اولین کنسرت خیابانی در تهران برگزار شد

اولین کنسرت خیابانی با نوای محمد معتمدی

بوستان آب و آتش در روز پنج شنبه ۸ شهریور ماه، میزبان اولین کنسرت خیابانی رایگان بود که بدون هیچ حواشی امنیتی برگزار شد. اجرای ارکستر سازهای ملی که با خوانندگی محمد معتمدی و رهبری علی اکبر قربانی به عنوان اولین کنسرت خیابانی در بوستان آب و آتش اجرا شد، مورد توجه عموم نیز واقع شد. در ادامه همراه با الی گشت باشید تا به بررسی اجرای اولین کنسرت خیابانی در ایران بپردازیم.

کنسرت خیابانی محمد معتمدی
مطالب مرتبط:
نمایشگاه شهر گردشگر تهران افتتاح شد
شور و هیجان در تئاترهای شهر تهران
بهترین تفریحات رایگان در تهران

بحث کنسرت های خیابانی از ابتدای مرداد ماه و پس از پستی که همایون شجریان (خواننده آواز اصیل ایرانی) در اینستاگرام قرار داد و تمایلش را برای برگزاری چنین کنسرت هایی به صورت رایگان و برای عموم نشان داد، داغ شد. اما پیش از آن نیز سابقه برگزاری در شکل‌های مختلف بزرگ و کوچک را داشته است. در پنج شنبه گذشته، نقالی از امام علی (ع) توسط مرشد میرزا علی در ابتدای کنسرت خیابانی ارکستر سازهای ملی اجرا شد. مجری اولین کنسرت خیابانی، محمد مهدی رضا زاده در خصوص این برنامه اعلام کرد که اجرا و هماهنگی های این کنسرت با همکاری مجموعه گردشگری عباس آباد و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی شکل گرفت. اولین شب اجرای کنسرت خیابانی ارکستر سازهای ملی به قدری با استقبال روبرو شد که با کمبود صندلی برای تماشاچیان مواجه شد، مشکل دیگری که وجود داشت نیز این بود که زمان زیادی صرف کوک کردن ساز ها در روی صحنه شد.

اولین کنسرت خیابانی رایگان

از نکات قابل توجه این کنسرت علاوه بر صداگذاری خوبی که شکل گرفت، عدم وجود مشکل امنیتی در حین اجرا و همکاری و همدلی مردم بود به گونه ای که تماشاچیان به هنگام اجرای قطعه “ای ایران” که بدون تمرین و هماهنگی قبلی برگزار شد، از جا برخاستند و با معتمدی و گروه نوازندگان این قطعه را زمزمه کردند و در ادامه نیز به درخواست تماشاچیان محمد معتمدی و بعد از آن قطعه، قطعه “سوگند” را بدون همراهی نوازندگان اجرا کرد.

کنسرت محمد معتمدی

محمد معتمدی در شب اجرای خود ابراز داشت: ما نیت داریم تا با اجرای این کنسرت نشان دهیم که اجرای این گونه کنسرت ها و برنامه ها برای امنیت عموم مشکلی در پی نخواهد داشت. همچنین قبل از شروع برنامه خود نیز از موسسه هنرهای معاصر، ارکستر سازهای ملی و تمامی دست اندرکارانی که به برگزاری این کنسرت خیابانی کمک کردند، تشکر کرد.

کنسرت خیابانی رایگان محمد معتمدی

نوازندگان

نوازندگان این کنسرت شامل سینا جهان آبادی، ابراهیم قائدی، کوروش دانایی، بهمن فریاد رس، شیما شاه محمدی، آزاده امیری، بهزاد رواقی، سیاوش کامکار، وحید اسدالهی، حمید قنبری، صدا صدیقی، آرش ضرابی، امین حیدری و بهنام ابولقاسم بودند.

اولین کنسرت خیابانی

قطعه های اجرا شده

معتمدی نیز علاوه بر آن دو قطعه ای که اعلام شد، قطعاتی از جمله دگر چه خواهی قطعه ای از حبیب الله، بدیعی بهار دلکش اثر درویش خان، گل صبح، ساز و آواز، کویر، رنگ شرقی، شکایت دل از پرویز یاحقی، خوش آمدی و همچنین بهار من اثری از علی تجویدی را به اجرا درآورد.

گفتنی است که ارکستر سازهای ملی شامل نوازندگان سازهایی از جمله تار، سنتور، قیچک، کمانچه، قانون، نی و تنبک می باشد.

ماجراجویی و تفریح در بام تهران
ماجراجویی و تفریح در بام تهران
دریاچه چیتگر، محلی برای تفریح و آرامش در پایتخت
دریاچه چیتگر، محلی برای تفریح و آرامش در پایتخت
آیا تنها بنای جهانی یونسکو در پایتخت را می شناسید؟
آیا تنها بنای جهانی یونسکو در پایتخت را می شناسید؟
تهرانگردی: پارک ساعی
تهرانگردی: پارک ساعی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code