راه اندازی شبکه رادیویی گردشگری از ابتدای تیر ماه

شبکه رادیویی گردشگری از ابتدای تیر ماه راه اندازی می شود

محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، در سی و دومین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از راه اندازی شبکه رادیویی گردشگری از ابتدای تیر ماه سال جاری خبر داد. در ادامه این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

راه اندازی شبکه رادیویی گردشگری
مطالب مرتبط:
موزه جیمز باند بر روی قله کوهی در اتریش افتتاح خواهد شد
برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، محب خدایی معاون گردشگری این سازمان و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، در سی و دومین جلسه این ستاد به راه اندازی یک شبکه رادیویی با موضوع سفر و گردشگری اشاره کرد و در این رابطه گفت: «شبکه رادیویی با عنوان “رادیو گردشگری” از ابتدای تیر ماه راه اندازی خواهد شد و به صورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهد کرد. ضمن اینکه به زودی شبکه تلوزیونی گردشگری نیز با پخش روزانه ۳ ساعت برنامه در مرحله اول، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.»

وی در رابطه با شبکه تلوزیونی گردشگری افزود: «همانطور که گفتیم این شبکه در ابتدا با ۳ ساعت برنامه در طول روز فعالیت خود را آغاز می کند. زمان دقیق راه اندازی این شبکه مشخص نیست ولی به احتمال زیاد به زودی زود این اتفاق خواهد افتاد. برنامه این شبکه به مرور زمان گسترده تر خواهد شد.»

رادیو گردشگری

محب خدایی در ادامه صحبت هایش در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر، به طرح تعطیلات زمستانی اشاره کرد و در رابطه با این طرح اینگونه گفت: «مصمم هستیم تا طرح تعطیلات زمستانی را به مرحله اجرا شدن برسانیم. خوشبختانه، این طرح مورد استقبال وزارت آموزش و پرورش نیز قرار گرفته است. اگر این طرح اجرا شود، دانش آموزان علاوه بر تابستان و نوروز، در طول زمستان نیز فرصت کافی برای سفر کردن پیدا می کنند و از این طریق به گردشگری و اقتصاد بسیاری از جوامع کمک خواهد شد.»

امروزه صنعت گردشگری را صنعتی چتری می دانند. چتری بودن یک صنعت به این معنی است که بسیاری از دستگاه های اجرایی و سازمان ها باید دست در دست هم دهند، تا موجبات رونق آن صنعت را فراهم کنند. همانطور که اگر یک چتر سوراخ شود، دیگر کارایی نخواهد داشت، اگر یکی از بخش های مرتبط با گردشگری هم ناقص و نا هماهنگ عمل کند، رونق گردشگری با مشکل مواجه خواهد شد.

طبق گفته های محب خدایی، در نوروز امسال ۲۰ میلیون نفر مسافرت رفتند و آمار نفر شب اقامت در تعطیلات نوروز به حدود ۸۰ میلیون نفر شب رسیدو این امر نشان دهنده اهمیت صنعت گردشگری به خصوص سفرهای داخلی درون کشور است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code