بلیط هواپیما

تزریق ۱۰۰ میلیارد روبل به اقتصاد روسیه

اقتصاد روسیه جان تازه ای گرفت!

در پی برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، رئیس کمیته برنامه ‌ریزی این مسابقات اعلام کرد: اقتصاد روسیه در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی در سال جاری با درآمدی به میزان  ۱۰۰ میلیارد روبل روبرو شد. این بار قصد داریم شما را از چند و چون این خبر آگاه سازیم پس لطفا در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جام جهانی روسیه
مطالب مرتبط:
تاثیر جام جهانی روی گردشگری روسیه
سفر بیش از دو میلیون گردشگر ورزشی به روسیه!
پوتین وعده سفر به روسیه بدون ویزا را داد

در دو ماهی که کشور روسیه به دلیل این رویداد مهم، توجه تمام دنیا را به خود منعطف کرده بود یعنی ماه های ژوئن و ژوئیه موفق شد با درآمد ارزی ناشی از برگزاری این مسابقات مجدد بر سر زبان ها افتاد و اقتصاد روسیه جان تازه ای گرفت، به گونه ای که الکسی سوروکین، رئیس کمیته برنامه ریزی جام جهانی اظهار داشت: این کشور ۱.۶ میلیارد دلار درآمد را در مجموع از برگزاری این مسابقات نصیب خود کرد.

جام جهانی موثر بر اقتصاد روسیه

همچنین سرگی سوبیانین نیز که شهردار مسکواست قبلا ابراز داشته بود:

این شهر در جریان برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ موفق شد  ۲۰۶ میلیون دلار درآمد کسب کند، اما در مجموع و در سال جاری یازده میلیارد و سیصد میلیون دلار توسط گردشگران خارجی به اقتصاد روسیه تزریق شد و در همین راستا رئیس آژانس گردشگری روسیه، اولگ سوفونوف هم گفت: تعداد گردشگران خارجی که در مدت برگزاری مسابقات به روسیه سفر کردند حدود ۵ میلیون نفر می باشند.

حال و هوای جام جهانی

اما پیشتر هم بانک مرکزی روسیه در این خصوص اعلام کرده بود که برگزاری جام جهانی می ‌تواند موجب رونق اقتصاد در روسیه شود که این موضوع  در سه ماهه دوم و سوم سال جاری مشهود خواهد بود. به گفته این بانک، هزینه های مهیا کردن و آماده سازی این رویداد جهانی هم به منظور حمایت از اقتصاد این کشور و رونق آن نیز بوده است. اقتصاد این کشور بعد از دو سال که با رشد منفی همرا بود، در سال گذشته اما با رشد مثبت روبرو شد. همچنین این بانک اعلام کرد که تاثیرات اقتصادی و مثبت برگزاری این تورنمنت با توجه به سه ماهه دوم و سوم سال جاری موجب افزایش تقاضای کالا های مصرفی و خدمات و رشد اشتغال می گردد.

روسیه

ولادمیر پوتین هم به عنوان رئیس جمهور روسیه اعلام کرده بود که در نظر دارد تا از فرصت جام جهانی فوتبال که از اواسط ژوئن تا اواسط ژوئیه در این کشور برگزار می‌شود، جهت مطرح کردن روسیه به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی و رونق دادن به مناطقی که با رکود مواجه شدند، استفاده کند.

حال و هوای جام جهانی

تحلیلگران اقتصادی روسیه هم گفتند جام جهانی که در ۱۱ شهر این کشور برگزار می گردد می‌تواند موجب رشد ۲ درصدی در تولید ناخالص ملی گردد اما با این حال بانک مرکزی هشدار داده است که این رویداد ممکن است موجب افزایش قیمت های کالاهای مصرفی و خدمات (مثل غذا، سرگرمی و هتل) شود، چیزی که تاکنون برای کاهش میزان تورم علیه آن می جنگیدند، که در همین راستا و قبل از برگزاری این مسابقات، مسئولان این کشور، برخی از هتل ها را که قیمت اتاق های خود را تا حتی ۵۰۰۰ درصد نیز افزایش داده بودند، تذکر دادند.

سنگینی سیاه چاله های اینترنتی بر دوش موتورهای جستجو
سنگینی سیاه چاله های اینترنتی بر دوش موتورهای جستجو
بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش برگزار می شود
بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش برگزار می شود
سرنوشت روز مجسمه در ایران به کجا خواهد رسید؟
سرنوشت روز مجسمه در ایران به کجا خواهد رسید؟
به دلیل احتمال وقوع سیل، ورود به مناطق گردشگری طبس ممنوع شد!
به دلیل احتمال وقوع سیل، ورود به مناطق گردشگری طبس ممنوع شد!