سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور معرفی می شود

سرعین شهر نمونه گردشگری کشور می شود

اقدامات لازم برای معرفی شهر سرعین به ‌عنوان شهر نمونه گردشگری شروع شده است. سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خبر از معرفی سرعین به‌عنوان شهر نمونه گردشگری داد. سرعین از شهرهای استان اردبیل با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی از دیدنی ترین شهرهای ایران است، در ادامه این خبر الی گشت را همراهی کنید.

سرعین
مطالب مرتبط:
مرتفع ترین تله سیژ جهان در پیست اسکی آلوارس سرعین ساخته می شود
برگزاری جشنواره ی ملی زمستانی سرعین تا پایان نوروز ۹۷
لیست پیست های اسکی موجود در ایران

به گفته فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، شهر سرعین مشخصه ها و الگوهای گردشگری حلال را دارد و فعالیت های لازم برای اعلام این شهر به عنوان شهر نمونه گردشگری شروع شده است. شهر سرعین مملوء از جاذبه های طبیعی ست که گردشگران شناخت چندانی از آن ها ندارند.

در این شهر علاوه بر آب های گرم و معدنی طبیعتی زیبا و چشم نواز در دامنه کوه سبلان خودنمایی می کند که همچون بهشتی دلفریب، گردشگران را به طبیعت گردی فرا می خوانند. از جاذبه های طبیعی این شهر می توان به منطقه نمونه گردشگری آلوارس، دربند ورگه سران، دره ورنیاب، روستای زیرزمینی کنزق، ویند کلخوران و عشایر ییلاقات آلوارس اشاره کرد که طبیعت بینظیری را برای این شهر رقم زده اند.

سرعین شهر نمونه گردشگری کشور

روستای گردشگری بیله درق با طبیعت جذاب، آب‌های گرم معدنی و زندگی جذاب روستایی کامل کننده ی جاذبه‌های گردشگری شهر سرعین است. سرعین آنقدر ظرفیت های گردشگری بالایی دارد که هر سال هزاران گردشگر داخلی و خارجی جذب این شهر می شوند. به گفته فلاحی برای اینکه گردشگری در این منطقه رونق بیشتری بگیرد قرار است که جشنواره های متنوعی در آن برگزار شود که از آن جمله می توان به جشنواره‌های زمستانی اشاره کرد. ایشان اعلام امادگی کرد که از سرمایه گذاران داخلی و خارجی حمایت کند و از مسلمانان کشورهای مختلف دعوت کرد تا برای بازدید از جاذبه های سرعین به این شهر بروند.

پیست اسکی آلوارس

سرعین در ۲۷ کیلومتری غرب اردبیل با داشتن جاذبه هایی مثل پیست اسکی آلوارس و آب های معدنی یکی از گردشگر پذیر شهرهای کشور است. بدون شک یکی از مهمترین جاذبه های این شهر پیست اسکی آلوارس است که بارش برف فراوانش باعث شده  که از نظر ذخایر برفی در طول حداکثر شش ماه رتبه ی اول کشور را داشته باشد. این پیست بزرگ ترین پیست اسکی کشور است و قرار است به زودی مرتفع ترین تله سیژ جهان هم در آن ساخته شود. در این منطقه امکانات تفریحی و ورزشی زیادی هست که نقش پر رنگی در تفریح و سرگرمی جوانان، جذب توریست و اشتغال ایفا می کنند.

اسم سرعین خیلی ها را یاد چشمه های آب گرم می اندازد، چشمه هایی که با خواص درمانی فراوان، هزاران گردشگر را به خود جذب می کنند. در اوج گرمای تابستان همه به دنبال مقصدی تابستانی و خنک هستند سرعین در استان اردبیل یکی از همان مقاصد تابستانی ست، آب و هوای خنک این شهر آن را به مقصد تابستانی عالی تبدیل کرده و خیلی ها طوری برنامه ریزی می کنند که در روزهای گرم تابستان برای فرار از گرما سفری به این شهر داشته باشند. سرعین به معنای چشمه  های آب گرم است و این شهر به خاطر داشتن چشمه های ارزشمند آب گرم به این نام نامگذاری شده است.

کاروانسرای سنگی صائین، جاذبه ای تاریخی در استان اردبیل
همه چیز درباره ی استان اردبیل
دریاچه شورابیل، طولانی ترین مسیر پیاده روی در کشور
آیا کوه سبلان ثبت جهانی می شود؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code