بلیط هواپیما

برگزاری جشنواره گل لاله گچسر از ۱۴ تا ۲۴ اردیبهشت

افتتاح بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر

روز گذشته به نقل از  خبرگزاری های رسمی کشور بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر برگزار شد. این جشنواره با حضور علی اصغر مونسان، معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار البرز، تعدادی از مدیران کل ادارات استان البرز و شمار زیادی از گردشگران جاده کرج – چالوس آغاز به کار کرد و میزبان علاقه مندان به گل و طبیعت شد. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه همراه با تیم خبری الی گشت باشید تا بیشتر درباره جزئیات جشنواره گل لاله گچسر اطلاعات داشته باشید.

جشنواره لاله های گچسر
مطالب مرتبط:
بیش از ۴۷ میلیون مسافر در سال ۹۷ مهمان فرودگاه های کشور
کشف خمره سفالی تاریخی در خانه ای مسکونی
نمایش بزرگترین شهاب سنگ ایران در کاخ گلستان

با توجه به آنچه که در بالا گفتیم، از روز ۱۴ اردیبهشت جشنواره لاله های گچسر برگزار شده و به ابتکار سرمایه گذاران بخش خصوصی از ۲۱ سال پیش در اردیبهشت ماه هر سال میزبان هزاران گردشگری در روستای گرماب گچسر در ۵۲ کیلومتری جاده کرج – چالوس است. یکی از مهمترین هدف های برگزاری جشنواره لاله های گچسر جذب گردشگر و تشویق مردم به حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، توسعه کشت گل و گیاه، استفاده بهینه از اراضی کشاورزی و باغی و همچنین معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی استان البرز می باشد. وسعت زمینی که در آن جشنواره لاله های گچسر برگزار شده یک هکتار بوده و در آن بیش از ۶۰۰ هزار گل لاله به نمایش گذاشته شده است.

همه ساله هزاران نفر به منظور بازدید از جشنواره لاله های گچسر به سمت این شهرستان ی روند و دست اندرکاران جشنواره با برپایی آن درصدد فرهنگ سازی و کمک به شکوفایی طبیعت ایران و استان البرز هستند. برپایی این جشنواره در محدوده جاده گردشگری کرج – چالوس بر زیبایی طبیعت جاده می افزاید و شاهکاری بی بدیل را مقابل چشم گردشگران می گذارد.

جشنواره لاله های گچسر

جشنواره لاله های گچسر به مدت ۱۰ روز (از ۱۴ تا ۲۴ اردیبهشت ۹۸) برگزار می شود و اقشار مختلف مردم می توانند در این جشنواره شرکت کنند و لحظات به یاد ماندنی را به ارمغان بیاورند. با توجه به فصلی که در آن قرار داریم و طراوت خاصی که در اثر بارش های اخیر در این منطقه به وجود آمده، قطعا می توانید لذت جشنواره ای که امسال در این منطقه برگزار می شود را دو چندان کند. بسیاری از گردشگران سال های گذشته را نیز در این جشنواره حاضر شدند و آن را تجربه کرده اند اما باز هم بی صبرانه خود را به روستای گرماب در جاده کرج – چالوس می رسانند تا باز هم شاهد جلوه گری گل های لاله باشند. تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره در هر سال به بیش از ۵۰۰ هزار نفر می رسد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علی اصغر مونسان، در آیین گشایش این جشنواره گفت:

امروز برگزاری این جشنواره نمونه ای از کارهای گردشگری حوزه کشاورزی است که به تازگی در کشور شروع شده است.

جشنواره لاله های گچسر

همچنین وی نیز ادامه داد:

در خصوص همین موضوع در شرق و غرب تهران برگزاری جشنواره لاله های گچسر یک رویداد خوب و مناسب به شمار می رود و مردم با قرار گرفتن در باغ موزه های کشاورزی می توانند از این فضا نهایت استفاده را داشته باشند. باغ لاله های گچسر با تنوع زیبایی که دارد یک جاذبه خوب گردشگری برای البرز است.

در ادامه بیاناتی که در خصوص جشنواره لاله های گچسر علی مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشت نیز اظهار کرد:

با توجه به جاذبه های گردشگری زیادی که استان البرز داراست تعداد زیادی از گردشگران این استان در تهران زندگی می کنند و علاوه بر این گردشگران تهرانی می توانند از فضای زیبای البرز با توجه به نزدیکی به پایتخت نیز استفاده کنند.

جشنواره لاله های گچسر

در ادامه اظهاراتی که علی مونسان داشت نیز گفت:

از همین رو انتظار می رود که استان البرز در حوزه گردشگری مسیر روبه رشدی را طی می کند و این توسعه به ویژه در بخش طبیعت گردی این استان بسیار موثر می باشد. ظرفیت های گردشگری استان البرز برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوان است.

همچنین وی گفت ما در محور کرج- چالوس زیرساخت های خوبی مانند هتل ها و طبیعت بسیار زیبا وجود دارد و این امکانات ظرفیت مناسبی برای استفاده گردشگران است.

مدیرعامل شرکت مهد لاله ها در طول جشنواره لاله های گچسر گفت:

جشنواره لاله های گچسر امسال در مساحت ۱۰ هزار مترمربعی برگزار می شود و حدود ۶۰۰ هزار پیاز لاله در ۲۳ واریته به نمایش گذاشته شده است و همه ساله این جشنواره با استقبال با شکوه مردم و علاقه مندان به گل و گیاه همراه است.

سرنوشت روز مجسمه در ایران به کجا خواهد رسید؟
سرنوشت روز مجسمه در ایران به کجا خواهد رسید؟
مسجد جامع عتیق، قدیمی ترین مسجد شیراز
مسجد جامع عتیق، قدیمی ترین مسجد شیراز
آبشار وارک، آبشاری دیدنی در خرم آباد
آبشار وارک، آبشاری دیدنی در خرم آباد
کویر مزینان، جاذبه فراموش شده خراسان رضوی
کویر مزینان، جاذبه فراموش شده خراسان رضوی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code