بلیط هواپیما

ایستگاه مترو مرکز تجارت جهانی ویران شده در ۱۱ سپتامبر بازگشایی شد

ایستگاه مترو مرکز تجارت جهانی

۱۷ سال پیش و در پی عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر در نیویورک که در محل مرکز تجارت جهانی رخ داد، زیرساخت های ایستگاه مترو مرکز تجارت جهانی نابود شد و بخشی از این ایستگاه مترو به نام کورتلند استریت (Cortlandt Street) در زیر ویرانه های برج های دوقلو دفن شد. این مکان اما به تازگی بازگشایی شد، در ادامه این مطلب با الی گشت همراه باشید.

بازگشایی ایستگاه مترو مرکز تجارت جهانی
مطالب مرتبط:
اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک
نیویورک و دیدنی هایش
نیویورک را با غذاخوری های ارزان قیمتش بشناسید

این ایستگاه که عملیات بازسازی آن به دلیل بازسازی برج های اطراف به تاخیر افتاده بود، در خط شماره ۱ مترو قرار دارد و بازسازی آن در سال ۲۰۱۵ با اختصاص ۱۸۱ میلیون دلار بودجه شروع شد و به نام WTC Cortlandt نامگذاری شد. طرح جدید ایستگاه مترو مرکز تجارت جهانی از ستون های کمتری تشکیل شد و چندین پلت فرم به منظور افزایش قابلیت انجام مانور در آن تعبیه گردیده است، خصوصا برای افرادی که دچار محدودیت های حرکتی هستند و از ویلچیر یا اسکوترهای موتوری استفاده می کنند.

ایستگاه مترو مرکز تجارت جهانی

از خصوصیات جالب توجهی که به این ایستگاه جدید اضافه شده است، دیواری است که در آن جملاتی از اعلامیه استقلال ۱۷۷۶ و اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل متحد ۱۹۴۸ حک شده است. در پی بازگشایی این ایستگاه مترو، متروی نیویورک در صفحه توییتر خود نوشت: ایستگاه مترو مرکز تجارت جهانی جدید WTC Cortlandt که در خط ۱ واقع شده است، اکنون به روی عموم باز شده است و به صورت کامل در دسترس مسافران می باشد، به منظور راحتی بیشتر مسافران، ستون های کمتری در ایستگاه ساخته شده است و برای روزهای گرم تابستان و جهت خنک نگه داشتن دمای هوا، دارای یک سیستم تهویه هوا می باشد.

ایستگاه مترو وبزان شده در 11 سپتامبر

این ایستگاه که در مرکزی ترین نقطه‌ مرکز تجارت جهانی (World Trade Center) و در خیابان کورتلند (Cortlandt) قرار گرفته است، در ۱ جولای ۱۹۱۸، زمان آغاز به کار مترو، خیابان کورتلند دقیقا در بالای این ایستگاه واقع شده بود که در طول مراحل ساخت مرکز تجارت جهانی و در اواخر دهه ۱۹۶۰ تخریب شد. بعد از حملات ۱۱ سپتامبر، پروژه های بازسازی بزرگ و اساسی در منطقه لاور منهتن (Lower Manhattan) به اجرا درآمد تا این منطقه به یک منطقه تجاری و مقصد گردشگری و قطب حمل و نقلی نیویورک تبدیل شود. ایستگاه جدید WTC Cortlandt برای دسترسی به بازدیدکنندگان موزه‌ی ملی یادبود ۱۱ سپتامبر (National September 11 Memorial & Museum) ، همچنبن پارک یادبود این ۱۱ سپتامبر و پارک آزادی (Liberty Park)، که در فاصله بسیار نزدیک به این ایستگاه واقع شده اند، بسیار مناسب است.

ایستگاه مترو کورت لند

در همین رابطه نیز، رئیس اتحادیه‌ داون تاون نیویورک (Downtown New York) اظهار داشت: لاور منهتن (Lower Manhattan) که یکی از مهم ترین مناطق اتصالی در نیویورک محسوب می شود و با استفاده از متروها، کشتی ها، اتوبوس ها و دوچرخه ها، راه‌ های دسترسی بسیار خوبی به حمل و نقل عمومی برای آن در نظر گرفته شده است. افتتاح ایستگاه WTC Cortlandt موجب بازگرداندن غرور جامعه دان تاون(Down town) می شود و اقدام بسیار مهمی در سوابق عملیاتی WTC می باشد.

جزئیات تخصیص بودجه ۴ میلیارد دلاری برای حفاظت از یوز آسیایی
جزئیات تخصیص بودجه ۴ میلیارد دلاری برای حفاظت از یوز آسیایی
افتتاح فرودگاه جدید استانبول
افتتاح فرودگاه جدید استانبول
نگرانی از افزایش روزافزون گردشگران به ایتالیا
نگرانی از افزایش روزافزون گردشگران به ایتالیا
زیر بار پرداخت باج های اینترنتی نروید
زیر بار پرداخت باج های اینترنتی نروید