سفر دختر ۱۶ ساله با قایق صورتی رنگ به اقیانوس ها

ماجراجویی دختر ۱۶ ساله در اقیانوس

در ۱۵ می سال ۲۰۱۰، دختر نوجوانی به نام جسیکا واتسون اهل کشور استرالیا به عنوان جوان ترین شخصی که تا حالا توانسته بصورت بدون توقف در اقیانوس ها قایق رانی و سفر کند، شناخته شد درست ۳ روز قبل از جشن تولد هفده سالگی اش. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

ماجراجویی دختر 16 ساله در اقیانوس
مطالب مرتبط:
ویلی تراکتور مشهور دوباره عزم سفر کرده است!
سفر زوج آلمانی با ماشین چمن کاری شده به شیراز

در ۱۸ اکتبر سال ۲۰۰۹، جیسکا تصمیم گرفت تا سفر خود را از بندرگاه سیدنی شروع کند و به سمت شرق و اقیانوس آرام و بعد از آن اقیانوس آتلانتیک و از آن جا هم به سمت اقیانوس هند برود. این دختر ماجراجو توانست در یک دوره ی ۲۱۶ روزه، حدود ۲۳ هزار مایل را براند و با مناطق طبیعی و خطرهای زیادی در طول سفر روبرو شود.

متاسفانه به دلیل سن کم و همچنین انتخاب مسیرهایی که از نظر بسیاری از افراد نادرست بود، این دختر آنچنان که باید در دنیا شناخته نشد و حتی بسیاری از افراد انتقاد کردند که خانواده ی او به دلیل سن کمش نباید اجازه ی چنین کاری را به او می داده اند.

ماجراجویی در اقیانوس

حالا این دختر استرالیایی ۲۳ ساله شد و وبلاگ گردشگری مخصوص به خود را راه اندازی کرده است و در آن از سفرهایش گفته است. او در مصاحبه ای با مجله ی معتبری گفته است: دوست داشتم خودم را به چالش بکشم و دستاوردی داشته باشم تا بتوانم به آن افتخار کنم و البته که یکی از هدف هایم این بود تا برای بقیه ی مردم مانند یک منبع الهام باشم. دوست داشتم ثابت کنم که سفر ارتباطی به سن ندارد و حتی افراد با سن کم هم قادر به انجام کارهای بزرگ هستند.

افتتاح مجدد نمایشگاه دائمی ایران در بوسنی
امواج صوتی به یاری مشاهده سلول های زنده آمدند
سقوط هواپیما ATR در مسیر تهران-یاسوج
بالاخره روز قرعه کشی شانس ۸۵۴۰ درجه الی گشت رسید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code