دبی به یکی از اولین شهرهای دنیای آینده تبدیل می شود

پهپادهای مسافربر در دبی، هدف جدید اماراتی ها

دبی شهر مدرن و لوکس خاورمیانه، قرار است تکه ای از دنیای آینده را به زودی تجربه کند. پرواز پهپادهای با سرنشین یکی از جدیدترین جاه طلبی های اماراتی هاست که طبق گفته ی آنها به زودی قرار است اجرا شود و آنها امیدوارند به همین زودی ها تبدیل به امری عادی در شهر شود. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
با خوشمزه ترین غذاهای دبی آشنا شویم
دبی گردی فقط در ۲۴ ساعت!

پهپاد دبی

پهپادها عموما یکی از وسایلی هستند که برای مصارف تکنولوژی و … استفاده می شوند اما امارات متحده ی عربی قصد استفاده از آن برای جابه جایی مسافران و تبدیل آن به یکی از معمول ترین روش های حمل و نقل را دارد. این پهپاد که ۱۸۴Ehang نام دارد ساخت کشور چین است و تا حالا هم پروازی آزمایشی در آسمان دبی و به دور برج مشهور العرب داشته است.
مدیر راه و ترابری دبی درباره ی این پهپاد گفته که ۱۸۴Ehang، پهپادی آزمایشای نیست چون در آسمان تست شده و توانسته موفق بیرون بیاید. مسئولان راه و ترابری دبی در این باره گفته اند که این پهپادها، می توانند ۱۱۰ کیلو بار را راحت جابه جا کنند.

پهپاد ۱۸۴Ehang چطور کارمی کند؟

روش کار این پهپادها به این گونه است که مسافر وارد آن می شود و بعد در صفحه ای دیجیتالی آدرس خود را وارد می کند و بعد هم پرواز اتوماتیک شروع می شود. پهپاد دارای صندلی های تک سرنشین است و با باطری کار می کند که عمر آن، نیم ساعت است و بعد از آن باید شارژ شود .
پهپاد به اینترنت نسل چهار مجهز است و گروه هایی از افراد متخصص در اتاق کنترل که در روی رمین است، آن را کنترل و هدایت می کنند. حداکثر سرعتی که این پهپاد می تواند داشته باشد، سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است.
پهپاد EHang 184 به اینترنت ۴G متصل است و پروازهای آن توسط گروهی از متخصصان در اتاق کنترلی در روی زمین کنترل می‌شود.

سیتی واک دبی | خرید، شکم گردی و تفریح
سیتی واک دبی | خرید، شکم گردی و تفریح
استانبول بهتر است یا دبی؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
استانبول بهتر است یا دبی؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
معرفی محله القصیص در دبی
معرفی محله القصیص در دبی
چرا دبی را دوست دارم؟
چرا دبی را دوست دارم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code