رتبه اول اسـتانبـول در فهرست برترین شهرهای ۲۰۱۴

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

تور استانبول همواره جزو محبوب ترین تورهای مسافرتی بوده است و جالب است بدانید که سایت Tripadvisor به عنوان یکی از معتبرترین و مشهورترین سایت‌های اطلاع رسانی آنلاین درباره مقصدهای گردشگری جهان، اعلام کرد در فهرست سالانه‌ای که براساس نظرسنجی از میلیون‌ها کاربر خود کرده، شهر استانبول ترکیه جای نخست را درجدول برترین مقصدهای سال ۲۰۱۴ از آن خود کرده است.

استانبول در سال ۲۰۱۳ با میزبانی ۸۰ کنگره بین‌المللی مهم، رتبه هشتم از جدول ده مقصد برتر گردشگری در زمینه برگزاری همایش های بین المللی را به خود اختصاص داد. از ابتدای سال، ۲۰۱۴ سال خوبی برای گردشگری ترکیه بوده و به ویژه از هنگامی که ترکیه مصصم شده به عنوان ۵ مقصد برتر گردشگری جهان جای بگیرد. ترکیه که اکنون مقام ششم را در جدول گردشگری درمانی جهان کسب کرده قصد دارد تا ده سال دیگر درآمد خود را از این بخش به ۲۰ میلیارد دلار برساند.
پس از استانبول، شهرهای رم، لندن، پکن در ردیف های بعدی محبوبیت جهانی قرار گرفته‌اند. پراگ در جمهوری چک، مراکش در مراکش، پاریس و هانوی در ویتنام، ردیف‌های بعدی را به خود اختصاص دادند. درحالی که «سیم ریپ» در کامبوج، شانگهای و برلین به ترتیب ردیف‌های پایین‌تر جدول را از آن خود کردند. با این حال این شهرها همچنان از نیویورک و فلورانس، بارسلونای اسپانیا و سنت پترزبورگ جلوتر و محبوب‌تر هستند.
شهرهای دبی، شیکاگو، کیپ تاون، بانکوک و بوداپست درمجارستان و سیدنی دراسترالیا، لیسبون در پرتقال و «چیانگ مای» در تایلند به ترتیب در ردیف‌های انتهایی جدول ۲۵ گانه قرار دارند.
درپایین‌ترین ردیف شهر سان فرانسیسکو قرار گرفته است که کمترین میزان محبوبیت را از سوی کاربران سایت TripAdvisor دریافت کرده است.
منبع: Tripadvisor.com

معرفی هتل استانبول هیلتون پارک | ۴ ستاره
معرفی هتل گرند حیات استانبول (۵ ستاره) + تصویر
بهترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز
معرفی هتل شرایتون آتازیر استانبول | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code