طرفی دیگر هزینه های خدمات VIP توسط ارگان مربوطه پوشش داده می شود.
خدمات VIP و CIP  فرودگاهی چیست؟