بلیط هواپیما

آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس + تصاویر و اخبار تکمیلی

آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس یکی از جاذبه های تاریخی و گردشگری مشهور فرانسه و جهان متاسفانه روز گذشته، دوشنبه شب، دچار آتش سوزی مهیبی شد. شدت این آتش سوزی به حدی بود که بلافاصله پس از شروع آتش سوزی شعله های مهیبی زبانه کشید و بخش های مهمی از سقف کلیسا را در بر گرفت. از دیشب تصاویر و ویدیوهایی از این آتش سوزی در شبکه های مجازی دست به دست شده و توجه همه را به این نقطه از پاریس جلب کرده است. اخبار تکمیلی و گزارش آتش نشانی پاریس در مورد آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس و وضعیتِ فعلی این بنا را با هم می خوانیم. با الی گشت همراه باشید.

آتش سوزی در کلیسای نوتردام
مطالب مرتبط:
۱۲ واقعه تاریخی مهم و تاثیرگذار که پاریس را شکل داده اند!
موجودات خیالی و ترسناک کلیسای جامع نوتردام
کلیساهای گوتیک بی نظیر باقی مانده از قرون وسطی در اروپا

کلیسای نوتردام پاریس شامگاه دوشنبه ساعت ۷ بعدازظهر به دلایلی که هنوز نامعلوم است دچار حریق و آتش سوزی مهیبی شد که به سرعت گسترش پیدا کرد. بر اساس آخرین گزارش و خبرها که در اولین ساعات امروز، سه شنبه منتشر شده، مامورین آتش نشانی پاریس پس از ساعت ها تلاش بی وقفه برای مهار آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس موفق شده اند این آتش را تحت کنترل در بیاورند و از خسارت های بیشتر جلوگیری کنند.

فرو ریختن سقف کلیسای نوتردام

آقای گابریل پلو، سخنگوی شهرداری پاریس در مصاحبه ای در مورد آتش سوزی کلیسای نوتردام اظهار کرد:

«آتش سوزی به طور کامل تحت کنترل قرار دارد. آتش تا حدود زیادی خاموش شده و هنوز برخی ساختمان های مسکونی اطراف این بنا هم دچار حریق شده اند که می بایست اطفاء حریق شوند.»

چیزی که هنوز مشاهده می شود دود غلیظی است که از بالای بنا به هوا بلند می شود و زبانه های آتش هم همچنان در اطراف دو برج ناقوسش مشاهده می شوند.

رئیس آتش نشانی پاریس، ژان کلود گاله در مصاحبه ای با خبرنگاران در مورد میزان خسارت هایوارد شده بیان کرد:

«متاسفانه تاکنون مناره و سقف کلیسا بر اثر آتش سوزی مهیب فرو ریخته است، اما هنوز ساختار و سازه اصلی این بنا سالم باقی مانده است. اکنون می توانیم با قاطعیت بگوییم که دو برج کلیسای نوتردام از این آتش سوزی مهیب جان سالم به در برده اند.»

با این حال، هنوز هم خطرات بالقوه ای در ساختار داخلی بنا وجود دارد و هر لحظه امکان فرو ریختن بخش هایی از کلیسا وجود دارد. مامورین آتش نشانی از دیشب و زمان شروع آتش سوزی بی وقفه در حال تلاش هستند تا این آتش را مهار کنند.

به گزارش آتش نشانی پاریس، تنها خسارت جانی در این آتش نشانی مربوط به یکی از مامورین آتش نشانی است که در جریان اطفاء حریق دچار آسیب شده و اکنون تحت مداوا قرار دارد.

هنوز علت و دلیل آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس مشخص نشده است. اما دادستانی پاریس یک تیم تحقیقاتی ویژه برای بررسی و مشخص کردن علت بروز آتش نشانی کلیسای نوتردام تشکیل داده است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در بیانیه ای عمومی قول داد که به سرعت عملیات بازسازی و مرمت این بنای تاریخی و ارزشمند آغاز شود. وی اظهار کرد:

«کلیسای نوتردام در حال سوختن است و من غم و ناراحتی حاصل از این حادثه را کاملا درک می کنم. اما امشب، می خواهم از امید هم سخن بگویم. بیایید به این موضوع افتخار کنیم که ما ۸۰۰ سال پیش کلیسای جامعی ساخته ایم که در طول سال ها و قرن ها پابرجا و استوار باقی مانده است. بنابراین امشب با قطعیت می گویم: ما آن را دوباره می سازیم!»

رئیس جمهوری فرانسه همچنین از سرویس های اورژانس و آتش نشانی تشکر کرد و همدردی خود را با کاتولیک های فرانسه و همین طور سرتاسر جهان برای آتش گرفتن این کلیسا اعلام کرد.

آتش سوزی پاریس

پلیس پاریس به مردم هشدار داده که از نزدیک شدن به این بنا خودداری کنند و برای گرفتن عکس و ویدیو در این منطقه ازدحام نکنند تا نیروهای آتش نشانی و امدادی بتوانند به سرعت تردد کنند.

منبع: euronews.com

تخفیف استثنایی الی گشت: ۱۰% تخفیف تور هند تا جمعه ۲۶ خرداد ۹۶
تخفیف استثنایی الی گشت: ۱۰% تخفیف تور هند تا جمعه ۲۶ خرداد ۹۶
دریافت ارز مسافرتی توسط مسافران جام جهانی با FAN ID
دریافت ارز مسافرتی توسط مسافران جام جهانی با FAN ID
تصاویری از مراحل ساخت «فرودگاه دکسینگ پکن»، بزرگ ترین فرودگاه جهان!
تصاویری از مراحل ساخت «فرودگاه دکسینگ پکن»، بزرگ ترین فرودگاه جهان!
آیا سنگ افراشته های محوطه باستانی شهریری در مشگین شهر ساماندهی می شوند؟
آیا سنگ افراشته های محوطه باستانی شهریری در مشگین شهر ساماندهی می شوند؟