بیش از ۴۷ میلیون مسافر در سال ۹۷ مهمان فرودگاه های کشور

تعداد مسافران سال ۹۷

آمار شاخص های هوانوردی از تعداد مسافران سال ۹۷ خبر از جا به جایی بیش از ۴۷ میلیون مسافر در فرودگاه های کشور که تحت مالکیت شرکت فرودگاه های ایران می باشد داد. بر اساس گزارش روابط ‎عمومی شرکت فرودگاه ‎ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه شده از گروه آمار و اطلاعات هوانوردی ، فرودگاه ‎هایی که تحت مالکیت شرکت فرودگاه های کشور با انجام نزدیک به ۳۸۹ هزار فروند نشست و برخاست توانسته تعداد مسافران سال ۹۷ را به میزان ۴۷ میلیون و ۶۴۷۳۱ مسافر، به همراه نزدیک به ۴۷۰ میلیون و ۷۸۶ هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابجا نماید. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بخوانیم.

تعداد مسافران سال 97 و جا به جای آن ها از فرودگاه های کشور
مطالب مرتبط:
روادید پاکستان برای ایران و ۴۷ کشور دیگر تسهیل شد
تفاوت کدهای فرودگاهی ایکائو و یاتا در چیست؟
آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

بر اساس همین گزارش تعداد مسافران سال ۹۷ در فرودگاه مهرآباد به میزان ۱۲۶ هزار و ۳۰ فروند بیشترین نشست و برخاست هواپیما را به خود اختصاص داده و با جا به جایی تعداد مسافران سال ۹۷ به میزان بیش از ۱۴ میلیون و ۸۲۶ هزار مسافر به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه کشور قرار گرفته است. پس از فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد با ۶۰۳۳۵ فروند نشست و برخاست و میزبانی تعداد مسافران سال ۹۷ به اندازه بیش از ۸ میلیون و ۸۲۵ هزار مسافر به عنوان دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی (ره) با ۴۷۴۴۶ فروند نشست و برخاست و پذیرش ۷ میلیون و ۲۷۱ هزار مسافر در جایگاه سوم تعداد مسافران سال ۹۷ قرار گرفته است.

تعداد مسافران سال 97 و جا به جای آن ها از فرودگاه های کشور

جدای از تعداد مسافران سال ۹۷ فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از  ۱۴۱ میلیون و ۷۰۴ هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست فرودگاه ها در حمل بار و پس از آن فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش نزدیک به ۱۰۲ میلیون و ۹۵۰ هزار کیلوگرم بار رتبه دوم و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از ۸۶ میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎ بعدی قرار گرفتند. بر اساس آمار ارائه شده سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای سال ۹۷ شامل نشست و برخاست ۳۲۰ هزار و ۲۷۹ فروند هواپیما بوده که طی آن بیش از ۳۶ میلیون و ۹۲۰ هزار نفر تعداد مسافران سال ۹۷ و بیش از ۲۷۲ میلیون و ۸۵۲ هزار کیلوگرم بار جا به جا شده است.

تعداد مسافران سال 97 و جا به جای آن ها از فرودگاه های کشور

با توجه به اینکه فرودگاه مهرآباد به صورت داخلی فعالیت می کند در این بخش نیز این فرودگاه، طبق آمار، در رتبه نخست قرار گرفته و پس از آن فرودگاه مشهد با ۴۹۷۲۸ فروند نشست و برخاست توانسته تعداد مسافران سال ۹۷ در بخش پروازهای داخلی را به نزدیک هفت میلیون و ۲۵۴ هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۵۷ میلیون و ۱۲۲ هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم قرار گرفته و فرودگاه شیراز با ۲۷۶۲۱ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از دو میلیون و ۶۶۲ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۲۰ میلیون و ۳۶۱ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد. علاوه بر این بر اساس این آمار سهم پروازهای بین ‎المللی و تعداد مسافران سال ۹۷ در فرودگاه‎ های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه ‎ها نیز شامل نشست و برخاست ۶۸۶۲۳ فروند هواپیما بوده که طی آن بیش از ۱۰ میلیون و ۱۴۴ هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به ۱۹۷ میلیون و ۹۳۴ هزار کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده ‎است.

تعداد مسافران سال 97 و جا به جای آن ها از فرودگاه های کشور

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست بیش از ۴۶۶۲۱ فروند هواپیما، تعداد مسافران سال ۹۷ این فرودگاه  به هفت میلیون و ۲۵۲ هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به ۱۴۱ میلیون و ۳۲۲ هزار کیلوگرم بار و مرسولات رسیده که در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۱۰۶۰۷ فروند نشست و برخاست هواپیما، اعزام و پذیرش نزدیک به یک میلیون و ۵۷۲ هزار مسافر از تعداد مسافران سال ۹۷ و ارسال و پذیرش بیش از ۲۸ میلیون و ۹۶۴ هزار کیلوگرم بار را بر عهده داشته که در رتبه دوم و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۳۷۰۲ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش ۴۴۴ هزار و ۵۰ مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۰میلیون و ۵۸۵ هزار کیلوگرم بار در رتبه‎ سوم قرار گرفته ‎است.

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری خرمشهر
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری خرمشهر
آشنایی با تمام جاذبه های طرقبه مشهد
آشنایی با تمام جاذبه های طرقبه مشهد
تپه حسنلو نقده، سکونتگاهی باستانی در استان آذربایجان غربی
تپه حسنلو نقده، سکونتگاهی باستانی در استان آذربایجان غربی
ییلاق مازیچال محو شده در دل ابرها
ییلاق مازیچال محو شده در دل ابرها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code