بلیط هواپیما

تلاش ها در پی ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی

استان زنجان همواره در پی این بود تا در حوزه صنایع دستی و گردشگری، زنجان را به عنوان شهر صنایع فلزی به ثبت جهانی برساند. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان زنجان، الناز خدایی فرد اعلام کرد ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی، یکی از الویت های این سازمان است. برای اطلاع بیشتر از این خبر در ادامه با الی گشت همراه باشید.

صنایع فلزی استان زنجان
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به زنجان
بازار زنجان، نمونه ای از بازار سنتی قاجاری
برنامه سفر ۳ روزه به استان زنجان و تخت سلیمان

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان همچنین افزود: نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کنار جشنواره ملی آش ایرانی که هفته گذشته در زنجان برپا شد، با حضور ۱۳۰ غرفه صنایع دستی از ۳۱ استان و منطقه آزاد تجاری قشم همانند سال های گذشته برگزار شد و همه استان ها در رشته های که در آن شاخص هستند در این نمایشگاه حضور داشتند، این نمایشگاه بعد از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران، دومین نمایشگاه بزرگ در حوزه صنایع دستی می باشد و علاقه مندان و مخاطبان زیادی نیز دارد و همچنین از سوی هنرمندان و صنعت گران در این حوزه استقبال خوبی را به همراه دارد. تمامی این تلاش ها در جهت ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی بسیار موثر و حائز اهمیت است.

صنایع فلزی تزئینی زنجان

به گفته الناز خدایی فرد:

یکی از برنامه های امسال در این نمایشگاه که از هر استان سه غرفه صنایع دستی حضور داشتند، الزام آنها به این بود که یکی از غرفه ها دارای بسته بندی باشد تا به اهدافی که در خصوص بسته بندی صنایع دستی تعیین کرده‌ایم، برسیم و تقریبا نیمی از غرفه داران، محصولات خود را بصورت بسته بندی ارائه ‌کردند که این امر می‌تواند در جهت ارائه اثار شاخص تر در این زمینه بسیار تاثیر گذار باشد.

صنایع فلزی زنجان

خدایی فرد نیز ابراز داشت با توجه به اینکه زنجان به عنوان شهر ملی ملیله ثبت شد و در مراسم اختتامیه به شهردار و مدیرکل میراث فرهنگی این استان لوح مربوط به آن اهدا شد، ما ملیله را به منظور مبدا جغرافیایی صنایع ‌دستی ثبت کردیم و ادامه داد که ملیله برای همیشه برای زنجان خواهد ماند و خوشبختانه برای ثبت جهانی آن پیش داوری انجام شده است. سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان، با اعلام اولویت این استان در جهت ثبت زنجان به عنوان شهر صنایع دستی افزود: با عنایت به اینکه صنایع دستی استان زنجان بسیار کاربردی است و این موضوع در جهت ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی بسیار اهمیت دارد و به عنوان یک اصل مهم قلمداد می شود، کمک خواهد کرد تا بتوانیم این امر را محقق نماییم.

ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی

صدای آشنای چکش زدن در بازار مسگرها، شهر زنجان را متفاوت کرده است و این امر نقش موثری در نشان دادن اهمیت این شهر و توانایی آن در حوزه صنایع دستی دارد. مسگران زنجانی توانسته اند امروزه مس زنجان را بیشتر از گذشته مطرح کنند و موجب گسترش این صنعت در استان زنجان شوند، در حال حاظر بسیاری جوانان زنجانی نیز به کار در این عرصه علاقه مند شده و به همراه استادکاران خود مشغول فعالیت در این صنعت شده اند. صنعت مس زنجان به عنوان تولید داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است و می توان از این تولید داخلی در راستای ایجاد ظرفیت ها به منظور بهره وری بیشتر اقتصادی استفاده کرد و با اهمیت دادن به تولید داخلی موجب شده تا حال و هوای این صنعت روز به روز بهتر شود و توسعه یابد تا در نهایت قدمی موثر در جهت ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی برداشته شود.

دستگیری قاچاقچیان اشیای ۵ هزار ساله جیرفت
دستگیری قاچاقچیان اشیای ۵ هزار ساله جیرفت
موزه ی نارنجستان قوام شیراز به عنوان برترین موزه ی کشور شناخته شد
موزه ی نارنجستان قوام شیراز به عنوان برترین موزه ی کشور شناخته شد
کمپانی مایکروسافت تاریخ ساز شد
کمپانی مایکروسافت تاریخ ساز شد
یک پروتز به کمک حافظه می آید!
یک پروتز به کمک حافظه می آید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code