به مناسبت روز ارتش فرودگاه های تهران تعطیل است

تعطیلی فرودگاه های تهران

شرکت فرودگاه های ایران همزمان با برگزاری روز ارتش جمهوری اسلامی و اجرای مانور هوایی نیروهای مسلح که در روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه تعطیلی فرودگاه های تهران را اعلام کرد. بر اساس اعلام این شرکت پروازهای باری و مسافربری در سه فرودگاه امام ‌خمینی (ره)، مهرآباد و پیام از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح به مدت ۴ ساعت انجام نخواهد شد. بر اساس ‌گزارش ایسنا شرکت فرودگاه‌ ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرده به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح روز ۲۹ فروردین، رژه و مانور هوایی نیروهای مسلح در آسمان تهران انجام شده و متناسب با آن تعطیلی فرودگاه های تهران به مدت ۴ ساعت خواهد بود. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بخوانیم.

تعطیلی فرودگاه های تهران در روز ارتش
مطالب مرتبط:
آشنایی با فرودگاه مهرآباد
معرفی فرودگاه پیام در استان البرز
چه شهرهایی در ایران فرودگاه دارند؟

سعید اکبری به عنوان معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ ها و ناوبری هوایی کشور اعلام کرد: این رژه هوایی که نمادی از اقتدار نظام و ارتش جمهوری اسلامی دارد، با هماهنگی نزدیک بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و شرکت فرودگاه‌ های کشور انجام خواهد شد. بر همین اساس و به‌ منظور حفظ ایمنی پروازهای شرکت کننده در رزمایش و سایر پروازهای مسافربری و باری، با پیشنهاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، تعطیلی فرودگاه های تهران شامل فرودگاه ‌های داخل TMA فرودگاه مهرآباد که فرودگاه‌ های مهرآباد، امام ‌خمینی (ره) و پیام را در بر می گیرد، به ‌جز پروازهای شرکت کننده در رزمایش و مانور هوایی، از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ روز ۲۹ فروردین ماه به مدت ۴ ساعت بر روی سایر پروازها بسته اعلام شد.

تعطیلی فرودگاه های تهران در روز ارتش

سعید اکبری اضافه کرد: پیش از این خبر، در یک ماه گذشته با صدور اطلاعیه هوانوردی به تمامی شرکت ‌های هواپیمایی داخلی و خارجی تعطیلی فرودگاه های تهران در روز ۲۹ فروردین ماه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۱:۳۰ اعلام شده‌ تا در این ساعات پروازهای مسافری و باری انجام نمی‌شود. وی اظهار کرد: بنابراین تمامی خطوط هوایی داخلی و خارجی از این موضوع مطلع بوده و لازم است تعطیلی فرودگاه های تهران را به اطلاع مسافران خود رسانده و برنامه پروازی خود را به گونه ای تنظیم کنند که خارج از ساعات اعلام شده پرواز داشته باشند.

تعطیلی فرودگاه های تهران در روز ارتش

شرکت فرودگاه های ایران پیش از این نیز در سال‌ های گذشته به منظور حفظ امنیت برنامه ‌های ویژه روز ارتش جمهوری اسلامی و عدم تداخل با پروازهای مسافری، تعطیلی فرودگاه های تهران را ابلاغ کرده بود. بر اساس برنامه‌ ریزی ‌ها از ظهر فردا تمامی برنامه ‌های پروازی این سه فرودگاه به شرایط عادی خود باز خواهد گشت. طبق جدیدترین آمارهای اعلام شده از سوی شرکت فرودگاه ‌های کشور، دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی تهران در کنار فرودگاه مشهد دارای بیشترین میزان تردد در سال گذشته بوده و این سه فرودگاه در کنار حدود نیمی از تمام پروازهای سال گذشته فرودگاه ‌های ایران را مدیریت کرده اند. لازم به ذکر است مسافران می ‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر برای پروازهای فرودگاه مهرآباد با شماره تلفن ۱۹۹ و برای پروازهای فرودگاه امام ‌خمینی (ره) با شماره تلفن ۰۹۶۳۳ تماس بگیرند.

تقویت امکان اقامت گردشگران در مقاصد جنوبی کشور
تقویت امکان اقامت گردشگران در مقاصد جنوبی کشور
همه چیز درباره قوم مادها
همه چیز درباره قوم مادها
ایران صاحب برند ملی گردشگری می شود
ایران صاحب برند ملی گردشگری می شود
سکه‌ای تقلیدی از ضرب‌ِ اسکندر مقدونی در ایران کشف شد!
سکه‌ای تقلیدی از ضرب‌ِ اسکندر مقدونی در ایران کشف شد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code