آیا خبر آتش سوزی در کاخ ورسای حقیقت دارد؟!

آتش سوزی کاخ ورسای | Fire at Versailles Palace

۱۶ آپریل بود که خبر شروع آتش سوزی در کلیاسی نوتردام فرانسه و همچنین پیشرفت شعله های آتش در این بنای تاریخی، کل اخبار روز جهان را پر کرده بود. البته این آتش سوزی تنها مختص به کلیسای نوتردام نماند و با بالا گرفتن شعله های آتش، ساختمان های مجاور نیز درگیر شدند. حال که بر سر بازسازی و ترمیم این کلیسا داستان های فراوانی به وجود آمده است، خبر آتش سوزی در کاخ ورسای فرانسه نیز تبیدل به یکی از تیترهای روز شده است! اما آیا این خبر واقعیت دارد؟ ما امروز در الی گشت می خواهیم تا این مورد را بررسی کنیم که آیا امکان این وجود دارد که آتش سوزی کاخ ورسای حقیقت داشته باشد یا خیر پس با ما همراه باشید.

نمای ورسای

آیا آتش سوزی کاخ ورسای واقعا اتفاق افتاده است؟

مطالب مرتبط:
سال ۲۰۱۸، پاریس بیشترین رشد گردشگری در ۱۰ سال اخیر را دارد
آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس + تصاویر و اخبار تکمیلی
آیا از حقایق برج ایفل در پاریس با خبرید؟

در نزدیکی های عصر دیروز که برابر است با ۳ اردیبهشت و ۲۳ آپریل، خبر آتش سوزی کاخ ورسای تیتر ۱ همه ی رسانه ها و خبرگزاری های جهان را در بر گرفت. با توجه به این که هفته ی پیش همانطور که در مقدمه گفتیم، آتش سوزی مهیبی در کلیسای نوتردام در پاریس اتفاق افتاد و واکنش های جهانی بسیاری را به این میراث با ارزش فرانسوی را نسبت به خود بر انگیخت، این بار دیگر نوبت آتش سوزی در کاخ ورسای؛ یکی دیگر از میراث تاریخی بسیار مهم فرانسوی ها چه برای خودشان و چه برای جهانیان بود که طعمه ی حریق آتش شود و آسیب ببیند و یا حتی از بین برود. اما آیا خبر آتش سوزی کاخ ورسای واقعا حقیقت دارد؟

جواب این سوال، همان نکته ای است که ما می خواهیم در این مطلب به آن برسیم. تمامی خبرگزاری ها در ابتدا به عکس های ارسالی از شاهدین حاضر در محل استناد کرده و این خبر را در صفحه ی اول اخبار خود قرار دادند که با توجه به عکس های رسیده، این کاخ تاریخی در حال سوختن است! حتی در مشروح اخبار برخی از این خبرگزاری ها این گونه آورده شد که:

با استناد به تصاویر و فیلم هایی که تا به الان در فضای مجازی ارسال شده است، نشان از این دارند که در کاخ ورسای آتش سوزی اتفاق افتاده است و گویا این آتش در حال پیشروی است.

کاخ ورسای

این خبر باعث نگرانی خیلی ها از جمله شهروندان پاریسی و فرانسویان در دیگر نقاط این کشور شد و در نتیجه، مسئولان شهر پاریس نسبت به این خبر واکنش نشان دادند. یکی از مسئولان شهرداری شهر ورسای که در حومه ی پاریس قرار گرفته است، در اخبار منتشر شده در خصوص آتش سوزی کاخ ورسای این خبر را به صورت کلی تکذیب کرد و در توضیح آن به خبرگزاری ها گفت: آتش سوزی مهیبی تنها در پارکینگ یک ساختمان در نزدیکی کاخ رخ داده است که در حال اطفای آن هستیم.

با پخش این خبر بلافاصله مسئولین شهر و شهرداری شهر ورسای واکنش نشان داده و خبر آتش سوزی در ورسای را کاملا رد کردند. این آتش سوزی گویا تنها در یکی از پارکینگ های اطراف ورسای رخ داده بوده و دود آتش آن به گونه ای ساتع شده بوده است که گویی این آتش از کاخ ورسای بیرون می آمده است! کل خبر در واقع همین بوده که باعث رعب و وحشت دورباره ی فرانسویان شده بوده است.

در نتیجه؛ کاخ ورسای سالم و پابرجا است و خبر آتش سوزی کاخ ورسای تنها یک خبر بی اساس است و صحت ندارد.

آیا آتش سوزی کاخ ورسای واقعا اتفاق افتاده است؟

کاخ ورسای و آتش سوزی در کاخ ورسای

حال که صحت و عدم صحت خبر آتش سوزی کاخ ورسای را بررسی کردیم، بیایید تا به صورت مختصر با کاخ ورسای آشنا شوید. ورسای یکی از نواحی نزدیک پاریس است که عمده ی شهرتش به خاطر این است که یکی از بزرگ ترین کاخ های دنیا را در خود دارد. کاخ ورسای یکی از بزرگ ترین و مجلل ترین کاخ های جهان است. این کاخ توسط لویی ۱۴ در شکارگاه سلطنتی و به منظور متمرکز کردن تمامی قدرت فرانسه در یک مکان ساخته شده است. این کاخ بسیار زیبا و طلایی ساخته شده است و یکی از سازه های بی رقیب در حال حاضر است. در دوره ی حاضر این کاخ به عنوان یکی از کاخ های میراث یونسکو به حساب می آید و تحت ساخت معماران معروف اروپایی ساخته شده است. در این کاخ مجموعه های دیگری نیز ساخته شده است که دارای زیبایی بصری زیادی هستند. بیتشر تاریخ فرانسه یا در این کاخ اتفاق افتاده یا فرمانش از این کاخ صادر شده است.

ورسای WEATHER

ساختمان ورسای

لویی چهاردهم این کاخ را ساخت تا علاوه بر نشان دادن قدرت و شکوه فرانسه، همه ی دستگاه دولتی و غیر دولتی در فرانسه را که ممکن بود قدرتی داشته باشند را به دور هم جمع نماید و از تحرکات غیر قابل پیش بینی آنان و یا قدرت گیریشان جلوگیر کند.

در سال ۲۰۰۴ با تصویب بودجه ای ۴۰۰ میلیون یورویی تصمیم بر بازسازی این بنا گرفته شد و از آن زمان تا به الان کارشناسان در این کاخ برای بازسازی حضور دارند. ممکن است این مدت بازسازی ۲۰ سال تمام طول بکشد.

یکی از زیباترین بخش های کاخ ورسای، تالار آیینه ها است که در سال ۱۶۷۸ میلادی ساخته شده و یکی از مشهورترین قسمت های کاخ ورسای است. تالار آیینه که پر است از آیینه های مختلف، در طبقه ی اول این کاخ قرار گرفته است و علتش نیز رفلاکس محیط باغ در این آیینه ها بوده است. در کل نزدیک به ۶۰۰ آیینه در این تالار به خصوص قرار گرفته است و از ۱۷ پنجره ای که در آن وجود دارد، نمای باغ و انعکاسشان در این آیینه ها مشخص و معلوم است. تالار آیین ها برابر با ۷۳ متر طول و ۱۲ متر ارتفاع و در نهایت ۱۱ متر عرض می باشد.

وقتی جیرجیرک گران‌تر از طلا می‌شود!
وقتی جیرجیرک گران‌تر از طلا می‌شود!
خطوط پروازی بین ایران و عمان به ۴۸ پرواز در هفته افزایش یافته است!
خطوط پروازی بین ایران و عمان به ۴۸ پرواز در هفته افزایش یافته است!
تبدیل فرودگاه بین المللی پکن به بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی جهان
تبدیل فرودگاه بین المللی پکن به بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی جهان
گردشگران خارجی چگونه احساس امنیت می کنند؟
گردشگران خارجی چگونه احساس امنیت می کنند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code